Haber ve ToplumDoğa

Keşfedilmemiş Alan: Ay'da Yaşam

hayat ayda olup olmadığı sorusuna ilk cevap, olağanüstü bir gökbilimci Carl Sagan vermeye çalıştık. 1960'ların başında, özel ekipman ifadesine dayanarak, o ayın derinliklerinde etkileyici mağaralar boyutları olduğu sonucuna vardı. mağaralar mikroklima okuyan, bilim adamları onları yaşam için tüm olumlu koşullar var olduğu sonucuna vardı çünkü Ayda yaşam, oldukça gerçek görünüyordu. astronotun sözlerinden bazıları hacmi 100 kübik kilometre eşittir. Ve sadece bir kaç yıl sonra, Sovyet bilim adamları Mikhail Vasin ve Alexander Shcherbakov hipotezini ileri o Ay - içeride büyük bir boşluğu ile bir uzay gemisi bir tür.

bu kurgu değil - O uçuşlar "Apollo" da Ay'da hayat ne düşünmek zorunda olması ilginçtir. evren Maurice Chatelain NASA'nın ilişkisi eski bir çalışanı göre, "Apollo" Bu yapay moonquake vermesi amaçlanmaktadır edildiği özel nükleer savaş başlıkları ile donatılmıştı. Bu patlamadan sonra, bilim adamları Aysal altyapıyı gözlemlemek ve özel sismografları kullanarak verileri işleyecek varsayılmıştır. Ancak, "Apollo" ile amacını yerine getirmek için mukadder değildi: kabinde oksijen tanklarından birine gizemli patlama gemiyi yok etmek ve nükleer denemenin sonucu başarı değildi.

hayat Ay'da olduğu bir diğer kanıtı, eski astronom haritalar, Dünya'nın uydusunun tek kayıt yoktur gerçeği olabilir. Antik Maya çizimler aynı zamanda "yeni güneş" soyundan tanrılar tasvir edilmiştir. Ve 1969 yılında Ay'ın yüzeyinde başka deney boş yakıt tankları düştü dronlar idi olduğu yürütülmüştür. sismograflardan astronomlardan elde edilen bilgilerin işlem, belirli bir derinlikte uzaktan 70 kilometreye kabuk kalınlığı gibi bir şekilde olduğu sonucuna varmışlardır. analizine göre, "kabuk" bileşimi, nikel, berilyum, demir, tungsten ve diğer metalleri içerir olduğu bulunmuştur. Görünüşe göre, bu kabuk sadece yapay kökenli olabilir.

Ay'da zeki yaşamın amacı biyolojik açıdan rağmen gerçekten mümkün değildir. Bu şaşırtıcı değildir: ayın güneşli tarafı + 120 ° C arasında kadar ısıtılır ve bu - gölge -160ºS soğutulur. Buna ek olarak, Ay muazzam sıcaklık değişimlerinden yaşayan organizmaları koruyabilecek hiçbir atmosfere sahiptir. uydu etrafında kefen gazdan bir tür tam atmosfer denilen edilemez.

Artı, Ay'ın yüzey onlarca kraterler binlerce noktalı. İlk bakışta, onlar şekilsiz ve hareketsiz olduğu görülüyor. Ancak, bilimsel çevrelerde sözde kabul edilmiştir "hareketli yüzeyinin fenomen." Bu kraterin çapı dönek olduğu anlamına gelir: gün kraterin birkaç çapı büyüyebilir ve küçük genel ortadan kalkar. Neredeyse tüm ay yüzeyi böylece hareket ettiğini iddia edilebilir: kraterler tamamen ardından yeniden kaybolur. "Hareketin fenomen" şüphesiz aya hayat değil kelimenin bir dünyevi tanımında, hala mevcut olduğunu söyler "hayat."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.