OtomobilArabalar

Ateşleme bobini: semptomlar ve başarısızlık nedenleri

Bildiğiniz gibi, motor için, iki koşul gereklidir: yakıt karışımı ve kıvılcım. istisnalar dizel motorlar bulunmaktadır. Onlar kontağı nedeniyle havanın yüksek sıkıştırma oluşur. Ancak, yolda en sık bobin başarısız benzinli motor ile araç. Semptomlar farklı olabilir. Peki, bu mekanizma daha fazla dikkat atalım.

Ateşleme bobini arızası İşaretler

  • Motorun Kararsız çalışması. insanlarda bu üçüz denir. Sovyet "klasik" silindirlerin birini işe yaramadı, bu kelime, Sovyet devrinde ortaya çıkmıştır. Ve bildiğiniz gibi, tüm VAZ motorlarında dört silindir vardı. Buna uygun olarak, bunlardan biri, tripletler çağrıldığında çalışmaz bir olgudur. Bu özellik, titreşim oluşabilir. Ayrıca sürücünün dengesiz motorlu işi duyar - o eksik bir şey vardı sanki. silindir bir boş olduğu için bu, anlaşılabilir olduğunu, yakıt karışımı tutuşturmak etmez.
  • "Truva" motor. motor, bir veya birden fazla silindir çalışmazsa, dağılmanın boşluklar olabilir. Makine, titremesi seğirme olacaktır. Ayrıca araba çok yavaş hızlanırken.
  • Sarı lamba "Engin edin." Gösterge paneli üzerindeki gösterge lambaları iyi ateşleme bobini başarısızlığının bir işareti olabilir. Hata mutlaka bu arıza ile ilişkili olmadığını belirtmek gerekir. Lamba sadece motor ile genelleştirilmiş sorunları bildirir. Gösterge paneli "Engin Kontrol Et" yanıyorsa, herhangi bir sistemde bir arıza olduğunu gösterir. araba ayrıntılı bir tanı tabidir.
  • Yüksek yakıt tüketimi. silindirlerin biri çalışmıyor göz önüne alındığında, diğer üç (veya daha fazla motor tasarımına bağlı olarak) tüm yükü üstlenecek. Buna göre, önceki gücünü devam ettirmek için, motorlu fazla enerji gerektirir. Yakıt tüketimi 10-50 oranında artabilir.
  • Başlangıç bozar. Ne zaman bobin sürücüsü ile fay bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz. Dahası, soğuk ve sıcak motoru ile görüntülenir. Özellikle çoğu zaman, motor çalıştırma yağışlı havalarda görülmektedir engellemiştir.

Ayrıca araba hiç başlamaz, eğer bobinin başarısızlığa işaret olmadığını unutmayın. Aslında biraz motorda olanlar söyledi. Tipik olarak, her bir silindir için bobindir. Eski gerilimi üzerinde iki silindir üzerinde doğrudan oluşturulur. Bu nedenle, motorlu son dek sürer. araba hiç başlamaz, bu kez tüm bobinler zarar görmüş olabilir. Ancak bu mümkün değildir. Bu durumda, uzmanlar blokta sigortaları ve ilgili röleleri kontrol etmenizi öneririz. Neden oluyor? bobinler sisteminin nedenleri daha sonra ele alınacaktır.

mumlar

bu elemanlar, yanıcı karışımın ateşlenmesi önemli bir rol oynadıkları bilinmektedir. Kıvılcım gerilimi ateşleme bobini uygulanmaktadır. Çünkü ateşleme bobini Onarım gerekli standartların öğelerin, şaşırtıcı değildir. ucuz analogları almayın. Bu mumlar ölçüde ateşleme sistemini, özellikle bobin zarar verebilir.

yüksek sıcaklıklar

bobin büyük stres üretir. Bu nedenle, yüksek stres modunda zaman. Tabii ki, üreticileri bunu dikkate. Ama uygulamada gösterdiği gibi, sıcaklık koşulları her zaman beyan ile tutarlı değildir. Motor yüksek hızda çalışır durumda, kontağı aşırı ısınabilir. sadece yüksek gerilim telleri Fail, ancak kendilerinin bobinler. Sadece kısa süreli yük redline takometre alanında izin verilen.

yalıtım bozukluğu

Hem de mum gibi burada arıza izolasyonu gerçekleşmesi olduğunu. Daha o neden olabilir? Genellikle arıza kapak örtüsü, bir baş ve diğer elementlerin eklemlerde oluşan yağ, damlaların nedeniyle meydana gelir. devrimler yağ basıncı artar artan bulunmaktadır. Yağ ateşleme bobini üzerine dahil tüm unsurları düşmeye başlar. Semptomlar: dağılma içinde arızaları, seğirmesi ve yüksek yakıt tüketimi. Bunu önlemek için, motor bölümünün temizliği emin olun.

motor yıkama nedeniyle yalıtım arıza meydana gelebilir unutmayın. Fazla nem, kısa devre vardır, bu yüzden de temas alır. Bunu önlemek için, akü, ama aynı zamanda çok dolu dolu sadece kapatmayı unutmayın. Aynı zamanda eski bir araba eğer kapak tramblera yalıtmak için tavsiye edilir. Bu arada, ıslak zamanlayıcı - araba hiç başlamaz neden en popüler nedenidir. Bazen iletişim kurutma sınırlandırmak mümkündür. Ama vakaların yüzde 80'inde sadece değiştirme kaydeder.

doğal aşınma

ateşleme bobini uzun bir servis ömrü için tasarlanmıştır. kalem çalıştı ve tek değiştirmeden 150-200000 kilometre koşudan sonra zaman durumlar vardır. Ancak her kilometrelik makara hayatı ile kısaltılır. Motor bölmesini temizleme düşük kaliteli mumlar veya özensiz yükleyebilir kırılmaya katkıda bulunun. Bir noktada, madde basitçe yükleri dayanamaz.

Ateşleme bobini: fiyatları

Bu öğenin maliyeti önemli ölçüde farklıdır. Böylece, yerli "Lada" ise, 600-800 ruble bir bobin bulabilirsiniz. Fakat Rusya'da bu kadar popüler olmasının onda "Lancer", üzerinde, yeni bir unsur daha az 3000 ruble değil. Daha ucuz sadece güç gösterisi. Ama burada herhangi bir garanti ve artık kaynak alamadım. Başka yöne gidebilir - ateşleme bobini onarmak için. Yani para kazandıracak. Ama ateşleme bobini devresi oldukça karmaşıktır. özel bir tutkal kapatmak için - sadece çatlaklar kendi elleriyle tamir edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.