ÇirkinlikBahçıvanlık

Yeşim: Evde bakım, dikim sulama

Yeşim, para ağacı denir ya kadar, bu sulu meyveler aittir. Bu bitki oldukça iddiasız, biraz bir bonsai gibi orijinal görünüyor.

Crassula fark nedir? Bu bitkinin evde bakım zamanında sulama ve besleme düşürülür. Sıcaklık rejimi tarafından çok zorlu değildir. Çiçekler Crassula, bakım kış piller ve radyatörler uzak olmak ister de bunun için çok basittir. Çok kuru hava yaprakları ve onların kurutma kesilmesini neden olabilir.

aydınlatma gelince, Crassula parlak ama dağınık ışık ile parlak bir yer tercih ederim.

o sulanma gelince, o zaman bile Crassula çiçek odası gibi bitkilerde son derece dikkatli olmak ve kökleri çok çabuk çürümeye çünkü bitki doldurmayın gereklidir.

sulama basit olduğu takdirde Bakım ve kurallar: sadece suya toprağın üst tabaka , yaklaşık 4 cm bir derinliğe kadar kurur.

Yeşim, yanı sıra tüm iç mekan bitkileri, özellikle aktif büyüme sırasında, bir giyinme ihtiyacı var. evrensel gübre yaklaşacaktır için, ayda bir kez yaklaşık çiçek ihtiyacını beslenirler.

Crassula (özel bir atmosfer gerektirmez için evde bakım) ılık bir duş sever. yapraklardan toz ve kiri çok yararlı bir prosedür.

Bu bitki her yıl repotted olmalıdır. Jade kök sistemi çok geniş sığ pot kullanmak daha ziyade zayıf geliştirdiği göz önüne alındığında. Yeşim, kökleri zarar vermemek için nakil sokulması çok basit bir yöntem için evde bakım.

Bu tesis için budanması oynadığı çok büyük rolü olduğunu. şekilsiz ve iddiasız bir şey büyüyebilir olmadan. Tipik olarak, bitki taç üst böbrek tepesi ile oluşturulur. Bu büyüme sayesinde yan sürgünler gitmeye başlıyor ve bir temiz küçük fidan oluşur. Bir Herhangi bölüm işlemek kömür süsleyeceksin gerekir.

Yeşim, ta en floriferous olduğu evde bakım. Ancak, çiçekler pek fark ve çirkin.

Para ağacı farklı hastalıklar için oldukça istikrarlı, ancak OUaClraspkUotus pernicious gibi zararlılar tarafından saldırıya olabilir. Bu böceğin kurtulun sabunlu su ile etkilenen bitkilerin tedavi etmek yeterince kolaydır.

Para ağacı diğer bitkilerle iyi anlaşır. Bu grup kompozisyonlarında iyi görünüyor. Bitki yaz aylarında iddiasız olduğu için, çoğu kez yapay rezervuar tasarımında kullanılır. Buna ek olarak, çiçekler daha tamamlanmış bir görünüm vermek ofis, sadece mükemmel.

Bu kapalı bitki birkaç türe ayrılır: bir ağaç (o 1 metre kadar büyüyebilir); Kare (görünüş çalı benzeyen); lycopsid (seralar tasarımında çoğunlukla kullanılan çalılar, anlamına gelir); portulanovoe veya oval.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.