Yetkili sermaye: kavram, değer, özellikler

Yetkili sermaye işletmenin faaliyet başlatmak için gereken aslen varlıkları yatırım miktarı (genellikle nakit) 'dir. büyüklüğü rasgele değildir ve yetki belirli kurallara uygun olarak tespit edilir. sermayeye nedeniyle iş ilk adımlar için gerekli olan fon oluşturmak mümkündür.

kayıtlı sermaye değeri

Tabii ki, bu önemlidir ve çeşitli işlevleri yürütmektedir. İşte ana olanları şunlardır:

  • o alacaklı koruma sağlar. Bununla sermaye yatırımcılara şirket başarılı olmayacaktır ve tamamen harap olacak olsa bile onlar, bazı tazminat alacak büyük güvence verdiğini ifade eder;
  • piyasada konumlandırma üzerindeki etkisi. ; Deneyimli kişiler şirket başarılı olup (bu da bilgilendirici olmasa da) gelecekte onu bekleyen ne kadar değerlendirilecektir yetkili sermaye içindir
  • büyüyen bir şirket için bu bir başlangıç sermayesidir. Hiçbir ticari faaliyeti bir başlangıç sermayesi olmadan çünkü sabit maliyetleri ve bunu giderleri olmadan, imkansız;
  • şirketlerin piyasa kısıtlamaları çıkmak için bir araç olarak kullanılır. Şirketin kayıtlı sermaye gereksinimlerini karşılamak değilse Bazı durumlarda, etkinlik mümkün olmayacaktır. Bütün bunlar ciddi bir iş, bir çok sorumluluk gerektirdiğini gerçeğini ispatlamıştır.

Asgari sermaye

Bu sermaye düzenleyici ilişkin yetkililer yargı yetkisini tesis tüm gereksinimleri uyarınca hesaplanmalıdır. Bugüne kadar hemen hemen bütün ülkeler herhangi bir şirket açılışı için gerekli olan fonların asgari miktarını ayarlamak. bir şirket kaydetmek için toplanması ve belgelerin ve yazma uygulamaları ve diğer şeyler teslimi ile ilişkili prosedür uygulanması gerekecektir.

kayıtlı sermaye sadece para yapılabilir, ama aynı zamanda maddi varlıklar, mülkiyet hakları ve hatta menkul - oldukça kabul edilebilir.

En kez gösterilen ve para miktarı her ne kadar bu durumda Hesaplamalar, asgari ücretin vasıtasıyla gerçekleşmektedir. JSC için - 1000 yılında asgari ücret ve kamu iktisadi teşebbüslerinin daha az olmayan 5.000 kez asgari ücretin olup sermayesinin olmalıdır - 1000 asgari aylık ücretlerin, LLC'nin asgari kayıtlı sermaye 100'den büyük kat asgari ücret, belediye üniter işletmeler olmalıdır - ait, 100 kez asgari ücret olduğunu. Bu veriler sadece Rusya'da ilgilidir.

yasaya göre Fon, ELN ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlar onsuz oluşturulabilir.

Sermaye artışı

JSC, LLC ve diğer ticari kuruluşların kayıtlı sermaye sonunda artabilir. Bu olmadan, şirketin büyüme imkansızdır. önceki kayıtlı sermaye tanıtıldı eğer böyle bir olasılık vardır. Bunu artırmak için karar şirket veya hissedarlarına üyelerinin genel kurul tarafından doğrudan alınır.

onun artışa yol nedenler:

  • Gerek şirketin büyümesini finanse etmek. Bu durumda, hatta belki de üçüncü taraflardan finansman;
  • menkul çalışanları sağlamak için ihtiyaç;
  • onun artışın nedeni başka bir şirket ile birleşme haline gelebilir.

Kuşkusuz, büyüyen şirket sürekli bu konuda olan sermayesini, ve bilgi artırmak için bir kural olarak, kamuya açık olmalıdır sahiptir.

yetkili sermayenin azaltılması

şirket yetkili sermaye azaltmak durumlar vardır. Hedefleri burada farklı olabilir. İşte ana olanları şunlardır:

  • hisse değerini artırmak için. Bu kısmi devalüasyon yol açar - sermaye artırmak ve büyür ve hisse sayısı ile olan Yetkili. Başka bir deyişle, bu fraksiyonlar hissedarlar bulanıklık azalmaz.
  • kayıtlı sermaye yönetimini optimize etmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.