TeknolojininElektronik

İndüksiyon motoru - tasarım ve işletme

endüksiyon motoru üzerinde çalışan bir elektrik motoru dalgalı akım. sıklığı motor hareket parçası döner, bu asenkron elektrik makinesi adlı - Rotor frekansına eşit olmadığı motorun taşınmaz parçasının sargısı içinden sırayla değişen akımı tarafından meydana getirilir, döner manyetik alan - stator. Endüksiyon motoru - tüm elektrik motorları en yaygın, o kadar ki tüm endüstrilerde, makine mühendisliği geniş popülerlik aldı ve.

rotor ve stator: tasarımında asenkron motor mutlaka en önemli iki parça var. Bu parçalar, küçük bir hava boşluğuyla ayrılır. Motorun aktif parçaları da sargı ve manyetik çekirdek olarak adlandırılabilir. Yapıcı parça teminini soğutma ait rotor dönüşü, gücü ve sertlik.

Stator - bir dökme çelik ya da demir döküm silindirik gövde. stator mahfaza içinde stator sargısı belirtilen özel oyulmuş oluk içinde manyetiktir. sargının iki ucu terminal kutusuna yol açtı ve bir üçgen ya da bir yıldıza bağlanmıştır. Stator yuva uçları ile tamamen kapalı rulmanlar olduğunu. Bu yataklar, rotor mil yatakları üzerine bastırılır. çelik bir şaft olarak asenkron motorun rotoru üzerinde manyetik çekirdek üzerine bastırılır.

Yapısal olarak, rotorlar, iki ana gruba ayrılabilir. motorun kendisi rotor tasarımı ilkesine uygun olarak adını taşıyacak. sincap kafesli asenkron motor - bu ilk türüdür. Orada isimli bir saniye. kayma halkası motorlu Bu asenkron motor. (, Ayrıca bir sincap kafesli bir rotorun görünüm benzerlik "kafes" olarak adlandırılır), rotor kafesinin motorun oluklar alüminyum çubuklar döküldü ve uçlarında bunları kapatır. Rotorun aşamasında bir yıldız içinde birbirlerine bağlanmış bulunan bir faz motoru varlığında gerçekleştirilir. sargıların uçları miline bağlı halkalara tutturulur. başlatırken halkalara motoru özel sabit fırçayı bastı. Bu fırçalar azaltmak için dizayn edilen bir dirence bağlı ani akım ve düzgün indüksiyon motoru başlatmak. Tüm durumlarda, stator sargısı üç fazlı voltaj beslenir.

asenkron motorun herhangi bir çalışma prensibi basittir. Elektromanyetik ünlü hukuk dayanmaktadır tümevarım. Manyetik alan , üç fazlı bir sistem voltajı tarafından oluşturulan stator sargısı stator akan akım ile döndürülür. Bu manyetik alan sargısı ve rotor iletkenleri sarma geçer. bu kaynaktan Rotor sargısı elektromanyetik indüksiyon kanununun bir elektromotor kuvveti (EMA) oluşturur. Bu ac rotor bobininde bir elektromotor kuvveti neden olur. Bu, daha sonra rotor akımı kendisi statorun manyetik alanı ile interaksiyona giren bir manyetik alan oluşturur. Bu süreç manyetik alanlarda rotor dönme hareketini başlatır.

Çoğu zaman, ani akımı azaltmak için (ve bu olabilir bir indüksiyon motoru içinde birçok kez çalışma akımı) uygulanan kondansatörler başlangıç başlangıç bobin ile seri olarak bağlanan. sağlam bir performans tutarak, kondenser kapalı başladıktan sonra.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.