ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Türleri ve LED şerit çeşitleri: Tanım ve özellikler

LED'lerin gelişine ve bunların kayıt özellikle kemer ile ilişkili lambaların dünyasında yeni bir atılım. LED şeritlerin Türleri herhangi yapılandırmanın orijinal ışıklı yüzeyler oluşturmak için yeteneğini etkileyebilir. elementler kameriyelerden, yüzme havuzları, akvaryumlar, reklam panoları ve hafif oturma odası, yüzme dekorasyonu için uygundur.

Tasarım özellikleri

Sayıldı aydınlatma ekipmanları reklam ve ticaret alanında yaygındır. LED şerit çeşitleri aşağıdaki kategorilere ayrılabilir:

 1. Esnek baskılı devre kartı.
 2. silikon ile kaplanmış şeritler (nem ve deformasyondan yapının korunması için).
 3. kavşakları, Parti Malzemeleri ve diğer dekorasyon süslemek için kullanılan Kıvırcık varyasyonları.

üretilen standart uzunluk bantlar beş metreyi aşmıyor. Bu enerji verildiğinde farklı yoğunlukta yanacaktır düşük bir voltaj gücü ile ince teller varlığında kaynaklanmaktadır.

bir koruyucu kaplama ile, bir yapıştırıcı madde ile bir baz hemen hemen herhangi bir yüzeye bant Sabitleme. kaba bir düzlemde çift taraflı bant veya ara kelepçeler kullanarak şeridi monte edilmesi arzu edilir.

LED şerit türleri: kısa bir açıklama

LED'lerin diyagram yontma olarak, düzeltici dirençler, dağıtım platformu bağlantı ve bitişik şeritlerin beslenme temin etmek için iletkenler. Güvenilir bir bağlantı konektörü LED sistem tarafından sağlanmaktadır. başak teller geleneksel bir şekilde - alternatif olarak.

Ardından, kaset montaj için gerekli parçalar halinde kesilir. merkezin gerekli konuma göre figürlerin hatlarına uzunluğuna üyesi Kesme. Elde edilen bölümler, bunların uçları amaç olarak aynı olan, aynı gerilim beslenir. Bu güç, bu herhangi birine bağlı ya da açısal şekilli ve diğer bileşimlerin fonksiyonunda gruba birleştirilebilir anlamına gelir.

karakteristikleri

çeşitli parametrelere ayrılabilir olan LED şerit türleri (çeşitleri), öncelikle şebeke akımı farklıdır. konstrüksiyonlar 12 ve 24 volt vardır. Özel bir güç kaynakları aracılığıyla bağlanan Aydınlık cihazı. Kullanılabilir ürün 220 volt olan standart şebeke gerilimi için tasarlanmıştır. Onlar reorganizasyon enerji tüketimi ve güç cihazlarını uygun adaptörler aracılığıyla bağlanır. Tipik olarak, şerit, bir saydam bir tüp içinde LED'ler ile yerleştirilir ikinci uygulamada, nem ve diğer dış etkenlerden korunmuş olur.

neme karşı korumak için LED şerit çeşitleri aşağıdaki gruplara ayrılır:

 1. kapalı işletilen Korumasız varyantları.
 2. modifikasyonlar açık yüksek nem ile alanlara monte edilmesi amaçlanır.
 3. su içinde tamamen daldırılmış bir vaziyette faaliyet özellikle nem geçirmez serisi. akvaryumları ya havuzları aydınlatmak için kullanılır.

renk farklılıkları

renkli LED şeritlerin Türleri iki kategoriye ayrılır. Birinci grup, tek renkli bir tipte elemanlar içerir. Bunlar kırmızı, mavi, sarı, beyaz ve yeşil renk düzeni yapılır.

İkinci grup - üniversal (RGB). Bu bantlar parıltı rengine göre ayarlanabilir. istenen gölge üç LED araya getirilmesiyle elde edilmektedir. Ana renkler şunlardır:

 • Kırmızı (R).
 • Yeşil (G) gösterir.
 • Mavi (B).

elemanlarının birbirine yakın olarak düzenlenmiş olup, böylece kendi lüminesans harmanlanmıştır. Bir diyot yoğunluğunu değiştirirseniz herhangi bir renk düzeni elde edebilirsiniz. düzeltmek için bu tür bantlar yüklü programın rengini düzenleyen özel denetleyicileri kullanılmaktadır.

beyaz yok karamel içinde şeritler LED beri, mavi bir fosfor ampuller kaplanarak hazırlanır. Bir süre sonra o yanık ve tasarım ışıkları mavimsi bir renk dim.

profillerin Türleri şeritler LED

yongaları için kullanılan bantlar aşağıdaki boyut gruba ayrılır:

 1. SMD (SMD) -3.028-3 x 2.8 mm.
 2. SMD-3528-3,5 x 2,8 mm.
 3. RMA-2835-2,8 x 3,5 mm.
 4. 5050-5 x 5 mm olmalıdır.

yongaları eşit çubuk uzunluğu üzerine yerleştirilir ve tüm bant parlaklığını ayarlamak için olanak tanıyan kendi homojen olmayan bir yoğunluğa sahiptirler. Ölçüm birimi, bir uzunluğu yüz milimetre (30 ila 120 adet) üzerinde fiş toplam miktarının oranı kullanılır.

Şerit LED güç kaynağı türleri çalışarak ortak kontrol ünitesinin altında ışık elemanları çok sayıda birleştirme yardımcı olmak üzere iki sınıfa analog veya dijital kontrol ayrılmaktadır. Dikkate cihazın ilkesini alarak gücünü ve performansını bilerek, siz (evine bir arabanın gösterge paneli aydınlatma aydınlatma itibaren) farklı amaçlar için bir dizi alabilirsiniz.

İşaretleme ve kod çözme sembolleri

Tüm üreticilerin ışık bantları etiketleyin. Bu alfanümerik kod dizisinin bir tür çıkıyor. masa şifrelere ve gösterimde bağlı LED şeritlerin türlü gösterir.

p / p №

fonksiyon

şifre

kopya

1

ışık kaynağı

LED (ışık yayan diyotlar)

ışık yayan diyot

2

Kohler parıltı

R,

kırmızı

3

-

G,

yeşil

4

-

mavi

5

montaj tipi

SMD

Tavan ve diğer yüzeyler için LED şeritlerin türleri

6

çip boyutu metre başına LED'lerin / numarası (aa / adet).

3028/30

3528/60

2835/120

5050/120

3 x 2,8 mm

3.5 x 2.8 mm'lik

2,8 x 3,5 mm

5 x 5 mm

7

Koruma derecesi

IP (IP-68)

Standart GOST 14.254-96 (su altında çalışabilir)

LED'ler genellikle hafif element veya mümkün bir enerji tasarrufuyla daha yoğun ışık elde etmek yapar kabinde, araç aydınlatma iyileştirmek için kullanıldığını belirtmek gerekir.

Özellikler

Standart diyotlar Bazı gruplar geliştirilmiş parlaklık ve radyasyon sahip yarı iletkenler ile değiştirilir. maksimum sıcaklık göstergesi ışık yakın, boyutu Bu tür yapılar, daha geleneksel bir seçenek vardır. Bunların ana avantajı mümkün bina aydınlatma için birincil kaynak olarak bant kullanımı kolaylaştırır doymuş ışık akısı, oluşturulmasıdır. Bu LED'ler yüksek enerji tüketimi ve işletme ısı daha hızlı karakterizedir dikkati çekiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.