Sanayi

Üç fazlı: Güç devre şemasına hesaplanması

sokakta değil her erkek, açıktır tür devreler söyledi. yassı akımı, tek tel tarafından tüketiciye beslenir ve diğer (sıfır) ile döndürülür, burada,% 99 tek fazlı bulunmaktadır. Bir üç fazlı şebeke geri 1-3 teller üzerinde akan bir elektrik akımı, bir iletim sistemidir. Burada dönüş iletkeni nedeniyle cari faz kaymasına aşırı değildir. Elektrik harici sürücü dönmesi ile tahrik edilen jeneratör.

devresinde artan basınç jeneratörü bobinler akan akım bir artışa yol açar. Sonuç olarak, manyetik alan giderek tahrik milinin dönüşünü direnerek. devir sayısı azalmaya başlar ve dönme hızı kontrolörü yanmalı motora fazla yakıt sağlayarak, örneğin tahrik gücünün artışını emreder. Devir sayısı azalır ve daha elektrik üretmek olduğunu.

Üç fazlı sistem elektromotor aynı frekans kuvveti ve 120 ° 'lik bir faz kayması ile bir zincir 3'tür.

Evin belirli özelliklere Güç bağlantısı

Birçok evde üç fazlı şebeke güç tüketimini artırır inanıyoruz. Aslında, sınır seti elektrik arz şirketi ve faktörler tarafından belirlenir:

  • tedarikçinin yetenekleri;
  • tüketicilerin sayısı;
  • devlet hatları ve ekipmanları.

güç artışlarını önlemek için ve faz dengesizliği eşit yük edilmelidir. tam olarak sürücüsü bağlı belirlemek mümkün değildir, çünkü üç fazlı bir sistemin hesaplanması ile ilgili alır. dürtü cihazların Durumu şu anda kendi başlatma güç tüketimini artırmış yol açar.

üç fazlı bağlantı için Dağıtım elektrikli pano tek fazlı güç daha büyük alınır. plastik her fazı ve outhouses üzerinde - küçük bir panel ucu yüklenmesi ve geri kalanı ile varyantları.

omurga bağlantısı için altı ve havai hat için bir yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Tercih nedeniyle işin az miktarda, düşük bağlantı maliyeti ve tamir kolaylığı için ikinci verilir.

Şimdi hava bağlantısı yardımıyla kolayca yapılabilir kendinden destekli izole edilmiş tel (SIW). En az bir enine kesit alüminyum iletkenler özel ev için büyük bir farkla yeterli olacaktır 16 mm2 olan.

SIP desteklerle ve kelepçeler ile çapa parantez evin duvarına monte edilir. ana hava hattı ve santral ev yapımı delici konnektörleri kablo girişi Paralel oluk bağlayın. Kablo yanmayan bir izolasyon (VVGng) alınır ve duvara takılı bir metal boru içinden geçirilir.

Evde üç fazlı güç kaynağının Hava bağlantısı

En yakın destek fazla 15 m mesafeden başka bir sütunun yükleme gerektirdiğinde. Bu sarkma veya bozuk kablo ile sonuçlanan yükü azaltmak için gereklidir.

eklenme noktasının yüksekliği ise 2.75 m veya daha azdır.

elektrik dağıtım dolabı

üç fazlı şebeke bağlantısı tüketicilerin gruba ev bölünmüş içine üretilir proje üzerinde yapılır:

  • aydınlatma;
  • yuva;
  • bazı güçlü araçlar.

Bazı stres diğer bakım çalışmaları için kapatılabilir.

tel bölümü gerekli olacak biçimde seçilir, her bir grup için hesaplanan güç tüketici: 1.5 mm 2-2 4 mm çıkışına ve - - aydınlatmasına, mm2 2.5 için güçlü bir alet.

Kablo kısa devre ve aşırı yük koruması devre kesiciler karşı korunmaktadır.

Elektrik sayacı

herhangi bir bağlantı şeması elektrik tüketiminin cihaz ölçümleme Gerekirse. 3 fazlı sayaç (canlı) ağına veya okuma katsayı ile çarpılır bir gerilim transformatörü (polukosvennoe) ile doğrudan bağlanabilir.

Yük - gıda ve hatta - tek sayılar bağlantı sırasına, uymak önemlidir. Tel renk tarifnamede gösterilen ve devre aygıtının arkasına yerleştirilir. giriş ve karşılık gelen çıkış üç fazlı sayaç tek renk belirlenmiş. Sıfır - ilk aşamasını ve son teli gelirken katılmadan için en yaygın prosedür.

