MaliMuhasebe

Duran varlıkların girişini sorunu Hangi belgeler

Gerek düzgün Gelen özelliğini muhasebe almak ve sonra sebebiyle vergi mevzuatına duran varlıkların devreye gerçekleştirmek için. İkinci prosedürde Hakkında makalede ele alınacaktır. En az 12 ay - 40'dan fazla bin ruble maliyet ve bunların yaşam nesnelerdir - O duran varlıklar (OS bundan) unutulmamalıdır. diğer öğelerin maliyeti malzeme maliyetlerinde bir kez kapalı yazılabilir.

PBU'daki 01/06 göre, alma duran sch.08 için varlık başlangıç değeri oluşturulmasını kapsar. İşte onların satın alma ve teslimat gerçek maliyet birikir. Bu hesaba Kabul aşağıdaki gönderilenler kaydedildi:

sayı

operasyon

dt

kt

kabul belge

1

bir ücret karşılığında Edinme

1.1.

tedarikçiden varlıkların Makbuz

08

60

satış, fatura sözleşme

1.2.

OS faaliyete koymak

01

08

Devir hareket № OC-1

2

kurucuları hasılatı

2.1.

yetkili sermaye olarak duran varlıkların Makbuz

08

75-1

sipariş

2.2.

OS faaliyete koymak

01

08

Devir hareket № OC-1

3

İnşaat hozsposobom

3.1.

Bu organizasyon bina maliyetini yansıtır

08

71, 10, 02, 70, 69

Advance raporlar, yazarkasa makbuzları, ifadeler, bordro

3.2.

OS faaliyete koymak

01

08

Devir hareket № OC-1

4

serbest Kabul

4.1.

Bu bağışlanan mülk Gelen kabul edilir

08

92, 98-2

Sonuç gereksiz transferi, bağış

4.2.

Ana aracı devreye alındı

01

08

Devir hareket № OC-1

orta kademe başlangıç değerinin oluşturulmasından sonra. kabul komitesi tarafından oluşturulan 08 bileşim olup, burada sabit varlıkları girişine yazılı bir emir içerir. Buna dayanarak idari belge doldurulmuş formun OS-1 (act devir teslim).

Liste 1 tedarikçisi (kurtarıcı) ayrıntılarını ve alıcıyı, tarih ve sipariş numarası, nesne hakkında genel bilgiler içerir. Bunlar: hesabına tesisin kabul tarihini, analiz için hesap (alt hesap), Rusça Sınıflandırma, envanter ve seri numaralarının bir grup.

sayfasında 2 iletilen nesnenin üç bölümü özetleyen özellikleridir. daha önce ameliyat olsaydı ilki, verici tarafı ile doldurulur. Bu durumda, konunun tarihini, kullanım başlangıcı, son büyük onarım, aslında uygulamanın, birikmiş dönemini işaret amortisman ve değer açısından.

alıcının sonraki bölüm doldurur. ilk maliyet (KDV hariç) sch.08 gerçek maliyeti ile gösterilir. O uyarınca belirlenen yeni varlıklar için tahmin edilen faydalı ömür. kullanılan pasaport - önceki bölümde yardımı ile (temelde bir grafiktir 5 fark ve 4). Bazen örgütler düşülen edildi duran varlıkların girişini verseler. durumda kabul tarihinden teknik durumuna göre kullanımlarının yaklaşık süresini belirlemek için gereklidir. sütunlarında 3 ve 4 ad ve oran Amortismanlar girilir.

daha detaylı onun değerli kalitesi veya diğer özellikleri boyamak için bir ihtiyaç olduğunda Üçüncü bölümde üzerinde nesne hakkında diğer bilgileri yapmayı da içerir.

Sac 3 komisyon başkan ve üyelerinin imzasına ardından yapılan testlerde, sonuç, teknik dokümantasyon, sonuçlarını içermektedir. alt kısmında her iki tarafta sorumlu kişi ve muhasebecilerin imzaları vardır.

Böyle veya işletim sistemi-1b (çeşitli nesnelerin eşzamanlı giriş) (binaların ve yapıların tasarımı için) OS-1a olarak duran varlıklara ilişkin girdisinde bir kaç tür eylemler olduğu dikkate alın.

Boş OS-1a binanın faaliyete girişini sorunu dikkate gerekli tüm bilgileri alınır yasa gereği. o tam not olduğunda bazı özellikler. levha 1 üzerinde nesneye haklarının devlet kaydı hakkında bilgi girmek için gereklidir. Sadece aşağıdaki tasarımcı veya oluşturucu hakkında bilgi gösterdi.

yapı, yeniden, revizyon levha belirtilen başlangıç ve bitiş tarihleri ilk bölümü 2. Üçüncü kısmın alt tablo nesnesi veri sayfasına göre yapı elemanları tarafından niteliksel ve niceliksel özelliklerini bir araya getirir. Geri kalan veri benzer şekilde temel formu OS 1 doldurulur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.