Haber ve ToplumDoğa

Zencefil ladin: tanımı ve sınıflandırılması

Zencefil (ladin, çam ve diğerleri.) Mantar, kopya ve mycologists yüz binlerce 1500000 türler tahmin hangi çeşitli krallığına aittir. Çok az bir kişinin büyük ve belirgin temsilcileri katıldı. Onlar toplamın yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor.

yüksek tat, rakipsiz aroma ve yaygınlığını Has, safran pişirme kullanılır. mantar çoğu uzmanları süt mantar ve champignons ile eşit koydu. Mantar ladin ve çam, pişmiş kuru Büyükelçisi uzun Rusya'da bilinmektedir. Onlar her zaman kralın masaya sunulur.

Bu değerli yenebilir mantar gibi bir yer ya da beyaz örneğin, tahmin, hiçbir toksik analogları yer alır. Hızlı ve kolay mantar toplamak. onlar karışabilir yarattığı tek orman ürünleri, - eşit lezzetli volnushki bu. Şu anda, farklı çevre özellikleri, biraz bakmak vardır mantarının çeşitli türleri vardır. Biz en yaygın örneklerine dikkatinizi çekmek.

safran somon

Kural olarak, mantar mantarlar - sakinleri çeki düzen. Bununla birlikte, bu tür kalsiyum açısından zengin, karışık ormanlar, topraklarda bulunur. Bu yenilebilir ve iliklerine ve tuzlama sonra gıdaya uygun olarak kabul edilir. Zaman koleksiyonu - sonbahar. Safran somon biraz depresif merkezi ve kuru bir yüzeye sahip bir şapka vardır. Renk, Ad, Rose da tahmin edebileceğiniz gibi. Yüzeyde, bazen hafif eş merkezli daireler.

alt tarafı decurrent plaka somon tonu yerleştirilen kırmızılaşmak Dokunulduğunda. kapak, genellikle oval şekli uzatılır. uzun boyutları - genişliğinde 5-8 santimetre -. 5-6 cm bacak düz bir yüzey üzerinde, şapka eşleşecek şekilde boyanmış, genellikle noktalar vardır. Bizim enlemlerde, mantar oluşmaz. Avrupa'da dağıtılan ve görünüş kuvvetle safran ladin benzer.

Japon Zencefil (köknar)

Japonya'da ve Primorye güneyindeki yetişir Kind. sezon Eylül ve Ekim ayında başlayacak. Adından da anlaşılacağı gibi, bu Abies Holophylla oluşan ormanlarda bulunabilir. Büyük Cap mantar - karakterize bir hastalıktır ve bükülmüş kenarları ile çapı 6 ila 8 cm arasında bulunur. büyüme sayesinde huni şeklindeki formu haline gelir. Renk - ışık pişmiş toprak, konsantrik daireler ile pembe ve koyu sarı. Plakalar yanardöner, daha canlı idi. diğer türlere kıyasla taze tat eti. Bir molasında, bir kural olarak, yeşil dönme. Farklı kan kırmızısı renk tonunu sap.

kırmızı zencefil

Kırmızı zencefil en yaygın tip değildir. Bu kozalaklı (çam, köknar) dikimleri oluşur. Genç ağaçların altında küçük gruplar (ormanlarını) yetişir. sezon yaz aylarında başlar ve donlarından kadar sonbahar boyunca devam eder. bol hasat gerekli yağmurun için. Geniş kap (çapı 5-15 cm) ilk olarak bir yarı küresel bir şekle sahiptir, kurudur. ortada büyümesiyle bir oyuk vardır. Renk turuncu-kırmızı veya kırmızımsı ton. Plakalar yapışık kap veya zayıf alt yüzeyinde decurrent. dokunma itibaren yeşil sarı-turuncu rengini değiştirmek için.

safran ladin olarak aktif türler, kırılgan ve gevrek hamuru yoğun bir yapı farklıdır. Bu rastgele yerleştirilmiş kırmızı noktalar ile beyazımsı bir renk vardır. Kan-kırmızı fırsatta kalın sütlü suyu duruyor. Bacak güçlü, yükseklik 4,6 cm, Farin ile silindirik şekle sahiptir ve kırmızı renk fossa ifade edilmiştir. sporlar beyazdır. Kırmızı zencefil varken karıştı olabilir. Ana fark - kapak üzerinde eş merkezli daireler son ifadesi olması, ve açık bir lateks olmaması. verem gibi bu tür tehlikeli hastalıklara neden olan ajan içeren çeşitli bakteriler, aktivitesini önleyen değerli antibiyotik laktarioviolin hazırlanan, her iki cinsten.

