Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

A. S. Puşkin, "Poltava": bir şiir analizi

Onun büyük ikinci şiir rekor zamanı Puşkin yazılmış. "Poltava" 1828 yılının bahar aylarında gebe, ama her nasılsa gitmedi üzerinde çalışmak, ve Alexander bu çalışmanın sonbahara kadar ertelendi. Bu yazar ilham geldi ve bir kaç gün içinde bir şiir oluşur o zaman oldu. Puşkin geceleri hayalini kurmuştu ayetler, onun açlığını gidermek için sadece dalıp, tüm gün yazdım. Şair aceleyle hatta bazen nesir, aklına gelen ve daha sonra düzeltilmiş her şeyi yazdı.

Şiirin eleştirmenlerin oranı "Poltava"

onun zamanında Onun yenilikçi ürün Pushkin'i ayırt. "Poltava" anlaşılan ne de çağdaşları, ne de eleştirmenlerin gelecek nesilleri değildi. Şair şiirinde göstermek istediğim şey hakkında birçok farklı görüşler vardır. Biz Alexander Peter ve Mazepa bir kahraman yaptığını görebilirsiniz iş yerinde bir yüzeysel bakış - bu Puşkin'in günlerde yapıldı gibi bir kötü adam ve hain, hepsi tam olarak bu.

Peter İskender'in tutum bilerek böyle bir yoruma katılamayacağım şairin yaratıcılık araştırmacıların çoğu, bu övgü ne kendi özgür iradesiyle olabilir hayal etmek zor. XIX yüzyılda o kadar Peter yükseltmek ve Mazepa şair bilinmeyen bir anlatıcı ve yazarın el yazısı kimin yan A. S. Puşkin duruyor açıktır hangi "Notes" görülebilir verdi marka için, düşüncelerini özgürce yayınlama imkansızdı. şiir "Poltava" ve bugün yazarları arasında tartışma bir çok şey var.

Şiirin temel konusunu

Aleksandru Sergeevichu üç temalar ortaya çıkarmak için "Poltava" başardı. İlk tema Rusya ve Rus halkının, diğer Avrupa ülkeleri ile ilişkilerin kaderini ilgilendiriyor. Puşkin henüz Napolyon'la unutulmaz savaş unutulmadı, bu nedenle, vatan için vatanseverlik ve gururla Peter ve Charles XII arasındaki kavgayı yeniden yarattı. Düşman güçlüydü ama zafer zor oldu ama hepsi aynı Rus halkı hayatta ve saldırı ile baş ve bölgelerini savunmak için iç gücünü göstermek mümkün olmuştur rağmen.

Çokuluslu Devleti de Puşkin eserlerinde göstermiştir. "Poltava" aynı ülkede farklı ulusların dayanışma üzerine yansıtan bir kamu düşünür olarak yazar açıklar. Bir örnek olarak, Alexander Mazeppa yardımıyla Rusya'dan düşman birliklerini gözyaşı isteyen Ukrayna, götürür. içinde başka kişilerin Konusu tarihin tekerleği, aynı zamanda Pushkin'i vurguladı. "Poltava" düzeyinde yönetenler de bölge için bir mücadele değil, aynı zamanda korkunç olaylara katılımları sıradan insanların, kaderi sadece gösterdi.

savaşlar tarihsel açıklaması

Alexander tarihsel olayların açıklamalarının güvenilirliği büyük önem vermiştir. şiir Puşkin'in eserlerinin açıklanan olayların gerçeği gösteren notlar, hem de tarihsel belgelerin listesi eşlik ediyor. "Poltava" yüksek ruhlar ile yazılmış, özellikleri şiirin bazı Ukraynalı kıyamet, türkü ve tarihsel efsanelerin tarzını hatırlatmaktadır (alıntı, "Poltava Savaşı," en canlı unutulmaz ve vatansever olduğunu).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.