Sanat ve EğlenceFilmler

Bulat Yusupov'un Yönetmen: biyografi, film, kişisel yaşam

Bugünün Bulat Yusupov'un gibi yönetmenlerle bahsedelim. Başarılı Hangi filmlerde hesabındaki mevcut? yönetmenin kariyeri nasıl? onun kişisel hayatı hakkında bilinenler nelerdir? makalesinde Bütün bunlar sonradan.

ilk yıllar

Gelecek yönetmen Bulat Yusupov Ufa kentinde 15 Eylül 1973 tarihinde doğdu. Bir çocuk Başkurdistan ünlü milli şairi statüsünde olan Timur Yusupov, ailesinde doğdu. Bizim kahraman anne - Damir - bu mesleği bir bilirkişi olmasına rağmen yerel televizyon istasyonunda çalışan hayatının büyük adadı. ebeveynlerden Bu adam yüksek sanat, özellikle şiir ve sinema sevgisini miras.

memleketi Ufa Bulat Yusupov'un orta okulu tamamladıktan sonra o Gerasimov adını Sinematografi Devlet Enstitüsü yönetmenlik bölümlerinde okuyan edildi. 1995 yılında eğitimini tamamladıktan sonra, o bir profesyonel yönetici olarak görev yaptığı oluşumunu başladı vatanı, geri döndü.

filmi ilk

Orta '90'larda Bulat Yusupov zaten en umut verici yönetmenler 'Başkurdistan' devlet stüdyosu biridir. sinemada yönetmen İlk maç çalışması denilen kısa filmdi "Cam Yolcu." Filmin kahramanı - felsefi hikayeleri oluşturulması üzerinde çalışan bir genç bir yazar. kader adam kötü suç tarihinin çekilmiş gibi. Ancak, ciddi tehlikede kahraman, ölüm korkusu da. dışarıdan bir gözlemci gibi, o alçakgönüllü gelişmeleri izliyor.

Oldukça özgün anlamıyla da Boyama de izleyici tarafından kabul edildi. Kısa filmler kariyer gelişimi Bulata Yusupova iyi bir başlangıç verdi. stüdyoda "Başkurdistan" sonraki liderlik yönetmeni üç sinema filmi için kaynak ayırmaya karar vermiştir: "Köyün üzerinden Gökkuşağı", "Uzun, Uzun Çocukluk", "Yedinci Yaz Syumbel" ve Tüm bu bantlar, değişen derecelerde, geniş ekranlarda başarıya sahiptir.

bağımsız film Bakım

2004 yılında, Bulat Yusupov kendi yaratıcı başarıları gerçekleştirmek isteyen, Warner Bros "Başkurdistan" ile işbirliği koparmaya karar verdi. gibi düşünen arkadaşları ve akrabalarının mürettebat toplayan yönetmen çeşitli projeler üzerinde aynı anda çalışmaya gitti. yazarlık Yusupova birkaç serisinin Çok yakında, gala - ve "ARKAIM Gizemi" "Ayı". Ardından kısa film "Dur" ışığı gördü. Süreli yerli televizyon kişilikleri ilgilenen projeleri yönetti. Filmlerin yazarlık Bu noktadan itibaren genç Başkurt müdürü santral Rus kanallarında yayınlanacak başladı.

2009 yılında Ufa Bulat şehrinin Topluluk Kalkınma Fonu özel sinema okulunda açılması için fon tahsis etti. Birkaç yıl için, yüzden fazla amatör filmler yeni kurulan örgütün himayesinde üretildi.

yönetmen tarafından yapılan son çalışmalar

2016 yazında ben filmi "Babiç" üzerinde çalışmaya başladı. Bulat Yusupov şanlı şair Başkurt Shaikhzada Babich hürmet niyetiyle, projeyi planladı. kayışın arsa bu olağanüstü adamın, geçen yüzyılın başında gerçekleşen zafer zirve işin en verimli dönemini dokundu.

Olmuş bitmiş bir dönem yönetmeni ruhu doğru tarihsel eğlence için Bulat Yusupov Ufa şehrinin eski kısmının sokaklarında filme organizasyona başvurdu dikkat çekicidir. eylem resimler Başkurt Filarmoni duvarları, ünlü müzeler ve bölgenin eğitim kurumları içinde yer alır.

Aynı 2016 geniş ekranlar Başka bant yönetmen yayınlanan - "Revolver" komedi Film başarılı bir inşaat şirketinde staj sırasında yetenekli bir mimar olarak kendini kanıtlamak için bir şans olur bir öğrenci Vasiliya Nahodkina anlatıyor. 19. yüzyılda eski bir binanın yıkım korumaya çalışırken, ana karakteri çok talihsiz tabancayı gizler kutuları tesisleri gizemli parsel yer almaktadır. Gerçek bir macera başlar burasıdır.

"Nagan" filmi oldukça iddialı dönüştü. Filmde bireysel sahnelerin oluşturma sırasında büyük kitle toplantısına katıldı kadar 1.000 kişilik yer almışlardır. popüler lideri - komedi bant rollerinden biri Tam Bulatov oynanan rock grubu Lümen. Ünlü aktör bir şarkı Çeka söylüyor bir karakter şeklinde ekranda belirdi.

Bulat Yusupov - filmleri

yönetmen olarak listelenen hesaptan Bu noktada şu film çekti:

  • "Cam Yolcu."
  • "Ayı".
  • "Dur".
  • "Köy üzerinde Gökkuşağı."
  • "Revolver".
  • "ARKAIM Gizemi".
  • "Yedinci Syumbel yaz."
  • "Uzun, Uzun Çocukluk".
  • "Ziyaret".
  • "Babiç".

Kişisel yaşam

Hatta onun ilk filminin çekimleri sırasında "Cam Yolcu" Bulat Yusupov aktris Rushan Babich ile romantik bir ilişki olmuştur. Yakında, genç erkekler buluşmaya başladı. 1996 yılında, düğün gerçekleşti. Daut seçildi bir çocuk, - Bir süre sonra, o ünlü çiftin ilk doğan doğdu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.