Zencefil gerçek

Hatta deneyimsiz mantarcı safran ladin şaşırtmak ve bu zor olacaktır. isminin biri de her şeyin en iyisini sahip olduğunu göstermektedir. O, süt mantar üst benzer eşsiz mantar kokusu, parlak renkli ve güzel huni şekilli kapak ile karakterize edilir. genellikle çam ağaçları altında, karıştırılmış ve iğne ormanlarda gerçek safran karşılar. Fark etmek zor olabilir. Genellikle yosun gömülü çim örtüsü altında yetişir. Sezon yaz sonunda ortaya çıkar ve sonbaharda kadar devam edecek.

kap sıkışmış kenarlı bir konkav şekle sahiptir. Yüzeyi 4 ila 18 cm arasında çap olarak artan, farklı eşmerkezli halkalarla turuncu-kahverengi. Sap parlak noktalar ile, yoğun, kısadır. Yüksekliği - 3-7 cm, çevresi -. 1.5-2 cm yoğun turuncu-sarı eti tatilinde yeşildir ve karakteristik tatlı, meyveli aromalı turuncu renkli bir zengin kalın sütlü suyu ayırır.

ladin safran

Bizim ormanlarda Çok yaygın aşağıda görebileceğiniz safran ladin, fotoğraflar olduğunu. Elovikov - Ephedra genellikle dolayısıyla yaptığı ikinci isim ladin, büyür. Sezon yaz sonunda gerçekleşir ve don kadar devam eder. küçük mantar sıcak yaz aylarında. Diğer mantar gibi, soğutucu hava ve yağış bol miktarda tercih eder. mantar, küçük çaplı 2-8 cm şapka sahiptir. İlk olarak, bir dış bükey şekli ile karakterize edilir ve daha sonra, büyüme aşağı sarkık gelen düz, içbükey kenar haline gelir. yapı ihmal çevrimdışı yeterince kırılgan. yumuşak, nemli hava ile soyun şapka karakteristik mukus sahiptir. belirgin konsantrik çevrelerle Onun portakal rengi. yeşile yaş renk değişiklikleri ile hasar durumunda.

Ayak - 3-7 cm silindir şeklindedir. boşluk içinde büyüme görüldüğü üzere. Eti hoş tat ve zayıf aromalı, turuncu. mantar gerçek veya sahte keten pembe volnushki ile karıştırılmamalıdır olabilir. İkinci klasik olarak yenilebilir ve düşük besleyici değere sahiptir. Hasar safran ladin yeşil renk pişirme işleminde olduğu gibi, her zaman olursa. Ve bu ayırt edici özelliklerinden biridir.

Zencefil veya yayla çam

Bu tip varlığı hakkında, botanikçinin çeşitli görüşler vardır. İkincisi, bir tür olarak kabul edilir iken Birincisi, bağımsızlığını ilan ediyoruz. Bununla birlikte, besin değeri ve tat göre, o ladin veya mevcut yanlış keten çok az farklılık gösterir. Mantar münhasıran yetişen çam ormanları açık konuşmak gerekirse, (ormanlar), ve onun ikinci ismi.

Bu önceden yetiştirilen çam ile simbiyotik bir ilişki oluşturur. O değil gruplar halinde, genelde yalnız oluşur. boyutları önceki görünüme benzer. parlak turuncu renkte boyalı Şapka. yaşla birlikte, merkezi bir girinti vardır, kenarları, tüylü bükülür. Eş-merkezli daireleri mevcut olan, ancak bir ladin camelina gibi, daha geniş ve kenarlarında çok yumuşak değildir.

ladin çam mantar dan farkı nedir?

İlk olarak, yaşam. İkisi de efedra yetişmektedir. Ama çam safran sadece ormanlarda lokalize, bu yüzden bir simbiyoz ağacını oluşturur. Fark o kadar kolay değildir. Çimlerin saklandığına gibiydi. Kumlu toprakları tercih eder. Görünürde safran uzun Ladin.

