Gıda ve içecekYemek tarifleri

Süt puding: Orijinal ve sıradışı tarifi

Daha sonra, patates veya mısır nişastası, Rusya, birinci yulaf uzun jel hazırlandı. Çünkü meyveler için kalori nişasta, ancak sayesinde, çok yararlıdır. meyve, çikolata, reçel, fındık: Süt jöle o çeşitli katkı ekler, çocukları hem de yetişkinleri seviyorum.

Birkaç ipucu

200 g (1 porsiyon) kalınlığında jel hazırlamak için, 7-10 gram 15-20 gr nişasta, alacak - 4-8 g ortalama yoğunlukta - sıvı jel ile.

dökmek gerektiği üniform bir içecek elde etmek için nişasta, önceden seyreltilmiş hızlı bir şekilde karıştırılarak, şurup kaynar, soğuk suda. Eğer yavaş yavaş ve yavaşça karıştırın, bu topak topak dönecek. Tek enjeksiyon nişasta tencerenin saplama yatağının duvarları daha yakın olmalıdır.

parlak renkler korumak ve daha iyi, daha önce, sitrik asit, 2-3 g daha Ekşi tatlı tadı, meyve Kisel yapmak için

Gelen sıcak bir içecek, soğumadan, lezzet vanilya veya badem özü (3-4 damla), eklemek mümkündür portakal kabuğu rendesi veya limon, rendelenmiş.

kolayca soğutulmuş kalın jel formunda ayrılır için, önceden su ile durulanması istenebilecektir.

artık kaynatılır, daha o sıvılaştırılmış edilecektir.

Süt jöle pişirme zaman, daha iyi, daha hassas olacaktır bir tat gibi mısır nişastası kullanılır. Sadece bu patates biraz daha fazla gerektirir, sıvı yaklaşık 1 litre, bir 1 çorba kaşığı ekleyin

sıcak süt jöle hafifçe toz şeker serpilir durumunda, film, bunun uzerinde oluşturulan değildir.

En popüler tatlılar biri mevcut jöle, şimdi okunur davetiye çıkarıyor.

Biz (kalori değeri sütün yağ içeriğine bağlıdır) süt puding pişirmek için gereken Ürünler:

  • süt - 3 su bardağı;
  • nişasta - 4 çorba kaşığı;.
  • Şeker - 4 çorba kaşığı;.
  • vanilin.

dut reçeli hazırlamak için:

  • Su - 2 bardak;
  • nişasta - 3 yk;.
  • Şeker - 4 çorba kaşığı;.
  • Herhangi bir yumuşak meyveler (ahududu, çilek, kızılcık veya kuş üzümü) - 200 g

Süt bir tavaya dökülmüş yapışmaz kaplama yanmış değil, kaynar hale getiren, daha sonra yavaş yavaş karıştırarak, şeker eklemek çok, ya da sadece kalın bir dip. Ayrıca önceden dikkatle 0.5 v topaksız nişasta besler. Soğuk süt. kaynar sonra, sürekli karıştırma sırasında, önceden seyreltilmiş nişasta ince bir akışının dökme.

3 dakika kısık ateşte pişirin süt jöle, formasyon plenochki önlemek için arada bir karıştırarak kaldırılan bir tutam vanilin ve ostuzhivaem ekleyin. Biraz şeker üstüne serpin olabilir.

Bu arada, süt jöle soğutur, dut hazırlarken bize bildirin. Bunun için sadece olgun ve sulu meyve gerekiyorsa, dondurulmuş kullanabilirsiniz. Meyveler de yıkandı, yoğrulur ve bir elekten ovalanır. Sıkıştırılmış suyu artık bir tencerenin içine birleştirmek şekeri ekleyip kaynamaya alınır. suyu kaynatmak sonra hemen, daha önceden eritilmiş nişasta içine dökülmesi ve sürekli karıştırın. ostuzhivaem sonra, 2 dakika boyunca pişirin.

Bu ayrı kaplarda dökme, iki farklı mutfakları gibi, ayrı ayrı beslenebilir, ancak oldukça basit ve sıradan, yani bir şey sıradışı ve lezzetli istiyorum.

Birçok bir girdap itiraz andıran Reçete çift jöle. Bu tablo süsleyecek çok orijinal de lezzetli bir yemek, ama, değil sadece.

Kiseller oda sıcaklığının biraz üstünde için ostuzhivaem. Bir bardak veya diğer cam kase alın ve camdan arasında gezinirken yavaş yavaş dökmek dönmeye başlayacaktır. Bu inanılmaz bir girdap etkisi yaratır. puding üzerine birkaç çilek ile dekore edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.