SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Otitis media belirtileri nelerdir? erken dönemlerinde olduğu gibi onları tanımak için?

Orta kulak bakteri veya virüslerin neden olduğu dış ve orta kulak iltihaplı süreci olarak. Bazen orta kulak iltihabının nedeni yaralı veya basınç farkları hale gelmektedir, ancak daha sık oluşun bir ön koşul genel olarak kabul edilir hipotermi. Çoğu zaman, bir enfeksiyon orta kulakta çocuklarda orta kulak iltihabının önlenmesi temel prensibi rinit, sinüzit ve Adenoidit zamanında tedavi olarak kabul edilir, çünkü burun kanalları geçer ama.

Çocuklarda orta kulak iltihabının oluşumuna ön koşulları

Enfeksiyonlar orta kulak çocuklarda en sık transfer soğuk algınlığı ve komplikasyonların nedenidir. Bu çocuğun vücudunun anatomik özelliklerine doğrudan ilişkilidir. Bir çocukta işitme organı çok daha savunmasız yetişkinlerden daha olduğunu. Orta kulakta, işitme kemiklerine hariç çocuk ve kulak zarı vardır östaki borusunu, nazofarenks kulak bağlar. çocuk bir yetişkin en daha geniş ve daha kısa olduğu için değil, kulak burun boğaz içinde bir enfeksiyon çok daha hızlı olur.

Çocuklarda orta kulak iltihabının nedenleri

bebek sırtüstü pozisyonda çoğunlukla olduğunda yaşamın ilk yılında, orta kulak iltihabı oldukça yaygındır. Zamanla, kulak yapısı değişiyor ve oldukça aksi olduğu otitis belirtiler ortaya çıkabilir. Özellikle, 2-3 yıl çocuklara adenoidleri büyümeye başlar, genellikle maksimum büyüklüğe ulaşmak ve hatta östaki borusunu bloke edebilirsiniz. orta kulak iltihabı yol açan nedenler de bağışıklık, yapay beslenme, alerjik durum, bronko-pulmoner sistem patolojisini düşük içerebilir.

Çocuklarda orta kulak iltihabının belirtileri bir yıl altında

çocuk hâlâ henüz onunla sorunun ne olduğunu söyleyemem çünkü bebeklerde orta kulak iltihabının belirtileri tanımak oldukça zordur. o endişeli, kötü göğüs emer ve kafasını sallıyor eğer bebeğe otit şüpheli olabilir Orada kullanışlı anne içgüdüsü. O huzursuz olabilir bu sürenin sonunda bebek sıcaklığı 38 ° C'nin üstüne çıktığında gece, tragus basarak ve annesinin elini kaçmak tarafından tepki olur. Yani, ve kulak iltihabının semptomların yüzünde hemen bir doktora çağırmalıdır.

Çocuklarda orta kulak iltihabının Formlar

akıntılı ve irinli: Çoğu zaman çocuklarda orta kulak iltihabının iki şekli vardır. aslında, ve başka bir durumda kulak iltihabının belirtileri kulağından soğuk algınlığı ateş, burun tıkanıklığı, hızlı nefes alıp verme, anksiyete, pürülan veya mukoza deşarj gelmektedir. Çoğu zaman, bir çocukta orta kulak iltihabının neden nazofarenks yer alır ve bu bir komplikasyon yetersiz tedavi solunum hastalıkları (farenjit, soluk borusu iltihabı, sinüzit) 'dir.

Çocuk otitis. Tedavisi.

otitis media tedavisi çocuklarda iyi unutulmuş bir anda akrabalarını ziyaret, yatakta yaklaşık demektir yürür kalanı, yüzme ile başlar. Ciddi durumlarda, hastaneye yatış önerilir. Doktorlar hastalığın tipine ve şiddetine göre çocuk ilacı reçete. Bir çok durumda, bu ateş düşürücü, anti-iltihabik maddeler, antibiyotikler ve topikal tedaviyi içerir. Bazı durumlarda, kuru ısı, poluspirtovye kompresler, fizyoterapi tarafından atanan.

Çocuklarda orta kulak iltihabının önlenmesi

sertleştirme ve bağışıklık sistemini güçlendirerek sağlayacak dış ve orta kulakta iltihaplı olayları kaçının. Sonra bebeğinize hiçbir enfeksiyon korkmayacağım. soğuk algınlığı, Adenoidit erken tedavisi muhtemelen orta kulak iltihabının önlenmesi ana yönüdür. Bebeğin görünümünü önlemek için, dönüşümlü bir veya diğer burun deliği kapsayan düzgün burnunu darbe onu öğretmek için çok erken yaşlardan itibaren gereklidir. En küçük kırıntıları Herhangi bir eczaneden satın alınabilir burun ampul, balgamın emmek. Bir burun akıntısı yedi gün boyunca geçemezse - Yeterli tedavi amacıyla bir doktora ihtiyacım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.