SeyahatSeyahat İpuçları

Sadovnicheskaya Moskova, fotoğraf, açıklamasında dolgu ve ilgi çekici

Rus başkentin merkezi olarak, Moskova Nehri boyunca, drenaj kanalı geçmektedir. kıyıları birinde Sadovnicheskaya set olduğunu. Bugün göründüğüne ve içinde ne manzaraları vardır gibi? Bu bu makaleden öğrenecektir.

Sadovnicheskaya dolgu, Moskova: fotoğraf ve açıklama

Dolgu Moskova Nehri yaşlı kadından birinde, geç XVIII yüzyılda kazılmış sol banka Vodootvodny kanalı boyunca uzanır. Kentin kanal inşaatının yaylar sel koruma vardır.

sermayenin Merkez İdari Bölgesi'nde yer Sadovnicheskaya dolgu. En yakın metro istasyonu "Novokuznetskaya" ve "Paveletskaya". Dolgu sokak Baltschug için Aşağı Krasnokholmskaya sokak bağlayan doğuda Lesser Krasnokholmsky Köprüsü batıda dökme demir köprü, uzanır.

Yaklaşık iki kilometre - sahil toplam uzunluğu. Binaların numaralandırma dökme demir köprüden olduğunu. doğu ve batı - Komiserliği köprü geleneksel olarak iki bölüme rıhtıma böler.

Sadovnicheskaya Quay: tarih ve modern binalar

set batı kesimi avantajlı ıssız. doğu kesiminde askeri binaları, ofis binaları ve tarihi binalar korunmuş parçaları ile temsil edilmektedir.

Placename "Sadovnicheskaya mesire" önceki Baltschug Street bölgesinde bulunduğu eski saray yerleşim Aşağı Bahçıvanlar, adından gelmektedir. kıyıda doğu kısmında hala dönüyor değirmen XIX yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiş olan. Daha sonra Kamgarn onun temelinde organize edildi. Bugün, bitkinin yerinde modern ofis binaları dizisidir.

askeri varlığı hafifçe topyekün meskûn rıhtımına geliştiriciler engellemektedir. Yine de, XVIII-XIX yüzyıllarda tarihsel dörtte Burada çok az vardır. Sadovnicheskaya kordonunda en ilginç bina - tapınak Georgiya Pobedonostsa ve bu iki bina hakkında daha fazla bilgi için ortaokul sayısı 518., biz devam edeceğiz.

Büyük Şehit Georgiya Pobedonostsa Tapınağı

kıyısı ve Sadovnicheskaya adını taşıyan caddenin arasındaki alanda XVII yüzyılın ortasında Rus tarzında inşa edilmiş eski tuğla kilise, korunmuş. Kilise pitoresk silüet ve zengin dekor farklıdır.

1760 yılında George Temple dövme demir ızgaralar ile güzel beyaz taş çit ile çevrili idi. Çit maalesef günümüze ulaşmamıştır. 1812 yılında kilise kötü yangında kenti hasar gördü, ancak XIX yüzyılın 30'unda tamamen restore edildi. Geçen yüzyılın ortalarında, George tapınak sermaye restorasyon atlattı.

Sadovnicheskaya iskele'de St George tapınak corbel geleneksel mimarisi Rus chetverik çakışan ranza piramit temsil eder. Merkezi bir büyük ve dört küçük köşeleri - Beş başkanları ile dekore edilmiştir. tapınak kompleksi dekor saçak, kemer sundu ve katı üstleri ile paneller kırpın.

Okul 518 №

Sadovnicheskaya mesire numaraya numara 37 de bina bu set içinde tek devlet korumalı yapıdır ortaokul numarasını 518. sürer.

Art Deco mimari tarzı analog bir tür olarak kabul edilebilir sözde postconstructivism, çarpıcı bir örneği - Bina 518-inci okul. Bu stil geç 30s kökenli ve Sovyet mimarisinde Stalin'in imparatorluğa yapılandırmacılığın geçişte yapılan hatalar.

Sadovnicheskaya set Okul 1935 yılında inşa edilmiştir. Projenin yazarı mimar Ivan Zvezdin oldu. Okul 600 öğrenci için tasarlanmıştır. yuvarlak mazgal pencereler, oluşturmacılığın özelliği, klasisizmin için tipik ikinci kat kolay kolonada: binanın merkezi bir cephe iki mimari tarzı izleri sahiptir. okulun arka köşelerinde açık beden eğitimi için tasarlanmış balkonlar, teraslar görebilirsiniz.

Köprüler Sadovnicheskaya kıyı

Sadovnicheskaya dolgu ters banka Vodootvodny kanalı beş köprü bağlanır. Bu dökme demir, levazım sınıfı, bahçecilik Küçük Krasnokholmsky ve Zverev Köprüsü (son iki - ayak).

Bu listenin en eski - levazım sınıfı köprü. O 1927 yılında yaptırılmıştır. Ama en ilginç ve çoğu güzel Sadovnichesky Köprüsü vardır. Kolayca eğri, kavisli şekle tanınabilir sayesinde.

Bahçe köprü bir sırrı var. tüm bölgenin Zamoskvoreche sıcak su sağlayan iki boru dayalı olması. Aslında, görme onları gizlemek ve sermayenin bu bölümünde görünümünü yağma yok ve Sadovnichesky Köprüsü inşa edildi. mühendis Nina Bragin - Bu arada, proje bir kadını geliştirdi. Köprünün toplam uzunluğu 32 metredir. Köprünün yüksekliği onun küçük teknelerin kemer altında geçmesine izin verir.

Sonuç olarak ...

kuzey kıyı Vodootvodny kanalında şehrin orta kesiminde Sadovnicheskaya Embankment (- Zamoskvorechye Moskova ilçesi) 'dir. kıyı Tarihi binalar kısmen kaybolur. Sadece korunan mimarinin anıt artık ortaokul numarası 518 evler bina numarası 37 (inşaatın 30 yıl), temsil edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.