SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boğuk ses: ne yapabilirim? Halk hekimliğine dönelim

Ses kısıklığı için çeşitli nedenler olabilir. Her şeyden önce bunlar, gırtlak mukoza zarının iltihaplanmasına neden olan aktarılan hastalıklardır (angina, larenjit veya soğuk algınlığı). Hipotansiyon, aynı kabuk şarkı veya uzun sözlü iletişim sırasında kurumadığında da oluşur. Aynı zamanda boğazı temizlemek ya da su içmek gibi bir istek var. Ayrıca, gırtlakta uzun veya keskin gerginlik (sesi kaldırarak çığlık atarak sesin değişmesine katkıda bulunur). Tuhaf bir şekilde, ancak gastrointestinal sistemin çalışması ile ilgili sorunlar da ses kısıklığa neden olur: gastrik sıvı, erüctasyon sırasında gırtlağa girmesi, tahriş etmesi, kuruluğa neden olması.

Evde bir boğuk ses nasıl tedavi edilir?

Genellikle soruna kendiniz baş edebilirsiniz. Bunu yapmak için ilaç satın almanıza gerek yoktur, bu halk ilaçlarını kullanmak için yeterlidir. Önerilen yöntemler iki tipe ayrılır: acil olarak ses kurtarma ve daha uzun prosedürler için.

Acil ses kurtarma

Böylelikle sesin kısık oldu. Acilen geri yüklemeniz gerekiyorsa, örneğin bir konserine katıldığınızda veya bir sabah sabah performansı gerçekleştirdiğiniz için ne olur? Bu durumda, bağlara mümkün olan en kısa sürede yardımcı olan araçları kullanıyorlar.

  1. Çoğu insan için, mulled şarap (otlar sıcak şarap) gecede ses geri yükleyebilirsiniz bir sır değil.
  2. Konyak aynı kısa sürede sorunu çözecektir. Yalnızca saf biçimde değil, ancak aşağıdaki gibi gerekeceğini düşünün: 3 çay kaşığı çözmek için 50 gr sıcak bir içecekte. Sıvı bal ve 3 damla limon suyu. Bir karışımı içmek için bir anda sıcak olması gerekiyor.
  3. Garip bir şekilde, ama sesi yumurtayla kullanarak geri getirebilirsiniz. 2 çorba kaşığı kamış 2 protein. Şeker ve 50 g konyak. "İlaç" ı içmek şu şekildedir: 1 kokteyl içeceği yudumlayın 1 su bardağı ılık su, ve böylece kabın boşaltılması.

Günün sesini geri yükleyin

Sabaha kalktı ve bir boğuk ses geldiğini fark ettiniz. Acil durum yöntemleri tamamen kabul edilebilir değilse ne olur? Kanıtlanmış bir harika tarifi var. İlacın hazırlanması için, anason tohumları (yarım fincan), sıcak su (cam), kireç balı (1/4 fincan) ve konyak (1 çorba kaşığı) gerekir. Tohumlar bir tencereye dökülür, su ilave edilir ve 15 dakika kaynatılır. Ardından bal ilave edin ve karışımı tekrar kaynatın. Tencereyi ısıdan alın ve içerdiği konyak içine dökün. Her yarım saat 1 yemek kaşığı için. Bu mucize bir kaşık, sesinizi bir gün geri verebilirsiniz demektir.

Ses kısıklığını mevcut yöntemlerle tedavi etme

Halk hekimliğinde, ses kısıksa yardımcı olacak daha etkili bazı tarifler vardır. İlacın kullanımına başvurmadan evde ne yapmak gerekir?

  1. Kepekli kabak. Bu, oldukça ekonomik ve etkili bir yoldur. Et suyu hazırlamak için, 400 gr kepek (buğday veya yulaf) alın ve birkaç litre su kaynatın. Daha sonra gerin, tadına bal ilave edin ve suyu ısıtmak için içeceksiniz. Bu içecek yalnızca sesi geri vermeye yardımcı olmaz, aynı zamanda sindirim sisteminin işini de olumlu etkiler.
  2. Yorucu her zaman şifa özelliklerinde farklılık gösterir. Ses kısık sayılırsa, horseradish ile ne yapacaksınız, nasıl uygulayacağız? Bu köke dayalı bir tentür hazırlamak gereklidir. Bunu yapmak için küçük bir parça hammadde ezilmeli, 70 ml kaynar su dökülmeli ve 15-20 dakika ısrarla ıslanmalıdır. İçecek infüzyonu, günde birkaç kez, küçük yudumlarda sıcak olmalıdır.

Ses kısıklığa sahipseniz, bağlar ve larinks güçlü bir gerginlik yaşayana kadar tedaviyi mümkün olduğunca erken başlatmalısınız. Şu anda daha az konuşmaya çalışın ve bir fısıltıyla iletişim kurmaya çalışmayın. Bu, ses tellerini daha da travmatize eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.