MaliMuhasebe

Yetkili belge organizasyonu

Bizim bugünkü konuşma konusu - kurucu belgeler. Sözlüğe göre herhangi bir firma, şirket, kuruluş temeli (yasal) aktivitesini temsil eden menkul bir pakettir ve yasal durumunu belirlemek. Bu set şirketin "arama kartı" olduğu için (neredeyse tüm bölümler, bankalar, yönetim ve LLC tescilinde verilir), ona en azından biraz önem vermek gerekir. Yani, bu yazı, bir yasal belge olarak böyle bir şeyin özünü ortaya bu kağıtlar neden önemli olduğunu anlatıyor görüşmek için denemek prosedürü ve bunların tasarım özelliklerini dikkate alacaktır.

Bazı terimler

Yetkili belge - Bu yasal varlık çalışacağı dayanan resmi kağıt, (bu tüzük veya kuruluş anlaşması olabilir) 'dir. Kartası kendisi Made tarafından kurucuları. Bu belgede, isim, yasal adresi, yönetim biçimi konusunda karar (tabii ki, bütün yasaya göre).

kanuni belgelerin Bileşimi

organizasyonun tüm yasal belgeler - bir işletme kağıt, önceden de belirtildiği gibi, hangi temelinde, herhangi bir kuruluş faaliyet göstermektedir. Ama onların kompozisyon şirkette olacak yasal formun türüne bağlıdır. Biz temel paket listesi:

 • Charter;
 • Derneğin Muhtırası;
 • Yönlendirici atayan bir düzen;
 • Baş muhasebeci atayan bir düzen;
 • Toplantı tutanağı ;
 • devlet kayıt bir ekstresinin hazırlanması;
 • İstatistikler kod;
 • INN tüzel-mükellef;
 • Bir sözleşme için kira;
 • sicil numarası.

Art göre. (05.05.2014g gelen.) 52 Sivil Kodu (hariç Varlıkları iş ortaklıkları) montaj kurucuları onaylanmıştır tüzük temelinde çalışır. Ekonomik ortaklık onun katılımcılar tarafından hangi Derneği Muhtırası temelinde çalışır.

depolama Özellikleri

Kağıdın listesinde belirtilen tüm güvenli kafasına yerleştirilir bir klasörde bulunan, bu nedenle paketin güvenliği için tam sorumluluk alır kim olduğunu edilir. Yetkisiz kişiler tarafından erişilen kağıt girişim ile ilgili temel bilgiler içeren sınırlamak için gereklidir.

Önemli! Devlet yetkilileri noter belgelerin bir kopyasını sunulmaktadır. Sonra sunum her paket payı belge (orijinal) döner için onun yeri de klasörü.

Neden bu kadar önemli tüm bu önlemlere tutmak nedir? Aslında hiçbir banka hesap açmak olacak bu belge olmaksızın firma sertifika veya lisans almak mümkün olmayacaktır olmasıdır. adalet içinde belgenin herhangi bir kayıp kopyası restore edilecek unutulmamalıdır rağmen, sadece bu çok zaman alır. Ve zaman, bildiğiniz gibi - para.

etkilenen bize tema içinde düşünülmelidir sonraki önemli konuya gidin.

Yetkili sermaye: Bir şirket kurmak için gerekli belgeler

Yetkili sermaye - para toplamı, kayıtlı kurucu belgelerinde devlet kayıt geçti şirketi. Bu alacaklıların çıkarlarının garantörü olan şirketin varlıklarının en az hacmini belirler.

sermayesini kayıt olmak için aşağıdaki belgeleri toplamak gerekir:

 1. işletmenin tüzük.
 2. Derneğin Muhtırası ya da çözümün yaratılması.
 3. Vergi ve Görevleri Bakanlığı tarafından verilen devlet kayıt belgesi.
 4. Vergi ve Görevleri Bakanlığı tescil belgesi.
 5. kod atama Devlet İstatistik Komitesi'nden Belgesi.
 6. Kişisel bir hesap açma konusunda bankadan belge.
 7. Geçen raporlama döneminin Denge veya yeni şirket için% 50 tüzüğünün oluşumunun bir banka belgesi.
 8. atanması bir emir Director General Director pasaport kopyası ile.
 9. pasaport kopyası ile baş muhasebeci atanmasına ilişkin belge.
 10. yetkili sermayeye katkı olarak fon alındığında Bankası belgesi.
 11. devlet sermayesinin baş yöneticileri tarafından imzalanan belge.
 12. sanatçı için avukat noter gücü.
 13. Tahmini eylemler ekipmanı.
 14. ekipmanın listesi yetkili sermayeye katkı edilecek.

