HobiToplama

Petersburg Nane ve tarihi

Dünyanın en ünlü biri - St. Petersburg kartvizit biri haklı olarak onun Mints kabul edilir. 1724 yılında kurulan, sonunda sikkelerin büyük üreticisi haline geldi - altın ve gümüş, madalya, nişanları ve demir dışı metallerden yapılmış diğer ürünler de dahil. Petersburg Nane sanayi işletmelerinin kuzey sermaye merkezli bir dizi ilkidir.

Nane Neva

Petrocu dönemin tarihsel belgeler arasında bir ferman 12 Aralık 1724 tarihli imparatoru, kalmıştır. Majesty altın sikkelerin kurmak yeni inşa Peter ve Paul Kalesi topraklarında etmesi emrini verdi. Bu tarih Petersburg Nane doğduğu gün gördüğü olduğunu. İlk Rus paralar, kısaltma "SPB" süslenmiş kadar tanıdık günümüzde tüm o zaman oldu sikke toplayıcılar 1914 yılına kadar, ve oldu, St. Petersburg sikkelerinin özelliğidir.

Kuruluşundan bu yana dönemde şirket altın, platin ve gümüş farklı mezheplerin para bastırmıştı. Ayrıca bazı yabancı emirlerini yerine. Bunlar 1808 den 1809 döneminde sırasıyla 1768-1769 yılında Hollandalı ducats üretimini, ve Türk kuruş yatırmayı sayılabilir. 1833 yılından bu yana, Rus sikke üretimine başlattı ikili Rus-Polonya mezhep vardı. Böyle paralar Sayı 1841 yılına kadar devam etti.

Recoinage eski ve yeni paraların üretimi

Böyle (Sibirya) Torid (Feodosia), Suzunsky ve Tiflis'teki olarak periferik nane şekeri, sikke çeşitleri sonraki üretimini kurmaya zaman serisinin deneme Neva kıyısında, kural olarak, üretildi. 1911 yılında basılmıştır nikel geçirmez paralar da vardır. Onların üretim teknolojisinin geliştirilmesi Nane laboratuarda doğrudan yapılır.

1762 den darb sikke defalarca yeni damga ile farklı görüntünün daha önce basılmış paralar vererek yani Rusya'da 1796 için gerçekleştirilir bilinmektedir. Bu ekonomik nedenlerden kaynaklanmıştır. teknik yetenekleri açısından en uygun olarak Petersburg Darphane programını uygulamak seçildi.

kabartma yerli nane için resmin yanı sıra Rus hükümeti ile sözleşme imzalayan yabancı şirketlerin bir dizi pul - Nedeniyle üretimin oldukça yüksek teknolojik seviyeye, çoğunlukla kraliçe hücrelerini orada imal edilir.

Üretim ödül işaretleri

listelenen ürünlerin yanı sıra, işin Petersburg Nane yıllar madalya, nişan ve üretimi için gerçekleştirdi. Onun faaliyetinin ayrı ve çok önemli yönü oldu. Bu yüksek teknolojik seviye ve sanat hem gerektirdiği için bu tür ürünler, belirli bir karmaşıklıktır. Tarih geçmiş yüzyıllarda birçok tanınmış sanatçı-madalya isimlerini korumuştur.

işletmenin laboratuarda bilimsel araştırma

Nane aynı zamanda ulusal bilim ve teknolojinin gelişmesi büyük başarılara aittir. Hatta XVIII yüzyılın ortasında, onun duvarları değerli metallerin ayrılması üzerine araştırma çalışmaya başladı. Onlar yakından böyle A. K. Nartov, I. A. Shlatter, P. G. Sobolevsky ve B S. Yakobi gibi ünlü Rus mucit, isimleri ile bağlantılıdır. Çalışmaları Rus sanat XVIII-XIX yüzyıllarda ilerleme üzerinde büyük bir etkisi vardı.

1876 yılından 1942 döneminde sikke, madalya ve süslemeleri her türlü ana üretim yeri Petersburg Nane, işaret hangi o zamanın ürünlerin çoğu görülebilir olduğunu. Onun laboratuvarda pişirme minenin ilişkilendirilmiş benzersiz teknolojiler geliştirilmiştir ve bitkiler süslemeleri ve madalya seri üretim üretiminde uyguladı.

Savaş sırasında Nane

Savaş 1941 yılında başladığında, kurumsal ekipmanın önemli bir kısmının arkasına boşaltıldı ve dükkanlar "Goznak" in Krasnokamsk kağıt fabrikasının merkezi. Orada aynı zamanda kurulum ve işletmeye alınması için Leningrad kırk nitelikli uzmanlar gönderildi.

Bu onun işçilerinin toplu ön ve milislerin savaşan olarak o kuşatılmış kenti yardımcı olabilir hepsi bu kadar. ödül ve madalya için ihtiyaç çok yüksekti savaş sırasında, Nane Krasnokamsk tamamen onu tatmin etmek mümkün değildi. Bu bağlamda, hükümet baskı bitkinin topraklarında, Moskova'da bir nane kurmaya karar verdi.

En eski kuruluş "Goznak"

Birçok modern sikke ve madalya, Rus Derneği "Goznak" adına bir stigma temsil Bugün Petersburg Nane,.

devlet siparişleri bireylerden ve çeşitli ticari yapılardan hem gelen, yerine ve özel son yıllarda büyük ölçüde çünkü ek olarak, içindeki ürünlerin çeşitliliği genişletmiştir. Kısaltma SPMD (St. Petersburg Nane) ayrıca, tutku paraları topluyor bütün koleksiyoncular için iyi tanıdık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.