TeknolojininElektronik

Üç faz için motor bağlantısı

Her hakkı ile biz söyleyebiliriz elektrik motorları modern medeniyetin temelini oluşturur. ilerlemenin mevcut düzeyi en etkili çözümlerden birini temsil zaman birbiri içine enerjinin bir formu dönüştürmek. Elektrik motorları şu ya da bu cihazla bakarak, bazen o kadar yaygın, hatta o motorun her türlü kullandığı düşünemiyorum. Örneğin, birkaç kişi bazı cep telefonlarında bir kam ile monte kompakt motor şaftının dönmesi ile uygulanan titreşim moduna biliyoruz. Şaşmamalı bile daha az insan motorunu nasıl bağlanacağını biliyoruz. Rağmen açıkçası, bu konuda hiçbir şey karmaşık. Eğer motoru bağlanıyorsanız nasıl çalıştığını anlamak için elektrik mühendisliği dersleri mezun veya muhafazanın içinde manyetik alanların etkileşiminin özellikleri dalmak gerek yoktur.

Biz kollarımızı sıvayıp ...

motor bağlantı terminallerine gerilim kaynağı ile başlar ve kontrol cihazı özellikleri ile etmez. hep benzeri verimliliği, gerilim ve akımı, anma şaft hızının türünü gösterir ve küçük plaket sunmak herhangi elektrik motoru At (o elleri vandalların ziyaret etmediğiniz sürece ve agresif bir ortamda istismar değil). Bu verileri göz ardı edip motorunu bağlamak, bu güç kaynağına, kablo veya motorun kendisinde mümkün hasardır.

Anahtar noktalardan biri - Güç (Kilowatt olarak). Bu değer gerilimi temin edilecektir teli, bölümünü etkiler. bağımlılığı iletken bölümleri mevcut ve özel bir tabloda yer gücüne (SAE bulunabilir).

AC için Çözümler

daha yaygın yana asenkron motorlar, daha biz öyle bak. Born Kapağın açılması (bağlantı kutusu), sen sonuçların bir dizi dielektrik bloğu görebilirsiniz. motorları için tasarlanmış üç fazlı ağlar, her bir faz çıkışı (380) beslenir ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekir herhangi ikisinin dönmesini değiştirecek için: iletişim bağlantısı basit İlk durumda 3 veya 6 olabilir.

esnek bir iğne ile motoru 6 sürüş. "Stres" genellikle sütununda plaka üzerinde sadece iki değeri belirtilen: 220, 380 V (ya da 380 ve 660). Bu sargılar ile ilgili yöntemin besleme gerilimine bağlı olarak farklı olacaktır, bu demektir. "Üçgen" ve "yıldız" olarak iki seçenek vardır. başlangıç ve bitişini üç motor sargıları, içinde, sırasıyla C1-C4, C2-C5, C3-C6 ifade etti. Plaka daima hat bağlantısı voltajı, yani belirtilen günü, "üçgen / yıldız" de 220/380 iç bobinlerin devre bağlantısı, örneğin bir yıldız ağ 380 V için kullanılır bu, tabii ki, eğer istemediğiniz olmamalı şaşırtmak olduğunu gösterir motorun programsız onarımını yapmak.

elektrot ba

Doğru gerilim seçildiğini varsayalım. plaka göre bir bağlantı şeması tanımlar. Düzgün terminaller ve toplamı gerilimi arasına köprü kurmak kalır. yıldız için kontaklar C4-C5-C6, ve C1, C2 ve C3 bağlamak için farklı fazlar arasında köprüler oluşturmalıdır. Diğer üçgen şeması için: C3-C5, C2-C4 ve C1-C6 arasında yer atlama kabloları. Üçüncü iki telli şebeke "faz" terimi, yardımcı kondansatör dahil edilmesiyle elde edilebilir. Bu düzen, bu nedenle, burada yaygın olarak kullanılabilir sayılmaz edilir.

ederken diğer düzgün çalışma, büyük bir akımları ve güç: Dahili bağlantı yöntemleri sargıların her biri kendine has özellikleri vardır. Seçin istenen devre ağ yetenekleri ve aktüatör vasıtası ile çözülmesi sorunları dayalı olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.