Haber ve ToplumDoğa

Svir Nehri: balıkçılık, fotoğraf ve tarih

Svir Nehri Karelia sınırına yakın Leningrad bölgesi kuzey-doğu kesiminde akar. Bu Volga-Baltık suyolu parçasıdır.

su kütlesinin Açıklaması

Svir Nehri Leningrad bölgesi güney-doğudan batıya Gölü Onega (köyü yakınlarında Yükseliş) suları taşır. 33 km sonra Iwinski dökülme akar ve daha sonra kasaba ve Svirstroy Sviritsa köye geçmiş - Göl Ladoga. Nehirde iki hidrolojik dağıtım ünitesi inşa - Nizhnesvirsky ve Verhnesvirsky. Bunlar üç bölüme su toplama bölmek: Dış Swir, Orta Swir (45 km) ve alt Swir (80 km) (uzunluğu 95 km).

Bölgeler

Svir Nehri kendi bankalarının birçok şehir, kasaba ve köylerde gergin üzerine, üç ilçede akar. Örneğin, Podporozhsky komşusu Yükseliş Yannavalok, Nimpelda, Krasny Bor, Vyazostrov, Gakruchey Muir, Plotichno, Ostrechino, Pidma, Myatusovo, alanında Üst Mandrogi, Podporozhye, Uslanka ve Hevronino; Lodeinopolsky alanında - Svirstroy, Harevschina Brooks Hill, Lodeynoye Pole, Gnilnoe Konev ve Aşağı Shotuksa; Volkhov alanında - Sviritsa ve Kuş Adası.

ana kolları

Su vücudun yatağı 30 nehirleri akar ve en önemli olanları Pavel, Vazhinka, Ojat, Ivin ve Yandeba vardır. Bazıları gezilebilir. Sol kolları - Yanruchey, Kuzra, Toiba, Meldusa, Svyatukha, Kiselyovka, kargaşa, Yandeba, Pehtega, Yanega Mungan, Pudanka, Kanomka, Shamoksha, Zaostrovka, Shakshozerka, Shotkusa, Paşa ve Oyat. Sağ kolları - Shavreka, Muromlya, Pidemka, Pidma, Ivin, Uslanka, Mandrogi, Segezha, Tenzeya, Negezhma, cevher Vazhinka, Irvinka, Syarba, Ostrechinka, Korelka ve Fox.

Topografi, toprak ve bitki

Svir Nehri (bütün güzelliğini anlamak için okuyucu yardımcı olacak bu makalede sunulan fotoğraf) derin geçmiş buzul suları bulunuyordu ovalarda, ağırlıklı olarak oluşur. Su gövdesinin alt ulaştığı Ladoga ovası üzerinde yer almaktadır. Nehir Yatağı asimetrik: sol kolları sağ üzerinde baskın. Toprak çevresinde esas olarak kil ve bataklık bazen kumlu ve kayalık parçası. Nehir bankalar bazen gerçekleşir ve çayır bitki örtüsü, orman ve çalı ile hemen hemen her yerde büyümüş bulunmaktadır.

hidrolojik rejim

Swir Nehri 224 km'lik bir uzunluğa sahiptir. Yüksekliği ağzında, kaynak 35 m olan - su 4.84 m Akış hızı -. 785 m3 / sn. Genişlik boyunca 10-12 kilometre (Iwinski dökülme) 'ye kadar, 100 metre arasında değişir. Su nehir rejimi bile yıl boyunca. havzanın yaklaşık yüzde 80 düşüyor Gölü Onega. kum ve ince kumun - toprak bazı yerlerde, özellikle taşlar ve kil oluşur. kayalık alt üstünlüğü ile Svir üzerinde birçok yerde. kaskad santrallerinin inşası sular altında kaldı sonra Rapids olabilir ama kullanılan su vücudun orta kısmında. Şimdi, bütün derin su yolunun yatak üzerinde oluşturulur.

Svir Ice 3-6 ay süreyle hava koşullarına bağlı olarak yükselir. bağlı değişen akış bireysel özelliklerin farklı bölgeye oluşumu ve açılması aşamaları. İlk buz Kasım ve Aralık aylarında oluşan ve Nisan ve Mayıs aylarında erir. Sıcak yıllarda, hem de güçlü bir akım olduğu bölgelerde, sürekli kapak kurulamaz.

Svir Nehri: Balıkçılık

Bu su birikintisi balıkçılık severler için bir cennet. Somon, Çipura, kefal, grayling, turna, minnow, ide, levrek, hamamböceği, yayın balığı, burbot ve diğer birçok türüne ev sahipliği yapar. diğer türleri yalnızca yerleşimlerin yakınında balık izin verilen süre yasaklanan nehir üzerindeki tüm yıl boyunca, beyaz balık yakalamak için. av somon balığı türlerinin Hayranları avcılığa izin verilen bilmelidir:

- Alt pyatisotmetrovoy HES kısıtlı alana ağzından. alt ve şamandıra olta takımı - zaman sınırı olmadan. Haziran ortasına kadar Kasım ve Mayıs ayı ortalarında Ekim yasaktır iplik ile Balıkçılık.

