FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Nerede tantal mağara? onun uzunluğu nedir?

Her zaman etrafımızdaki dünya hakkında yeni şeyler öğrenmek yararlıdır. Bu eğitimli bir insan olmak sadece yardımcı olur, ama aynı zamanda sürekli gelişen. Böylece, coğrafya bilgisi sadece ilginç değil olabilir, ama aynı zamanda çeşitli oyunlar ve sınavlar alimlik sırasında çözme bulmacalar yardımcı. Herhangi eğitimli kişi ülkelerin konumları ve büyük şehirlerin konumu hakkında bilir, ama hiç kimse nerede tantal mağara bilir övünebilir. Ancak, bu tür bilgiler yararlı, öyleymiş ve dikkate değer hangi memlekette ne öğrenmek için emin olabilirsiniz.

konum

Tantal mağara kaya kütlesi Hagengebirge en uzun ve en ünlü mağaralarından biridir. Bu sistemin iki dağ arasında oluşmuştur. Salzburg Alpleri'nde Avusturya topraklarında bulunan dağ sıraları birinde - mağara tantal olduğu yer zaten.

kısa bilgiler

mağara Trias kireçtaşı karst süreçleri nedeniyle oluşmuştur. giriş dağın tepesinde yer almaktadır. Büyük yeraltı mağara salonu sırayla, Kayıp Gölü yol, birkaç oda, yol açar. Araştırmacılar hala tantal mağara dağlarda bulunan tüm sistemi açmak yardımcı olacak yakın bağlantılıdır anlamaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar, araştırmacılar mağaranın yaklaşık 34 km koridorunu açmak mümkün olmuştur ve derinliği 440 metreye ulaşır.

keşif

Alfred Koppenvalner, Salzburg gelen kuyumcu ve speleologist, bu doğa harikasının öncüydü. Bir montaj oluşturan iki kayalar, arasına, bir mağara olabileceği düşünülmektedir. O girişinde arama sadece birkaç gün bulmayı başardılar.

ismin etimoloji

Yanlışlıkla o kadar çünkü girişine yakın keşfedildi ağaçların seçildi çünkü mağaralar adı, aynı kimyasal elementin geldiğine inanılır. Bu alan Avusturya-Macaristan imparatorluğu günlerinde biliniyordu. Bu süre zarfında Çek haritacı yerel halk tarafından kendilerine bildirilen coğrafi adları kullanarak haritalar oluşturmak.

Bu coğrafi bölge hakkında çok fazla bilgi Bugüne kadar bilim adamları almak mümkün olmuştur değildir. Belki de bu alanda gelecekteki araştırmacılar hala mağara diğerine nasıl bağlandığını belirlemek mümkün olacaktır. Şimdi tantal mağara ve bunun tespiti ve adının etimolojisi hakkında kısa bilgi sorusunun yanıtını biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.