BilgisayarlarYazılım

Stres testi işlemci. stabilite testi

bilgisayar dünyasında son birkaç yılda kavramların ikame yoktu. hatalar donanım ve yazılımı tespit edip ortadan kaldırmak için tasarlanmış bilgisayar stres testi, oyunların her türlü taraftarlar arasında çok popüler. O FPS (saniyedeki kare sayısı) hesaplanması için uygulanan ve modern oyun, "demir" kullanılabilirliği akranlarının arasında bir argüman olarak kullanılmaktadır. Bu makalenin amacı - dünyanın aslında kişisel bilgisayarlar tüm sahipleri, açıklamak için stres testleri, bunların nasıl kullanılacağı, tanımlamak ve sistemdeki doğru sorunlara yürütmek için pek çok programlardır.

en iyi teklif

Pek çok komple olarak satın almak ve parçalar için bunu monte etmek mümkündür bir bilgisayar satın alırken dikkat edin. Ve nedense zaten hazır bilgisayar alıcı varlığında monte PC daha pahalıdır. Onlar biraz daha üretken olacak koleksiyonunda hazır çözümün de benzer bir konfigürasyon ve fiyat aralığında olduğunu öğrenmek çok şaşıracaksınız. şirket kişisel bilgisayarlar kendini düzenlemesinden yapan olması, sistemin performansı ve istikrarı için büyük önem vermektedir. Ne olursa olsun bileşenler birbirleri ile uyumlu nasıl, bunlar farklı kapasitelere sahiptir. Toplayıcı görev maksimum performans elde etmek için minimum bileşenleri ile, bir orta yol bulmaktır. Ve PC üreticisinin sahiplerinin sayısız değerlendirme bakılırsa bu hedeflere ulaşılabilir. Bazı mağazalar da mecliste bilgisayar stres testi taşıyan, ancak çoğu müşteri bu neden gerekli olduğunu anlamak ve karlı bir teklif çöp yok.

istikrarsızlığa Rise

Let it sert geliyor, ama deposunda satıcı kişisel bilgisayarın istikrar değil istikrarsızlık unsurlarının suçlu olduğunu. danışman ve toplayıcı olarak profesyonellik ve yetkinlik eksikliği pahalı bileşenlerin yetmezliğine yol açar. nedeni çok basit olduğunu. Kullanıcı varlığında bilgisayar yedek parçaları oluyor. Malların fiyatı ve stok mevcudiyetine yapılan vurgu. Frekans performansı, akım tüketimi ve enerji arzı, gecikmelerden kalitesi veri iletimi, soğutma sistemi - tüm bu basitçe satıcı tarafından göz ardı edilir. Ama yeterli sisteminde zayıf bir bağlantıya bakın ve onu ortadan kaldırmak veya kullanıcı satın alma tasarruf etmek istiyorsa, buna odaklanmak bileşenleri seçmek için, örneğin, sadece bir stres testi CPU tutmak için.

stres testi görev

Herhangi bir sistemin stabilitesi bileşenlerin en yetenekleri çalışacak olan bir yük uygulanması ile tespit edilir. evlilik veya diğerinden daha az verimli sisteminin bileşenlerinden biri bir çeşit varsa, hemen test sonuçlarından açıkça görülür. O açıklanmalıdır programdır "stres testi" frekansını overclock ve herhangi bir cihaz başarısızlığı yük evlilik olarak sınıflandırılabilir çünkü lastikler cihazlarda stresi artırmadan gerçekleştirir. Buna göre, satıcının cihazı değiştirmek için ya da herhangi bir sorun olmadan parayı iade etmek zorundadır. Sonuçta, sistemin mantığı sürekli dağılma cihazlar dahil hiçbir şekilde yüksek performanslı sistemleri gerektirir oyunlar sırasında stres testi maruz kalmaktadır. Işlemci, grafik kartı, bellek, güç kaynağı ve sabit disk test geçmesi zorunludur.

