MaliMuhasebe

Birincil aracı kullanım ömrü

Rusya Federasyonu Hükümeti Kararı vergilendirme hakkı için № 1ustnavlivaet faydalı ömrü sabit varlığın (OS). Onun için özel bir düzenleme bulunmadığını Sınıflandırma OS. Buna ek olarak, Vergi Kanunu zaten kullanımda olan veya kurumun sermayesine katkı yoluyla alınan tesisler için geçerli olan bu dönemleri hesaplamak için bazı özel kurallar sağlar.

2009 yılından bu yana, bu normlar ne olursa olsun elde etme yöntemi, şimdi satın alınan tüm nesneler için birleştirilmiştir.

Bu sınıflandırıcı, bütün işletim sistemleri bu belli bir gruba ait bir nesnenin faydalı ömrünü sağlayan bağlı olarak 10 gruba dağıtılmıştır.

Ancak, herhangi bir şirket veya kuruluş yararlı eşekarısı sürecini düzenlemek kendi takdirine hakkına sahiptir. uygulama kavramının özünü neden oldu. Belirli bir nesne OS ayrıca şirket veya şirketin gelirlerini getirmek, ancak mümkün olduğu süre işletmenin sınai veya ticari amaçlarla kullanılabilecek - Bu özü terim kendisi olmasıdır. raporlama döneminde tanımlamak için özerklik faaliyet ve farklı işletim sistemleri kullanım sıklığına her birinde farklı olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bazı türler için, şirketin performans göstergeleri esas alınarak hesaplanır. Bunlar çoğunlukla üretim veya operasyonların miktarını vermektedir. gösterge tam boyutlu olarak yansıtır. işletim sistemi muhasebesi için kabul edildiğinde kuruluş dönemi yapılır.

dönemin ekonomik ömürler onun şartname veya kullanma kılavuzunda belirtilen Eğer aşağıdaki hususlar ve varsayım yatmaktadır normlar, kuruluş veya kendi başlarına yükleyebilirsiniz işletme göre tespit edilemiyor ise:

- endüstriyel kullanımını beklenen tahmini etkili dönemi bazında;

- İşletim sisteminin fiziksel bozulma tahmin temelinde;

- Diğer olası kısıtlamalar.

Bu akılda tutulmalıdır amortisman hesaplama kendileri kullanım ömrünü belirleyen bir organizasyon veya şirket duran varlığın yalnızca Bunu düzeltmek için 1998 sonrasında bu kuruluşlar veya işletmelerin tarafından elde edilmiş bu tür fonların, üzerinde yapılır muhasebe yansıdı, bilgi İşletim hesaplama kuralları, bunun sonucu olarak, zaman devreye sokma ve ilgili amortisman özel düzenleme (OS F-1) 'de gösterilir. formu ve bu belgenin tescil prosedürü Devlet İstatistik Komitesi Kararnamesi numarası 71A belirtilmektedir. Böyle bir hareket, yönetmelik uyarınca, lehine birincil kaynağı eskimiş işletim sisteminin yazma-off ve yenilerinin edinimine operasyonlar için hesaplar.

Sabit bir varlığın faydalı ömrünü içeren dönemine denk önceki sahibinden OS fiili çalışma süresi, daha önce sınıflandırıcı veya kabul yüklü olduğunda Oldukça sık bir durum ortaya çıkar özellikleri. Bu süre fiili kullanım süresinden daha az olacaktır Buna ek olarak, bir durum ortaya çıkabilir. Bu nedenle, muhasebe tutarsızlıklar önceki sahibinden OS'nin yaşam belgesel kanıt bakmak zorunlu olması gerektiğini önlemek için. Bunlar, Vergi Kanunu, vergi tabanının verilerine göre, davranış kurumsal işletim sistemi, vergi muhasebesi rakamların önceki sahibi olan muhasebeciler yardımcı olabilir.

ekipmanın fiili kullanım Uygun muhasebe sadece sorunları çözmek için önemlidir. Bu hesap şirket geliştirme seçiminde önemli bir parametredir, doğru yönetim kararları önemli bir faktör.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.