Haber ve ToplumDoğa

Balık borusunu yaşıyor gibi ve nerede görünüyor

Doğa bazen ruhani ve gerçekdışı görünüyor denizler ve okyanuslar şaşırtıcı yaratıkları, peopled. Örneğin, balık borusu (fotoğraf aşağıya bakınız).

biz pratikte hiçbir şey bilmiyoruz alışılmadık şekli, inanılmaz yaratık. fleytorylye ailesi aynı cinse ait sadece dört tür içerir. Ve hepsi - olağandışı görünüm sahipleri.

Balık-pipe benziyor?

en bu balık flüt ve kalay düdük gibi çeşitli isimler tarafından bilinmektedir gerçeği ile başlayalım. Ve alışılmamış bir biçimde sayesinde. gövde ise uzun ve yuvarlak, orantısız uzun baş ve çene (kadar yaklaşık 1/3 tüm uzunluğu) ucu bir boru ağzı, hafif bir oluk gibi ses olduğu, düzleştirilmiş. 50-70 cm ortalama uzunluğu ve bazı kişilerin bir buçuk metre ulaşır. ince pullarla kaplı vücut tırtıllı (ince, saydam ve dış kenar çentiklerle yuvarlak). yeşil veya sarı, nadiren kahverengi veya kırmızı tonu - ılık su sakinlerinin tipik genellikle parlak renk. gövde boyunca şeritler veya bant olabilir. Buna ek olarak, balık boru dış uyaranların etkisi altında rengini değiştirmek için yeteneği vardır.

görülmemiş çeşitlilik esinlenerek bu balıkla aşinalık sıklıkla beldesine düzenlenen ilişkilidir, deniz yaşamı , turist dalış cesaret. Dikkatleri bu biraz garip, ama çok dikkat çekilmektedir güzel balık.

yediği?

Vücut ve sebebi besleme spesifik bir görünüm ve yapı. Balık boru kıyı alanında bulunur ve mercan resiflerinin, tek tek veya küçük sürüler yakın avlar. Temel diyet - küçük kabuklular ve balıklar, kafadan bacaklılar ve eklembacaklılar. Kolayca kayalıklarında onları yakalar. Onu avcılık iki taktik kullanır inanılmaktadır. İlk yöntem: Büyük bir balık arkasına saklanarak ve doğru zamanda sık sık, tesadüfen, oldukça az gelişmiştir yüzgeçleri, yardımı ile ona tutunmuş, kurban koşar. Dolayısıyla av balık boru olamaz kovalamak yüksek hız kazanmaya. İkinci yol sadece çevre ile birleştirilmesi, dikey pozisyonda donar olmasıdır. av ulaşılabilecek geldiğinde, o hemen peşinden ayrılmıyor. Ağzı geleneksel bir boru ile aynı şekilli. Balık aynı zamanda gıda arayışı içinde çamura rummaging domuz gibi, bu baş aşağı dikey bir konumda, aslen kullanılır.

Vücudun yapısına nedeniyledir inaktif bir yaşam tarzı, Kurşun, ama mükemmel mercan ve algler kamufle edilir.

Nerede yaşıyor?

Dahil olmak üzere Pasifik ve Hint Okyanusu vardır - yeterince geniş Habitat Kızıldeniz'in. Balık tüp - 150 m çapında sakini kıyı suları ve yaklaşık yüz metrelik bir derinlikte. Çoğu zaman bu resifleri veya kayaların arasında barışçıl avını bekler. Bu yenilebilir ve örneğin Japon mutfağında kullanılan nedeniyle, hangi, zevki.

Çinli balık flüt

Aile fleytorylye üç türlerinden biridir. Onun yaşam alanı - Kızıldeniz, Basra Körfezi, Maldivler ve Endonezya, Filipinler ve Tayland. .. 70-80 cm Renk yeşil ya da farklı lekeler yer saf sarı arasında değişir - vücut uzunluğu yaklaşık 60 cm bireylerin maksimum uzunluktur. Bir trompet gibi - onu namlu. Balık vücudunun çapına karşılaştırılabilir bir boyuta ağzını ifşa edebilir. Dorsal ve anal e siyah şerit en temelinde işaretlenmiş saydamdır. ılık su Bu tek sakini genellikle gıda herhangi bir tür seçerek, balık veya karides ya beslemiştir. O gizlemek ve arka tarafına daha yakın doğal barınaklar, kendilerini gizlemeye tercih ediyor.

Balık tüp sıradan

Bu emir fleytorylye iğnelerin ailesinin tipik bir temsilcisidir. Balık yaklaşık 70 santimetre ortalama boyuta ulaştığında. Florida kıyıları ve birlikte yaşıyor Bermuda Güney Amerika'nın kuzeyine. Balık boru aile yapısı ve oldukça yaygın olarak uzatmak mümkün olup balıklar ortalama büyüklüğü yakalayabilir vücut boşluğuna, her bir ortak özelliği vardır. Bunlar genellikle akvaryumlarda bulunurlar.

Akvaryumun içeriği

Akvaryum içerik Balık tüp yeterince iyidir. Ama bunun nedeni vücudu (70-80 santimetre) boyutuna 300 litre su büyük hacimli gerektirdiğini unutmamak gerekir. akvaryum uzunluğunda bir uzatılmış, en az iki metre seçmek en iyisidir. Sıcak deniz ve okyanusların bu sakini için, su sıcaklığı 25-26 ° C içinde muhafaza edilmelidir Buna ek olarak, balık saflığını ve oksijen içeriği yüksek talep etti. Esaret, ortalama yaşam süresinin Uygun ve tam dikkatle yaklaşık 5 yıl olacaktır. Günlük diyet tercihen taze küçük balık, karides, kabuklu deniz ürünleri, içermelidir, ancak kademeli alıştırmak can ve dondurulmuş yiyecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.