PC Kalp

bileşenlerin doğru seçimi işlemci ile başlamalıdır. Onun özellikleri tersi bileşenleri eşleşen ve değildir altında bu oldu. Tüm görevler sadece onun katılımıyla bir bilgisayar yapılmaktadır ve herhangi bir arıza tam çalışma durdurun yol açacak sonra. Bu nedenle, işlemci stres testi kullanıcıları değil, aynı zamanda yazılım geliştiriciler arasında değil sadece en popüler. Şartlarında hazır ayrı akış altında verilmiştir matematiksel işlemler, her biri bir dizi işlemci çekirdeği. Bu hesaplama, bu ısınmaya başlar gerçeğine yol açar tam kapasite, çalışmasına işlemci zorlar. Çalışma acil durumda, CPU hatalı bir sonuç çıkarabilir - Bu istikrarsızlık göstergesi olacaktır. Bazen ısıtma cihazı genellikle, bir sonuç veren koruma sistemi aktive etme yeteneğine sahip değilken, sadece kapanır olur ve kullanıcı mavi pencere "ölüm» Windows'u tasarlamaktadır.

rasgele erişim belleği

CPU performansı testi genellikle RAM ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir. aynı hızda kendi aralarında "iletişim", CPU ve bellek birbirinden farklı bilgi hacmine iletilir. Hesaplama sonuçları farklı bellek konumlarına yerleştirilir. tüm hücrelerde doldurduktan sonra okunur ve veri yazılır. işlemcinin hafızasındaki bilgileri yazma ve okuma hızı ikinci performansını belirler. Benzer işlemciler arasında ortalama veri aktarım hızı belirten bir varolan şablon, tüm teşekkürler. Bu geliştiriciler tarafından emek saatlerce sonucunda tespit edilmiştir. Bir bilgisayar satın Ne zaman işlemci ve bellek maçın hız performansı için çaba gerekir. Aksi takdirde çiftinin eşzamanlılık bütün sistemin performansında bir düşüşe yol açacaktır.

Oyuncular için argüman

oyuncular arasında grafik kartları için Stres testi testi CPU daha az popüler değildir. Sonuçta bu oyunda adaptör hız ve gerçekçilik bağlıdır. Bu bir yanılgıdır ve en pahalı grafik kartı ve zayıf işlemci satın alarak, pek çok oyuncu favori oyunların keyfini şanslı değildir gerçeğine götürür. video kartıyla birlikte işlemci performansı yalnızca bir test zayıf bağ olduğunu göstermiştir olurdu ve kullanıcı satın almadan önce durumu düzeltmek mümkün olacaktır. Ayrıca çoğu zaman üretici tarafından tavsiye edilmektedir hızlanma sırasında test video kartları Maruz. Niteliksel bir soğutma sistemi ve büyük ölçüde cihazın performansını geliştirmek doğru ivme. Gelecekte elimine edilemez farklı boyut ve renklerde ekranda dikdörtgen alanlar - hatırı sayılır ısınma "eserler" görünümüne yol açar, çünkü test overclock ekran kartı ile, çok dikkatli olmak gerekiyor.

All-star şeyden

sistemdeki en zayıf bileşeni belirlemek için birçok yazılım satıcıları tarafından sunulan kapsamlı testler, yürütmek için gerekli değildir. Veri iletişim otobüsün hızı bakarak olabilir işlemci, RAM, grafik kartı ve sabit disk eklem stres testi Tahmin. Sabit diskin performansı - zayıf halkası. Ancak, bu test genel stabilitesini gösterir. Sabit disk performansını test etmek için Çoğu durumda kritik değildir, program basitçe dikkate sürücünün hızını almaz. Sabit disk bozuk kesimleri varsa Ama, kesinlikle kullanıcının dikkatini çağırır.

