Entelektüel gelişimiDin

Alla - kilise takvimin bir isim günü

İsa'nın gelişini sonra ilk yüzyıllarda, birçok Hıristiyanlar O'na inançlarından dolayı kendi bırakmaya her an hazırdılar. Modern insanlar yaşam ve dünyevi malların kibirden alma hakkında çoğunlukla tutkulu Bugün, birkaç tür özverili ve gerçekten sadık vardır. Kutsal Alla Gotfskaya Mesih'i ihanet etmedi ve düşman-putperestlerin yüzünü kırmak için değil, cesaret ve metanet en parlak örneklerinden biri haline geldi. Ancak, konuya yaklaşmak için: "Allah - Günün bir melek," Bu acımasız zamanların tarihine biraz eski defterleri ve bize büyük bir başarı erken Hıristiyan idi nasıl hissedeyim.

antik Gotfiya

Tüm etkinlikler içinde IV yüzyılda yaklaşık Gotfii oluştu. Orada bu ülke Roma İmparatorluğu'nun ile istikrarlı bir ilişki sürdürmek için bir zaman oldu ve bu nedenle Hıristiyanlar inanç ve ibadet bakımından hiçbir kısıtlama vardı. o iflah olmaz bir putperest olduğu için, hemen Hıristiyanları nefret etmeye başladı, - Onlar sessizce sonra (Ungerihe başka versiyonu) Atanariha eline geçti bütün devlet gücünü, misyonerlik yaptığı tapınaklar ve dehlizlerinde inşa fakat. Onlara avı açıkladı: yakalanıp topluca imha inanç gerçek takipçileri. Ülke genelinde emir ve acımasız tiran idam cezaları geliyordu. Onun ateşli konuşmalar o putperestler Mesih'e inananların korkunç kin kalplerinde ekti.

Tapınma ya da ölüm

doğum günü partisi Alla, önemli bilgileri okurken, soruya cevap vermeden önce.

Yakından 375, Hıristiyanlar zaten kilisede hizmet katılmak üzere çok tehlikeli idi, şimdi de çoğunlukla gizlice kendi evlerinde dua edilir. 308 kişilik miktarda cesur Hıristiyanlar kez de saklanacak ve kilisede Pazar hizmetine gelmemeye karar verdik. o bütün Hıristiyan inananlara barış umudu gönderilen böylece Başlangıçta, tüm insanlar kendilerini Tanrı'ya derin dua hizmet verdi. Aniden kilise arabası heykeli kadar sürdü Gentileler, asker bir müfreze sürdü. Yabani sesli hepsi, kilisenin çıktı tanrısı Wotan tapan ve kurban sunduğu, askerlerin lideri ağladı. Ancak, kilisede tüm insanlar sonra kapı kapandı, hareket etmedi, her yerinde alev almıştı ve çökmeye. Artık kimse inliyor ya çığlıklar, onun kömürleşmiş beden 308 Hıristiyan şehitlerin molozların altında yatıyor bir kilise duydu. Bu üzücü olaylar konu bize yol olduğunu "Alla:. Ad günü"

Kutsal Alla

tüm trajik olaylar barışçıl bir şekilde toplanma ve şehitlerin kalıntılarını gömmeye, yanmış kiliseye geldi sonra kralın dul idi Kutsal Alla, kızı Duklidoy ile Birlikte, Gratianus (375-383 gg.) gotfskogo. Sonra bazıları Kutsal Alla Suriye'ye taşıdı. o ölüme oğulları Agathon ile eve döndüğü zaman vahşice taşlanarak.

Bir süre sonra, bir aziz kızı - Duklida yeni kiliseler aydınlatmak için Cyzicus (Küçük Asya şehir) 'de kalıntıları nakletti. Büyük emanetler taht temellerine yerleştirilen ve dua ve ibadet yeri haline geldi. Duklida annesinin ölümünden sonra birkaç yıl daha yaşamış ve huzur içinde öldü.

başka bir versiyon

yerine Alla GATT dul olduğunu ve çok kutsal Alla 308 şehit ile birlikte kilisede yakıldı belirtiyor aziz Alla Gotfskoy, şehadetinin başka bir sürümü var.

Ancak, ayrıntıları bir rol oynayabilir değil - bu neredeyse iki bin yıl sürdü. Sürprizler ve ölürler gittiği için kutsal Alla ve onun için diğer şehit olarak Mesih'e inanç ne kadar güçlü, o sevindirdi. Kutsal Ruh doğru ve sağlam inanç olmadan, imkansız olurdu.

Alla: isim günü

308 26 şehit ile biliniyordu isim. adı kutsal Alla 26 şehitlerin gotfskih listesine dahil. Gün Ad Ortodoks Kilisesi 26 Mart (8 Nisan) üzerinde kutluyor kilise takvimde Alla.

Kutsal Alla çocukların Christian piety büyüdün dua ediyorum. O imarethaneler ve hastanelerde ağır hasta hasta özen sosyal hizmetlerin koruyucusudur oldu. Efsaneye göre, sadece Hristiyanlar aziz Alla saygı. İsim Günü bu özverili kadını ve Kırımlılar kutlamak - bu onların koruyucusu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.