FormasyonÖykü

Bursa - eski günlerde ve sonrasında medrese adı. kelime anlamı

Bu hikayenin ana karakteri bir papaz Khoma Brutus, çünkü dönem "bursa", "Viy" N. V. Gogolya eseri denince akla gelen ilk şey, tatil evde sırasında gönderin. Bu yazarın eserlerinde o kurumun çok sık söz edilir (Andrei ve Ostap Bulba da seminarians idi) 'dir. Bunlar dini okullar Ukrayna (Rus İmparatorluğu) yaygın hale gelir ve Polonya'da var. seminer mezunları ve Kuprin yazmış ve Pomyalovski sağlar.

metamorfoz terimi

terimin kökeni değinen Latince geldi, bu unutulmamalıdır ki kelime "bursa'da" bir edebi çeviri - cebe ya da çantaya. Sonra, bu kavram altında Ortaçağ'da herhangi bir eğitim kurumu, manastır, birlik veya kardeşliğin toplam gişe ima eder. kendisi bir seminer ve onunla bir hostel - Yavaş yavaş, terim daha sonra yazarkasa dini okula değerini aktarılır ve gelmiştir. bu ülkenin dili kaba bir Latince olduğu için aynı adla okullar ilk, Fransa'da ortaya çıktığı aslında şaşılacak bir şey yoktur.

Belirli okulların öğrencilere sağlanan tam içerikli daire bursa denir ve içinde yaşayan öğrenciler, seminarians çağrıldı, ancak Fransızca olarak çok güzel gibiydi: bursarli veya bursiati. Fransa'da XIX yüzyıl Ruhban sonuna kadar çok yaygındı.

Rus İmparatorluğu'nun en ünlü seminer

bursa'da Ukrayna ve Polonya - Kiev ve İlahiyat Akademisi içine sonradan dönüştürülmüş bir özel dini okul. Krakow seminer Dlugosz 1840 yılına kadar sürdü. o XVII yüzyılda Petro Mohyla, Metropolitan Kiev, Halych ve tüm Rusya'nın biçimlenmiştir yukarıdaki Kiev-kardeş okul ve pansiyon.

o XVII yüzyılda filizlenmeye başlamıştır Kazak oluşumları çoğunlukla bağış sağladığı için okulunda Yaşam, kolay değildi. sağlanan ücretsiz gıda, giyim ve konut kıt daha vardı gibi, seminarians hayatta kalmak için bildiriler vermeye başlamıştır. Bu öğrencilerin kendileri tarafından yapıldı. Onların ortamında her yıl ciddiyetle sadaka ve dağılımlarını topluyorlardı insanların grubunu seçti. Bu valileri, sekreterler ve yardımcıları idi. özel kitabıyla Albüm mütevelli sadaka soran mahalle kaçınılmalıdır.

Buna ek olarak, üstün yetenekli öğrencilerin bir kooperatif olduğunu ezberlenen çerçeveli hizmetleri, evreleme ve icra Kenar gerekli fonu kazandı kurdu.

baz sembolü

durum XVIII yüzyıla biraz bursa öğrencileri geliştirdi. Büyükşehir Arseny vaiz mahkeme Çünkü Elizabeth, seminarians kaderine katıldı. O suretle seminarians ikamet ettiği koşullarının iyileştirilmesi, taş, ahşap yapının Koleji kendilerine verilen fonları artarak çevirdi. Yine bağış toplama seminarian nihayet 1786 yılında yasaklandı. Açıkçası, orada kötüye olmuştur ve acı seminer de inceledik.

Bazı seminerlerde çalışma ve daha uzun bir üç yıllık dönemi vardı. retorik, felsefe ve teoloji ile birlikte tarih, coğrafya ve matematik çalışıldı. Ama seminerler az oldu bursa 2 yıl aşmayan fakir, eğitim dönemi anlamına ederken, daha fazla veya daha az zengin çocuklarına sağlanan ve bilgi hazinesi sağlar bulundu. Onlar iyi bir eğitim almasını bahsetmek gerekmez, çocukların yetersiz beslendiği ve yeterli uyku vardır, sağlıksız ve zalim gümrük hakim. Bütün bunlar çok iyi N. G. Pomyalovskogo "seminer Üzerine Denemeler" açıklanmıştır. Kitabın toplumda çok geniş bir yankı sahip olduğunu belirtmek gerekir. eğitim bir bilgimizin kötüleyici bursa ifade vermediğini Belki de bu yüzden.

diğer değerler

Ama seminer - sadece her şeyden biridir. Bir kelime olarak bazı değerleri nelerdir? Bursa - Antalya'nın kuzey batısında yer alan Türkiye'nin dördüncü büyük kentidir. Ayrıca, kısaltmasıdır bursit, orada "kontrol ünitesi ateşleme ve alarm". Bu blokların olmadan buhar ve otomatik olamaz sıcak su kazanları. Yarı otomatik başlangıç kazanı, istenen sıcaklık ve basınç, yakıt kaynağı ve diğer fonksiyonları muhafaza içerir. Tabii ki, kendisine sağlanan her blok için sadece BURS şemasını niyetindeydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.