İkincisi, onların görünüşte farklıdır. Çam camelina büyük ve daha belirsiz, yüzey ergin de kapağı üzerinde eş merkezli daireler. onun diğer ladin mukus (özellikle nemli havalarda) bulunan ve hamur daha kırılgan iken. safran güçlü, yoğun, acele etmeyin yeşillikleri Çam. Üçüncüsü, farklı ve mantar tadı. daha güzel kokulu ve lezzetli çam ağaçlarının Safran, bu yüzden sık sık bir incelik olarak adlandırılır. Bir mantar yetiştiriciliği yalnız çoğunlukla olduğu gibi değil gruplar halinde, zor buluyorum doğrudur.

pişirme teknikleri

"Safran" başlığına sıcaklık çok Kabul ve hatta okşa. Güzel ve hoş kokulu mantar ülkemizde çok popüler hale geldi. ana türü Yukarıda listelenen, ancak bir kural olarak, bizim sepet sıklıkla safran çam, ladin girer var. Onları nasıl hazırlanır, herkes mantar bilmelidir. İş parçası, her türlü ve büyüklükteki mantarlardır. Bununla birlikte, gerçek bir incelik, başı çapının şişe biraz daha az olanlardır. Preparasyon aşağıdaki gibi ana yöntemlerdir.

  • tuzlama (kuru ve soğuk);
  • asitleme;
  • asitleme;
  • Kızartma ve pişirme.

Bize eski çağlardan beri bilinmektedir dekapaj mantar, geleneksel yöntemler üzerinde durmak istiyorum.

soğuk Büyükelçisi

süreci öncesinde dekapaj mantar çözmek gerekir ve döküntülerden uzak, akan su altında durulayın. mantarlar çok fazla nemi emmek için zaman yok, böylece mümkün olduğunca çabuk yapın. Sonra çok uzun veya kırık bacaklarını kesti. Önceden hazırlanan yemekler (seramik veya cam) mantar yoğun tabakalar aşağıya doğru kap yerleştirin. tuzu (akış oranı taze mantar kilogramı başına 40-60 g) ile dikkatli bir şekilde dağılmış her bir serisi.

İşlem tamamlandığında, temiz bir beze sarılı ahşap çemberin üstüne mantar, yerleştirin. Onun çapı kabın boyutuna uygun olmalıdır. Üstüne üstlük, boyunduruğu (kargo) yerleştirin. mantar katmanları arasında sıkışan suyu ve havayı vermek birkaç gün sonra, onları daha güçlü sızdırmazlık tarafından açıklanacak. Bu şekilde Turşu mantarları Eğer 30-40 gün sonra yiyebilirsiniz.

Büyükelçi Kuru mantarlar

Bu yöntem uzun Rusya'da kullanılmıştır. büyük ahşap fıçılarda Tuzlu mantar, bütün kış için yeterli olması. Ürün özellikle sırasında Oruç takdir edilmektedir. Şimdi bu düzenlemeler, hazırlık hepsi çok önceden kaynatılmış mantar güvenmiyor. Haşlanmış mantar onların renk ve yeşil değil korumak ancak kendilerine özgü aroma ve tat kaybederler. Eğer, bir ilkel formda mantar denemek isterseniz o büyükelçiyi kurumaya deneyin.

ladin veya çam mantar tuzlama önce, enkaz ve ot temizleyin. Daha sonra dikkatli bir şekilde, kuru bir bezle silme kesilmiş uzun bacaklar. Daha eylemler benzerdir. Mantar kapak düzleştirme veya basmadan tuz kaplama kapasitesi ortaya konan. Her bir tabaka (kg - 40 g), bir tuzu dökün. Ahşap bir dairenin üst ve üzerinde yük ayarlayın. Mantarlar bunlar sızdırmazlık gibi saat sadece bir çift, yeni katmanlar eklenebilir razı olur.

Farklı baharatlar ve otlar kullanmak gerekli değildir - sadece doğal aroma mantar vazgeçirmek edilir. dekapaj mantar sürecinde, büyük olasılıkla, turuncu-kahverengi yeşil renk değiştirecektir. Ama bu sorun değil. Pişmiş veya kuru tuzlama soğuk mantar serin, kuru bir odada muhafaza edilmelidir. Onlar sürekli tuzlu suyla kaplıdır özen gösterin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.