Yetkili sermaye miktarı

Kayıtlı sermaye, para sabit bir toplama göre belirlenebilir. şöyle Asgari Fonu geçerli:

 1. limited şirketler için - 10 000rubley.
 2. 100 kez asgari ücretin - halka açık olmayan anonim şirketler için.
 3. 1.000 kez asgari ücretin - Kamu şirketler için.
 4. 5,000 kez asgari ücretin - kamu kurumları için.
 5. 300 milyon ruble - banka için.

kayıtlı sermaye oluşumu: belgeler

Yetkili sermaye - para, malzeme varlıklar ve menkul olduğunu. Limited Şirket en geç kayıt tarihinden itibaren dört ay daha sermayesini ödemek zorundadır. anonim şirket ödeme fonu olmadan kaydedilebilir. Ancak,% 50 kayıt tarihinden itibaren üç ay içinde ödenecek. Ve yıl boyunca sen borcunu ödemek gerekiyor.

sermaye oluşumu - tamam evrak ilkidir. kayıtlı sermaye özelliğini girilirse, değeri bağımsız uzman bir değerleme raporu emin olun. Üye kendileri kurucu belgede herhangi bir değişiklik olmadan transfer özelliği, fiyatı veya transfer formunun görünümünü değiştiremez. Şirketin kurucusu çıkışında yetkili sermaye payını iade ve geç altı ay mali yılının kapanmasından sonra yapılacaktır. çekilme Sağ de yönetmelikte sabitlenmelidir. Belgeler üzerinde yetkili sermaye saklı boyunca sahip haberler derneği are vakıf arasında organizasyonu.

sermayesinin Değişikliği

Eğer sermayesini artırmak gerekir durumlar vardır. Belgeler bu tür değişiklikleri teyit:

 1. Beyanı bir noter (form R13001) tarafından Genel Müdür tarafından imzalanmış ve onaylanmıştır.
 2. tüzükte yeni sürümü - 2 adet miktarda orijinal.
 3. Osu protokol / tek üyesi LLC kararı.
 4. Geçen yıl boyunca muhasebe Dengesi (kenar baskılı ve yönetmen tarafından onaylı bir kopyası).
 5. 800 ödeme Makbuz büyüdü. ovun. (Devlet görevi).

Genel olarak, yetkili sermaye değişikliğin sadece ödenmesi koşuluyla mümkündür. Katkı özelliği olabilir. katkısı bu şekilde ödenmesi halinde, nominal değeri ikiden fazla yüz kat asgari ücret olduğunu. O bağımsız bir uzman parasal değeri geçirmelidir. yetkili sermaye artırım kararı kayıtlı olması değil, son rolü birincil muhasebe belgelerinin tescil zamanında ve kalitesi ile burada oynanır.

kanuni belgelere değişiklikler

değişikliklerin Kayıt çok sık görülür. herhangi bir kuruluşun faaliyetleri içindeki sürekli olarak meydana gelen değişikliklere bağlı. tüzel kişiliğin ilk kayıt zor olduğunda gelecekteki faaliyetleri ve örgütlenme biçimlerinin tüm özelliklerini tahmin etmek. Çünkü süreç içinde düzeltici eylem için bir ihtiyaç vardır.

Rus mevzuat yöneticisi veya iş adresini değiştirdiğinde veya karar herhangi bir kuruluş yetkili fon kayıt yetkilisi bildirmek için üç gün içerisinde yükümlü olacaktır artırmak öngörmektedir.

tüzük değişiklikleri iki tür vardır:

 1. Değişim adresi, etkinlikleri, isimleri, boyutları kanuni fonu. Bu tür ayarlamalar çarter belgeye net dahil edilmesini gerektirir.
 2. Değişiklikler hangi tüzük değiştirmeye gerek yoktur. de yönetmeni değiştirdiğinizde bu sıkça olur. Ama her zaman bunları kayıt olmalıdır.

Gördüğünüz gibi, ne olursa olsun yapmış olabilir yasal belgelerde neyin değiştiğini, bunlar zorunlu kayıt gerektiren. Ancak bazı yasal incelikler farkında olmalıdır. Bazen uzak şirketin tam bir yeniden kayıt almak mümkündür.

Yönetim Değişikliği

kanunalrı en sık değişiklikler düşünün. Yönetim veya pasaport verilerin değişim Değişim Vergi dairesine kayıt tabidir. Bu karardan sonra üç gün içinde yapılır. Bu durumda tüzüklerinde Kayıt değişiklikler gerekli değildir. yasal adresi sermayesini, kurucuları, isim veya faaliyetlerini değiştirerek, mutlaka belgede görüntülemek isteyecektir.

Yetkili belgesi - bu genelde herhangi bir değişiklik yapamazsınız onsuz ana kağıttır.

en çok yönetmenin değişikliği ile, hazırlamak için gerekenlere bakalım. aşağıdaki gibi belgelerin paketi olacak:

 1. tüzel kişilerin devlet kaydı Belge.
 2. Birleştirilmiş organizasyon hakkında bilgi yapmaya yardımcı olun.
 3. Vergi muhasebesinin Kağıt.
 4. şirket Şartı (revize).
 5. Kuruluş sözleşmesi (en son baskısının bir kopyası).
 6. değişiklikler hakkında belgelerin fotokopileri.
 7. Yönetim Pasaportlar (yeni ve eski).

Federal Yasa tarihli 08.08.2001 19. maddesi 1. fıkrasına göre, tüzel kurucu belgelerinde değişikliklerin yer bildirim kayıt yetkilisine sağlayacaktır. Bu bildirim formu onayladı. Bu tüzel kişiye ilişkin gelişmeleri bildiriyor. Gerekli Bu ayarlamalar Rusya Federasyonu mevzuatına göre öngörülen şekilde devlet kayıt yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.