- buz - Svir boyunca, baraj ve köprülerin yasak bölgeler hariç balık burbot iki odnogorlovymi engel (uzunluk iki metre aşan ve kasnağın çapı olmamalıdır - yarım metre).

- Alt hidroelektrik ve sonra tüm ana akıma baraj üstünde. Balıkçılık sadece zaman sınırı olmadan en fazla on kancalarla yüzer mücadele.

- Alekhovschina ağızdan itibaren .. Balıkçılık şamandıra tarih ve mekan sınırlama olmaksızın mücadele içilebilir. Zherlitsy - buzların erimesi ile her balıkçı ve Haziran ayının ilk önce en fazla beş adet.

Turizm ve Rekreasyon

Svir Nehri (Leningrad bölgesi haritası ilgilenen kişiler için rotasını belirlemek için yardımcı olacaktır) sadece balıkçılık, aynı zamanda turistik ilginçtir. Örneğin, su, vücudun alt ulaştığı yer almaktadır Nizhnesvirsky Reserve. Buna ek olarak, nehir Svir bilinen ve Storozhenskiy Işık. yolcu ve yük taşıma: yaz-sonbahar döneminde çok aktif nakliye olduğunu. kereste rafting gidiş Paşa ve Oyat yan kolları üzerinde.

Svir Nehri geçmişi

Svir Rusya'nın kuzey-batı kesiminde ünlü nehrinin Neva ve Volkhov sonra üçüncü. Onun sayesinde Kizhi ve Mandrogi köyünde tüm yolculukları geçmektedir. Önceden Petrine zamanlarda Svir büyük bir ticaret ve ulaşım merkezi değildi, ama onun rolü Kuzey Savaşı'nın başından itibaren belirgin artmıştır. dönemin en önemli ve ünlü yerleşim Bir pazar köyü idi. Hemen yanında o Gölü Onega dışına akar nehir kaynağına yakın bir konumda bulunmaktadır. Köyün Onun güzel isim onbeşinci yüzyılda burada inşa Yükseliş Manastırı'na yükümlüdür. O üç yüz yıl sürdü. Svirsky Ağız - Uzakta değil manastırdan küçük bir balıkçı köyü idi. 1810 yılında Mariinsky kanal büyük bir köy düzeyine büyüdü köye sonuçlanan başlatıldı ve Yükseliş değiştirildi. Onların malları nehir şehirlere naklettiği orta ve küçük zanaat, içinde yeniden dağıtılabilir ile Burada gölden limanda büyük gemi geldi. Her iki banka iskele, boşaltma için tesisler, depolar ve ahırlarda sıraları ile kaplı bulundu. navigasyon gelişmesi ile on dokuzuncu yüzyılın sonunda gemi onarım bahçesinde vardı. İç Savaşı ardından Namoynye Sands adını taşıyan köy başından beri, bölünme devriye gemileri almak, hem de önleyici teknik durumunun kontrol ile bunları sağlamak ve gerekli onarımları gerçekleştirmek başardı. Bugün bu şehir önemli ve büyük bir liman çağrılmaz. Ancak, onarım tesisi hala burada. Podporozhie Pazar günü ve Üst Rezervuar Svirsky küçük ve büyük köylerde yapımı başından beri uzak kıyıdan t taşındı. Onlar sel bölgeye düştü belirleyin.. Biz, bir dağ sırtı üstünde yer aldığını yalnızca dokunma.

gezgin gözler

Krasny Bor köyüne geçerek Svir nehir küçük, düşük ada kuşatmak birkaç kola ayrılmaktadır. Beş kilometre kadar bunların büyük, güzel bir isim Ivankoostrov vardır. Motorlu gemiler her zaman sol tarafta etrafında renk rocky shores bükün. Daha Svir genişleyen ve her iki tarafta sonraki adayı atlar - Vyazostrov. ardından su tekrar ortak bir akış halinde birleştirmek. Daha sonra, Irmak çok daralır ve bir "boğaz" oluşturur. Ama Svir Ivenskogo sızıntısı expanses için seçilir arkasında. Burada, nehir 12 kilometre genişliğinde ulaşır. Eskiden öyle Buz Devri sırasında oluşmuş bir göl havzası oldu. dökülme geçerek nehir tekrar daralır ve neredeyse mükemmel düz çizgi akar. Burada, sağ kıyısında koyu kırmızı kuvarsit ünlü Rivne ocağı, yer. Daha sonra, nehir güneybatıya doğru keskin bir dönüşle, yeniden köy Plotichno bilinen antik orman balıkçılık geçen düz bir çizgide akar. Svir Ladoga Gölü denizde yolunu bitirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.