Evde doğrudan bağlantı için 3 fazlı sayaç genellikle 60 kW'a kadar güç için tasarlanmıştır.

Bir çoklu hızlı modellerini seçmeden önce bir güç kaynağı şirketi üzerinde anlaşmaya gerekir. Modern cihazlar mümkün kayıt ve saatte çıkış değerini kaydetmek için, günün saatine bağlı olarak elektrik değerlendirici ücret hesaplamak için yapmak.

Sıcaklık cihaz parametreleri mümkün olduğunca seçilir. Ortalama olarak, bunlar -20 ile + 50 ° C olan el aletleri terimi 5-10 yıl kalibrasyon aralığı 40 yıldır.

sayaç giriş üç veya dört kutuplu devre kesicinin sonra bağlanır.

Üç fazlı yük

tüketiciler için elektrik kazanları, motorları ve diğer elektrikli ev aletleri bulunmaktadır. bunların kullanım avantajı, her bir faz yükün eşit ölçüde dağılması sağlanır. Üç fazlı eşit olmayan güçlü bir bağlı tek fazlı bir yük içermektedir, bu faz dengesizliğe neden olabilir. Bu durumda, elektronik cihazlar arıza başlar ve lamba loş ışık aydınlatma.

Üç fazlı, üç-fazlı bir motor için kablo

Çalışma üç fazlı motorun yüksek performans ve verimlilik vardır. İlave tetikleyiciler varlığını gerektirmez. Normal çalışma için, doğru cihazı bağlamak ve tüm önerileri takip etmek önemlidir.

toplamda üç fazlı ağın üç-fazlı motorlar için bağlantı şeması dönen bir manyetik alan, yıldız veya delta bağlanmış üç sargıya oluşturur.

Her yöntemin avantajları ve dezavantajları vardır. Yıldız şeması motor sorunsuz çalışmasını sağlar, ama onun kapasitesini% 30 düşürülür. Bu kayıp deltada değil, mevcut yük başlangıcında önemli ölçüde daha büyüktür.

motor bulgular sargıları olan bağlantının bir kutu vardır. Üçü ise, devre sadece bir yıldız bağlanır. altı motor terminalleri herhangi bir şekilde bağlanabilir ile.

güç tüketimi

Evin sahibi için tüketilen ne kadar enerji bilinmesi önemlidir. Tüm elektrikli aletleri saymak kolaydır. tüm güç ekleme ve 1000 sonucunu bölünmesi, biz, örneğin, 10 kW, toplam tüketimi elde edin. elektrikli ev aletleri için yalnızca bir faz. Bununla birlikte, mevcut tüketim güçlü bir tekniği var özel bir evde, önemli ölçüde artar. Bir cihazda 4-5 kW açıklama getirebilir.

Gerilimler ve akımların simetrisini sağlamak için kurulduğu günden bir üç fazlı şebeke güç tüketimini planlamak önemlidir.

Evin dört telli üç fazlı ve nötr gelir. şebeke gerilimi 380/220 V faz ve nötr iletken arasında hala üç fazlı yük olabilir, 220 V Ayrıca bağlı aletleri vardır.

üç fazlı güç şebekesinin Hesaplama taksitle yapılır. İlk olarak, tür bir elektrik kazan 15 kW indüksiyon motoru 3 kW tamamen üç fazlı yük hesaplamak için uygundur. P toplam kapasitesi 15 + 3 = 18 kW =. Faz iletkeni akımı bu I = Px1000 / (√3xUxcosφ) akar. Ev güç cosj = 0,95 belirleyin. Formül içine sayısal değerleri ikame, mevcut I büyüklüğünü elde etmek = 28,79 A

Şimdi tek fazlı yüklerin belirlenmesi gerekir. bunlar fazlar oluşturan varsayalım PA = 1,9 kW, P B = 1,8 kW, P P = 2,2 kW. Karışık yük toplamı ile belirlenir ve 23.9 kW edilir. Maksimum akım = 10,53 A (faz C) 'dir. Bir üç fazlı yük akım ile koyarak, biz I C elde edilir = 39,32 A miktarı, B = 37,4 kW kalan aşamalarında akımlar, I, A = 37,88 A

üç fazlı güç hesaplamaları bağlantının türüne göre iktidar tabloları kullanmak daha uygun olur.

dokunsal bahis kesiciler ve kablo kesitini belirlemek için.

Sonuç

Uygun tasarım ve üç fazlı şebekenin bakım ile özel evler için idealdir. Bu eşit olarak kablo bölümü izin veren aşamalarında yükü dağıtmak ve ek elektrik yük kapasitesini bağlanmasını sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.