Kaliteli güç kaynağı

Sistem zayıf ya da düşük kaliteli güç kaynağı kurulacak ise hiçbir işlemci test programı düzgün yürütmek olamaz. PC en tüketim bileşenleri grafik kartı ve işlemci, böylece olan güç hesaplaması tüm sistemde Güç değil, nominal değerler üzerine ve teorik maksimum yük hesaplanmalıdır. Çoğu durumda, olumlu bir grafik kartı için stres testi güç kaynağı yüksek kaliteli yüklenir ve gelecekte herhangi bir görev baş olduğunun bir göstergesidir geçti. bilinmeyen Çinli üreticilerin elektrik sisteminin varlığında bir stres testi cihazı yürütmek için ucuz güç kaynakları eski sahiplerinin sayısız İncelemeler bakılırsa tavsiye edilmez.

hızlı test

Sistem testinin reddedilmesi için temel kriter zamanıdır. Sonuçta, bazen stres test sistemi, birden fazla saat denetler. Her zaman en kısa sürede istenilen sonucu elde etmek istiyorum. Yazılım IntelBurn Testi sayesinde oldukça mümkündür. Başlangıçta, program testleri Intel Core işlemcileri yürütmektedir. Sadece son zamanlarda, bu AMD işlemciler rakip desteği eklendi. Nesne hızlanma sırasında işlemci IntelBurn test instabilite bulmaktır. testte İstikrarsızlık kod h124 ile bir hata mesajı veya pencere BSOD görüntülemek için kendini durdurma işleminin şeklinde çok hızlı bir şekilde gösterilmiştir. Aslında sonuçlar sadece iki - ya hızlanma sırasında sistem stabil bir şekilde ya da çalışır. Hiçbir ek yetenekleri sağlanmaz.

bir grup için entegre bir yaklaşım "işlemci - Bellek"

aynı zamanda, S-M hızlı uygulama işlemcileri stabilitesini test etmek mümkün. Uygulama işlemcisinin piyasada nominal gerilim yükselterek sonra performans ve bellek test şekilde konumlandırılır. hem test FX işlemcileri destekler gibi ben bunu AMD tüm hayranlarını zevk. Buna ek olarak, herhangi bir kullanıcı işlevselliği gibi olacaktır. dar uzmanlık tarafından testini sınırlayabilir filtrelerin her türlü ek olarak, kullanıcı stres testlerinde bilgilendirici bir rapor sunulmuştur. geliştirici Eğer bu bilgi toplama daha doğru olacaktır sağlanması, DOS ortamının tüm sınamak önerir. Bunu yapmak için, yükleyici programı CPU stres testi ve bellek kaynak yoğun bir Windows edecek bir diskete kayıt ve 16-bit ortamda çalıştırmak için bir araç kümesi sağlar.

Reklam testi yapmaz

AIDA64 denilen her oyuncu yazılımına bilinen bilgisayar çevrimdışı hemen her sayfasını bildirilir. kullanıcıları için hız ve bilgilerin içeriğine verilerin nesnellik tarafından sorulan sorulara, rapor halinde İçlerinden bir çok şey var. Yeni işlemcilerin serbest bırakılması ile, geliştiriciler sistemin stabilitesini test etmek için veritabanı ve kriterleri güncellemek için zaman yok. Bu tür sistemlerin performansı ile karşılaştırıldığında, işlemci i5 testleri, sonuç, tek çekirdekli işlemci daha az gösterdi durumlar vardı. AIDA64 iyi bilgilendirici bir program olarak kendisini kurulmuştur. Bu, cihazın model veya sıcaklığını görmenizi sağlar sürücüyü güncelleştirmek ve benzer şeyler. Ama kullanıcıların sayısız İncelemeler yargılamak gerekli değildir, onun stres testi pahalı donanım güveniyorum.

Favori testi tüm oyuncular

karmaşık bir sistem test stabilitesi ve performans için en iyi uygulama OCCT olarak kabul edilir. Bu işlemci testinde sadece tektir, program RAM ve grafik kartı ile ayrı ayrı çalışma yapabiliyor. Bu yaklaşımın uygulanması kullanıcının rapora daha doğru bilgi elde etmesini sağlar. Çok bu uygulama yapılan yorumlar. Pozitif ve negatif de. kullanılabilirlik aşağı tüm olumlu kaynatma, ince ayar ve Rusça olarak ayrıntılı raporlar. Neden sadece video kartının değerlendirmeleri test ediyoruz! Her uygulama video bağdaştırıcısı bellek blokları ile çalışabilir. Olumsuz yorumlar kimin ucuz güç kaynakları test sürecinde yakıldı, pahalı bir grafik kartı ve kişisel bir bilgisayar anakart ile "yakala" tüm sahipleri bıraktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.