ÇirkinlikBahçıvanlık

Edelweiss - çiçek dağlık

Edelweiss - Dağlarında doğal olarak yetişen bir çiçek. sadece ona çok güzel efsaneleri ve hikayeleri oluşan yaklaşık nadiren önce gitti dağlar, bulunan olmasıdır.

Bu çiçeğin botanik adı - "aslan» (leon) ve "ayak» (opodion) - Leontopodium, iki Yunan kelimelerin birleşmesinden geliyor. Yani edebi çeviri - gerçekten edelweiss benziyor aslan pençe,. Çiçek hala böyle Fransızların "Alp Yıldızı" diyoruz, İtalyanlar gibi birçok isimleri vardır - "Alplerin Prenses" "gümüş çiçek kayalar", hala duyabiliyorum adı "rock yıldızı", "çiçek Prometheus" veya Genelde, insanlar cimri değildir ve Edelweiss tanımlamak için en güzel şiirsel görüntüler toplandı.

Ancak Rus ismi ne olacak? Ancak, Rus, sadece şartlı olarak adlandırılan çünkü edilebilir edelvays - "noble white" anlamına gelen Almanca bir kelime.

Edelweiss nedir?

Bu makalede dahil edilmiştir fotoğraf olan Çiçek, çiçeklenme döneminde Karpatlar ve Alpler'in yamaçları yağmuruna ufak yıldızların daha anımsatır. Bitki kıllı alt yüzeye sahip dar yaprakları vardır, bunlar yoğun rozet toplanır. yaprakların İlginç renk - bu gümüş gri-yeşilden değişebilir. çıkış yazında oldukça uzun boylu yapraklı, yaklaşık 25 cm yüksekliğinde kaynaklanıyor yetişir. Daha sonra küçük yıldız, korunaklı nazik beyaz kürk gibi güzel beyaz çiçekler, çiçek.

Edelweiss çiçekler: tarih ve efsane

Eski çağlardan itibaren, bu bitki sevgi, mutluluk ve uzun ömür sembolü olarak adlandırılır. Erkekler, onun ladylove elverişli tedaviyi gerçekleştirmek için, tek bir Edelweiss bulmak için dağlara gitti. Daha sonra, bu kadar zorlukla bulundu Çiçek onu dağın etrafında almak için bir adam hazır olduğu bir kanıtı olarak kız arkadaşı devredildi ve kelimenin tam anlamıyla edildi.

Ancak bu durum - gerçeklik yerine şiirsel görüntü. efsanevi aşığı çiçek için uzun aramak zorunda değildi, böylece Edelweiss çiçek dönemi ise dağların eteklerinde oldukça yaygın olduğunu ve uygun bir süre beklemek gerekiyordu. bu aynı efsaneleri çekti turistler, edelweiss armfuls toplamaya başlamamış iken En azından, yakın zamana kadar oldu. Bu nedenle, şu anda bu bitkiler listelenen Rusya'nın Kırmızı Kitap.

Buna ek olarak, ilginç bir efsanesi edelweiss görünümü hakkında. Bunlardan birinde, bitki dağlarda kocası cansız bulundu ve diğer yandan onunla birlikte ölmek için karar bir kadının vücudundan geldi - bir genç adam aşık güzel peri gözyaşları, geldi ama dağdan inmesi olamazdı. Bu efsaneler düzinelerce vardır, fakat her kesinlikle trajik bir sonuç ile bir aşk hikayesi var.

Eğer Edelweiss hakkında başka ne diyebilirim? Bu çiçek sadece çok güzel, ama aynı zamanda son derece yararlıdır. bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır gibi, genç bir cilt korumak için en iyi malzeme olarak kabul edilir antioksidanlar, bir sürü içerir. Ve şimdi, bu bitki kozmetik üretmek için kullanılır. Amaçlar için büyümek edelweiss ve vahşi onlar daha az hale gelmektedir çünkü toplamayan unutulmamalıdır ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.