Ev ve AileEvcil

S & C: hamster yıkamak mümkün mi?

Hamster, herhangi bir hayvan gibi, kirli alma yeteneğine sahiptir. o hamster yıkamak mümkündür, ya da yapmaması gereken - Ve bu sorunla bağlantılı olarak birçok sahipleri, merak etmeye başlar?

Tabii ki, doğa bu güzel kabarık yaratıklar yeteneği ve tımar fırçası yukarı donatılmış bulunuyor. Adil onlar rahat bir yer ve "doğrudan marafet" saatlerce oturup hazır, hamster çok temiz hayvanlardır söylemek. Ancak bu yöntem yalnızca dişlerin yerine bir tarak yardımıyla, "temizlemek" değil, aynı zamanda tarak değil. Bu prosedürün sonunda bir hamster satırda ve yanlardan aşağı saç düzleştirme, çok şirin ve akıllı görünüyor. Her zaman bir satır iyi bir berber gibi pürüzsüz çıkıyor, ama yine de çok saç modeli Hamster geliyor! sırayla Hamster titizlikle tarak ve onun buzağı sol ve sağ yarısını temizler çünkü Aslında, böyle bir satır, oluşturulur. Son olarak, kendisinin de eğik, özellikle de uzun saçlı hamster bakılan bir moda patlama yaparak, sırayla namlusunu koyar.

Bununla birlikte, her ne kadar kendisine hamster bazen sonuçta biz sahipleri, "temizlik" Fluffy'i prosedürü müdahale ne kadar zor. Aslında nedenleri örneğin farklı olabilir, hamster yoğurt veya süt ile bir daire açık veya diğer gıda kirli başardı, dikkatli evinde koydu. Bu dönemde hamster hiperaktif hale geldiğinden Çoğu zaman bu tür sıkıntılar, akşam veya gece meydana gelir. Hayvanlar yürümek ve hücre anlamıyla bağırarak "kırmak" için başlamak istiyorum "hamster özgürlüğünü." Onlar evinin üstüne tırmanmaya çalışırken ve daha sonra aşağı atlamak edilir. Hamster asi dişler sürükleyip kontrol etmek başka bir yere yiyecek onların plakaları bırakın - onları gizli geçit altında olmadığını özgürlüğü. yolu evini hamstera sadece kendini temizlemek değil, çünkü bir sonucu olarak, şu anda evde, tabii ki, sonradan Vicdanın yalan olacak, korkunç bir karmaşa, ayarlar.

Böyle istisnai durumlarda, size hamster yıkayabilirsiniz. Bu çok dikkatli yapılmalıdır. Hamster soğuk değildir, ancak aşırı olmaması için İlk olarak, su sıcaklığı, oda sıcaklığından biraz daha sıcak olması gerekir. İkinci olarak, her durumda su hayvanınızın gözler ve kulaklar ettirilmemelidir. Musluktan su akışı altında hayvan düşürün yakın ve elle sulanan tutmak daha iyidir, arzu değildir - bu yüzden su basıncı az olacaktır ve Hamster eli sahibini duygu, çok panik olmayacaktır.

Ana kural ne zaman banyo: Zaman mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Herhangi yıkama hamster - bu onlar için bir stres var. Kaçınılmaz ise bir hamster o hafif bir şok, yüzme açmak için deneyin "ve fark zaman yoktu." o Hamster yıkamak mümkün olup olmadığını gerçeğine yansıtarak, hamster, onların evinde mobilya bile hafif bir yeniden düzenleme, azarlamak, korkutmak kiracının sinir sistemi üzerinde kötü etkiye sahiptir olmamalıdır genellikle çok gergin olduğunu unutmayın.

şampuan veya sabun ile yıkayın hayvan o zaman bir özel tıbbi deterjanlar kullanıyor, parazitler kıvrılmış yalnızca gereklidir. Diğer durumlarda, bağımsız kirlilik derecesi, basit yeterince temiz su.

Yani, biz "banyo tedavisi" nin tüm artılarını ve eksilerini seçin ve hamster yıkamak mümkün olup olmadığını, ilk ve son kez belirlemek için.

avantajı sergisi Carry rağmen hayvan, temiz, güzel ve kabarık hale geliyor! Onların çabaları hamster Bu görünüm elde etmek için ağır kirli, özellikle de her zaman mümkün değildir.

Eksiler, maalesef, çok.

Birincisi, hamster nezle düşük bağışıklığı ve kolay olması. Bu banyodan sonra, tabii ki, odada bir düşük sıcaklıkta sadece gerçekleşmesi ve edebilirsiniz. Yani oda yeterince sıcak değilse, böyle bir prosedüre başvurmak çalışıyorum. Yıkama sonrası Hamster silin ve ılık bir bez evinde oldu tam kuruma anına kadar olduğundan emin olmak için emin olun. Ama aksi halde, saç kurutma makinesi ile kurutun deneyin produete ve aynı zamanda kalp krizi getirecek yok!

İkincisi, yüzme - stresi. Ve stres hamster dahil olmak üzere tüm hayat azalttığı bilinmektedir.

Üçüncü olarak, musluktan su kulaklar hamster'a derinin soyulmasına neden olabilir. Her şeyden önce, klor ve genellikle diğer bir sürü içerir, hayvan kirlilikler için kullanışlı değildir.

Yani tüm artılarını ve eksilerini hamster yıkamak mümkün olup olmadığına karar tartmak çalışın. Son olarak başka eklenmelidir. Hamster aşırı ısı tahammülü yoktur. sizin için henüz güçlü olmayabilir Yani, ancak küçük yaratık zaten çok kötü. Onun davranış değişikliği fark edeceksiniz: sıcakta o evden çıkmak ve vizon, kafesinden veya akvaryumun zemininde uyuyacak. Böyle bir durumda bu biraz ıslak bir hamster olabilir. Nemlendirin suyun sadece arka yarısı soğuk olmalıdır izler. Kulaklar sadece ıslak elle silinebilir. Biraz batırılmış bir hamster, olmamalı böyle bir durumda kuru Wipe geri kafes veya akvaryuma ona izin.

Ve unutmayın: su banyosunda hamster koymak asla. Gerek onlar böyle sınamalar gözyaşları içinde sona erebilir yüzmek mümkün olup olmadığını kontrol etmek! Teorik olarak, hamster boğmak ya da sadece sürece kulaklarında su ve diğer sorunların bir demet bunları kaldırmak yok gibi, dibe gidebilir, yüzmek, ama korkuttu. nasıl "şamandıra" hamster görmek istiyorsanız, avucunuzun gelen akan su altında yıkayın ve bir lavabo, su seviyesi en fazla üç santimetre cinsinden olamaz. Sadece olmak suya Hamster düşürün elini tutarak, ya da o yüzer ve atlama ve mümkün olduğunca çalışır olmayacaktır. Hayvanın ayakları suya dokunmak gerektiğinde o yüzen düşündüren onları çılgınca kürek başlayacaktır. Böylece değil bu mümkün ve su bebeğin kulakları ve gözlerinin içine düşmemesi gerektiğini kısa sürede yapılması gerektiğini unutmadan, yıkama ve Hamster mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.