SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuk felci - bu nedir? Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Çocuk felci - kişinin sinir sistemini etkileyen çok tehlikeli bir bulaşıcı hastalık. İstatistiklere göre, hastalık çoğunlukla çocuk ve ergenleri etkilemektedir. Çocuk felci neden oluşur Yani, semptomları ve ne eşlik eder? Bu konular birçok velilere ilgi çekmektedir.

Çocuk felci: o ve neden orada nedir?

Hastalığın neden olan ajan pikornavirüs Poliovirüs hominis temsilcisidir. Ana enfeksiyon kaynağı hasta bir adam. Viral parçacıklar hava yoluyla iletilebilir. Öte yandan, patojenler dışkı ile birlikte ifraz ve. Virüs aylarca ortamda etkin kalabilir dikkati çekiyor. Bu nedenle, kişisel hijyen vb kurallarına uyulmaması ile yıkanmamış yiyecekler yoluyla bir enfeksiyon alabilirsiniz

Bu kayda değer yedi yaşın altındaki çocuklarda hastalığa en duyarlı olmasıdır. Hastalığın salgın bahar ve yaz aylarında ağırlıklı olarak gözlenir.

Çocuk felci: Fotoğraf ve belirtiler

Daha önce belirtildiği gibi, viral partiküller içerisine nüfuz , sinir hücrelerinin kendi aşamalı yıkıma ve nekrozu neden olur. Kuluçka süresi genellikle ilk belirtiler görülmeye başlar, bundan sonra 7 ila 14 gün sürer.

çocuk felci hastalığı farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Ama en tehlikeli hastalığın paralitik şeklidir. Sıcaklık, halsizlik ve soğuk ani bir artış ile başlar. çocuk, baş ağrısı, bulantı ve kusma şikayetleri etkin olmayan ve uyuşuk hale gelir. Sen uzuvları, kasılmalar, kas seğirmesi titreyen fark edebilirsiniz - Bu ilk belirtileri polio.

Hasta değilse gerekli yardım, sinir sisteminin tedavisi mümkün olmayan zararlara izler sonraki aşamaya, daha sonra bir kaç gün sonra hastalık hamle sağlandı. parezi, farklı kas gruplarının kısmi veya tam felç görünmeye başlar. Çoğu zaman bu uzuvların kasları etkiler. Bazı durumlarda, hastalık gırtlak ve dil, hem de kas dokusunun kasları etkileyen, göğüs solunum hareketlerinin sorumludur.

Nedeniyle çocukta kas zayıflığı çıkıklar ve iskelet deformiteleri görünür, kas atrofi gelişir.

Çocuk felci: bu nedir ve ne tehlikelidir?

Yaklaşık olarak 5 - vakaların% 10, hastalık ölümcül bağlı interkostal kaslar ve solunum yetmezliğine yol açan, diyaframın, felç sona erer. Herhangi bir durumda, çocuk felci tedavi olmaması da, bozulma ve yanlış iskelet gelişimi ile dolu, atrofi ve gevşek felce yol açar.

Enfeksiyonun komplikasyonlar da zatürre, atelektazi, kalp kaslarının iltihabı, mide ülseri içerebilir.

Çocuk felci: ne olduğunu ve ondan kurtulmak edip edemeyeceğini?

Ne yazık ki, ilaç hastalığın aktif formunu teslim edebilmek, bugüne kadar tespit edilmiştir. Bu nedenle, tedavinin ana amacı semptomları yanı sıra kas felci etkilerini hafifletmek için yardımcı olur rehabilitasyon tedavisi, ortadan kaldırmaktır.

Tabii ki, terapinin sadece bir hastanenin koşullarında mümkündür. Birincisi, çocuk hastaneye ve bebeğin durumunu hafifletmek için ağrı kesici reçete edilir. uzuv kaslarında çarpması varsa, o zaman lastikleri empoze, çıkıklar ve çarpıtma görünümünü engeller. Daha sonra düzenli jimnastik, sıcak banyoları ve en azından kısmen kas hareketliliği geri kazanmanıza yardımcı bazı fizik tedavi tekniklerini içerir rejeneratif tedavi yürüttük.

Neyse ki, yardımı ile böyle korkunç hastalığın gelişimini önleyebilir çocuk felci aşılama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.