Haber ve ToplumKültür

Noel yapmak değil ne: işaretler ve davranış kuralları

Noel - Hıristiyanların en önemli festivallerinden biri. Ortodoks Hıristiyanlar 7 Ocak'ta Kurtarıcı doğumunu kutlamak. tapınak ve manastırlar taahhüt Vigil kraliyet saat, bütün gece nöbet hizmet vardır.

Her tatil belirli bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir kendi "Davranış Kodu", vardır ve yasak sağlamaktadır. Yani, ne Noel'de yapamaz?

kilisede

Vigil, ve diğer hizmetlere dönersek, yerli ve yabancı refahı bakmak gerekir. Kadınlar kapalı elbise giydirmek veya bir kazak ve etek giymek, kozmetik terk. kafasına bir eşarp olmalıdır. başı açık olan erkekler, diğer taraftan, kiliseye gel.

Önemli olan sizin yapamayacağınız olmasıdır Noel, o komşunun karşı düşmanlık duygusu ile öfkeli kilise agresif gerekiyorsa yapıyorum. Kalp İsa'nın doğumu üzerine sevinçle doldurmalıdır. Zihin yardımcı bu durumu elde itirafını ve komünyon.

hizmet sırasında, simgeler ve rahipler çok dikkatli, dikkatini dikkate alınması yasaktır. başını aşağı durmak ve dualar dinlemek için.

Onun tamamlanıncaya kadar hizmetten çekilme için büyük günah sayılır. Bütün dualar ve secdeler Allah'ın düşünceleriyle yapılır.

ev

Noel için hazırlık oruç ile başlar ve tüm aç de tatil arifesinde. In Kutsal Supper yalnızca ilk yıldızlı başlayacak olan.

sette önce olmayan yemek saatleri dışında Noel'de ne yapmalı değil? ağır iş yapması için, siyah tatile gelmek, eski giysiler giyin. tatil tablo için kaplar önceden hazırlanmış. Onun izin yalnız kırın 7 numara Vigil sonra. Ayrıca dikiş dersleri, el sanatları hariç. Kahvaltıda, su içmek için tavsiye edilmez veya yaz aylarında susuz olacaktır, ancak ev sahibi aile refahını "make" değil amacıyla mahkemeye gitmek zorunda değildir.

Noel gecesi yılında kesinlikle spekülasyon yasaktır. Noel döneminde bir kural olarak, kader özendirmek için, ama bu eğlence kilise tarafından hoş karşılanmamaktadır.

14 Ocak kadar, hostes temizliği yapan edilmez ve eski yılbaşı çöp sonra toplanan ve bahçesinde yaktı.

Noel arifesinde saunada yıkanmak için izin verilmedi. Ve yaklaşan işleriyle (ahşap doğrama, su uygulanır) sadece, aynı zamanda ve sipariş kişinin böyle önemli bir festivalde uzakta su yıkar günahlar dua ve oruç yardımıyla bağımsız temizlenmesi söyledi.

Noel tatili avlanmaz. Ölü hayvanların ruhları bu zamanda yaşayan inanılıyordu.

Atalarımız Noel yapmak için imkansız olduğunu açıkça biliyordu. Bir kişinin doğanın bir parçası olarak kabul edilir ve çevredeki dünya ile uyum içinde yaşamak aranmaktadır zaman İşaretler, putperestliğin yatmaktadır.

Diğer ilgili olarak

Noel - Bir aile tatili, bu nedenle yakınlarının daire içinde kutladı. Misafirler genelde davet etti, ama bir onur almaya gelenlerin değildir.

o ziyaretleri karar verildi Noel haftasında devrimi öncesinde ise 15-20 dakika geçmedi başkasının evinde kalmak. Şu anda biz tebrik ve iyi dileklerini dile getirdi. Uzun süreli visitality ayrıca Noel yapmak mümkün olduğu gerçeğini ifade eder. telefonların buluş ile kısa ziyaret çağrı yerini aldı.

Noel sırasında Komşuna hakkında unutamam. Before Christmas o sadaka vermek fakir tedavisi karar verildi.

günlerde Noel kutlamaları yaşayanlar için değil, aynı zamanda ölü değil sadece hatırladı. Masanın üzerinde, bir mum yaktı ve ataları için cihazlar yerleştirildi. Noel geliyor Yani zaman kökleri, bizden önce karada yaşayan ve bizim doğum emeği geçenlere unutmak için yani, sen o gün yapamaz.

Yukarıdakilerin hepsi sadece Noel tatili için geçerlidir, ancak Noel - Bu Hıristiyan nasıl davranması düşünmek, ahlaki ve aile değerlerini hatırlamak için ek bir sebeptir.

Yalnız ile

Sırasında dini bayramlar iç dünyasına dikkat edilmelidir. Bu istisna ve Noel. 7 Ocak Don'ts, kin, haset, öfke, üzüntü ve diğer olumsuz duyguların ruhunu kurtarmaktır. Ruh Allah'a açık olmalıdır, yani şehvetli hale bedensel zevkler, hiçbir düşünce olmalıdır.

Geleneksel olarak, tatil masada kutlanır. Advent hızlı kırmak için izin sonrasında rağmen Fakat, aşırı yemek hala değmez.

Hıristiyanlık ve putperestlik

Bazı kısıtlamalar Hıristiyan din putperest geleneklerin reddi ile ilgili. XIX yüzyılda bu Noel kutlaması yanı eyalet düzeyinde ilan edildi. Bu, putperestlik meşgul uygunsuz kıyafetleri giyinmek, şarkılar ve danslar düzenlemek için yasaklandı. Aynı zamanda, Hristiyanlık tamamen putperestliği ortadan kaldırılması ve onu değiştirdi edilmez.

Noel tatili çocuksu olmak ve tüm kalbi ile eğlenmek ve hatta rahipler şarkıları bugün şarkı için kilise verir. Şarkı Eğer festival atmosferi hissetmek üzüntü ve stres kurtulmak için izin verir.

Noel bugün kutlanacak nasıl

tatil uymak reçete edilmeden önce kilise kanunları uyarınca Advent. Bu anda, et ve diğer hayvansal ürünler (tereyağı, yumurta, süt, peynir) yiyemez. hızlı daha sıkı ve meslekten olmayanlar için manastır sonları izin verilir. bal, kurutulmuş meyve ve fındık ile yalın lapası - sochivo hazırlama arifesinde.

Hıristiyanlar tüm yasal hizmetleri katılırlar. Vespers uyku ve bazı kahve içmek gerekir önce. Vaftiz önce sonrası servis işlenen, yaklaşık altı saat yemem.

itiraf ve sonrası servis, ama zor Batyushkov parti insanların çok sayıda günah çıkarmak gibi, önceden bunu yapmak daha iyidir Can.

Vigil üzerinde Çocuklar isteği üzerine sadece alır. Ebeveynler şekerleme bu yorgun bir çocuğa küçük net postilku almak gerekir.

Burada, ve Noel'de yapamayacağını belki ve her şey.

Uzun Vigil hizmetinin sevinç o gün tam olarak ne anlama yardımcı olur hissedin. Ne oldu Tanrı yeryüzüne gelip insan formunda insandan önce ortaya çıktığı gerçekten inanılmazdı. İsa her birimiz kurtuluş ümidi olmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.