ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Buzdolabı "Indesit": Hata. buzdolabı tamiri "Indesit"

Modern buzdolapları Lipetsk Rus şehri İtalyan markası ile üretilen şirketi "Indesit", ortalama tüketici için paranızın değerini vardır. ülke genelinde ev aletleri satış geniş hacimli bu marka prematüre başarısızlıkların yüzdesi düşük olduğunu göstermektedir. Yine de bu, hiçbir ekipman sigortalı etmez ve buzdolabı "Indesit", aynı zamanda mümkün olduğu bir arıza - istisna değildir. Bu makale arıza ve çözümleri olası nedenleri açıklanacaktır.

Buzdolabı "Indesit". Çalışma sırasında ortaya çıkabilecek arızalar

Eğer soğutucu ve dondurucu sabit bir ısı derecesini ayarlamak için olanak sağlayan bir elektronik kontrol sistemi ile donatılmış marka dahil olmak üzere (aşağıda gösterilmiştir) modern buzdolabı,.

Yeteri zaman optimum modunu seçmek ve değiştirmek değil. Periyodik olarak, bu tür hızlı dondurulması, tatil modu gibi ek özellikleri kullanabilirsiniz. Bütün bunlar, elbette, cihazın kullanışlılığını artırır, ancak elektronik sistemler gerilim dalgalanmaları ve elektrik kesintileri karşı daha duyarlıdır. Karşı bu arka plan ve sadece, is tabi etmek işletmek yanlış kendisi buzdolabı "Indesit". Arızalar çeşitli nedenlerle oluşabilir. Hasar onarım ciddiyetine bağlı olarak hem bağımsız hem de profesyonel bir ustanın yardımı ile yapılabilir.

fırlatma koruma röleleri ihlali

Bu elemanın sisteminin başarısızlığı, soğutucu ve dondurucu bölme içinde bir ısı artışa neden olabilir. fırlatma koruma rölesi soğutucu sürücü başlıyor kompresör, başlangıç sorumlu olması. Bu başarısızlığın nedeni motor terminallerinde "sıkışmış" olabilir. onun tespiti için kapatılmasına yol açabilir suyun kullanılabilirliği, konnektörleri kontrol edin.

Ayrıca bu birim sahibinin önünde ise buzdolabı "Indesit", performansını, kompresör üzerindeki bağlantı terminalleri doğruluğunu kontrol kez daha değer kırdı bir arıza tamir etmek. Bu tür bir hata neden olabilir kısa devre, yanma puskozaschitnoy röle ile sonuçlanacaktır. Bu nedenle, onun ekipmanın onarımı yalnızca "Indesit" buzdolabı için doğru parçaları seçmek değil, aynı zamanda akıllı başarısız sistem bileşeni yerini almayacak, profesyonel usta emanet etmek daha iyidir.

Böyle bir arızanın başka nedeni - arıza sıcaklık sensörü, koruma rölesi başlatmak için bilgi iletmez, böylece kompresör bekleme modunda.

Buzdolabının Arıza "Indesit Frost bilir"

Şimdi bu modeller çok popülerdir. Bu sistem buzdolabını defrost dert sağlayan, buz ceket sadece oluşmamaktadır. buna değer olsa da don hala oluşabilir belirterek ve bu arıza nedeni budur. Buzdolabı "Indesit", cihaz duvarlarında kar örtüsü oluşumu kapısı bulunduğu lastik conta değiştirmeniz gerekebilir bir arıza. aslında, sıcak hava odası içine girdiği zaman, cihazın duvarlarına biriken don dönüştürülür olmasıdır.

Fan bozuldu

Bu fay Hakkında ekran «F04» üzerinde bir hata olduğunu belirtir. Bu çözümler arasında iki şunlardır: fan ve işletiminden sorumlu yönetim kurulu arasındaki sürekliliği kontrol ediniz. Bunu yapmak için, direnç ölçümü ya da doğrudan bir ağa bağlayın.

İlk seçenek artık hayır ise, o zaman buzdolabı "Indesit" kalifiye servis merkezi için yeni parçalar sipariş etmek.

Defrost ısıtıcısı çalışmıyor

Bu fay Hakkında buzdolabının ekranda veya üç LED geçen aynı anda bir hata «F07» gösterir.

Bu cihaz ekran hatası görünen bahsetmemiz her zaman doğru değildir, gerçek hasarı işaret eder. Takım cihazı soğutma sistemi - yetmezliği ile karakterize edilen bir kompleks sistemi. Bu, onarım önce, denetlemek gereken tek bir geçici hatam - Dolayısıyla bunun bir hata olduğunu dikkate almak gerekir.

başarısız fan Bu durumda, bağlayıcı J6 devredeki direnç varlığını doğrulamak için gerekli olmaktadır. Normal olup, bu termal sigortalar açık olup olmadığını incelemeye değer. Bu yardımcı olmazsa, o zaman, büyük olasılıkla, defrost ısıtıcı o zaman yetkili servis merkezine sipariş ve buzdolabını tamir etmek kalifiye profesyonel davet hatalı parçayı değiştirmesi için sadece kalır yakabilir.

Kompresörün çalışması bozukluklar

Bu buzdolabının ana parçasıdır ve onun işten servis tüm cihazın hayati aktivitesine bağlıdır. kompresörlerin yetmezliğinin en sık görülen nedenleri - ünitenin uzun vadeli çalışma. Ayrıca, cihazın "kalbi" nedeniyle damla ve dalgalanmaları kadar hareket edebilir. Tamamen değiştirmek veya yeni bir buzdolabını satın düşünmek zorunda kalacak, böylece Uygulamada görüldüğü gibi, modern kompresörler pratik olarak tamir edilemez. Herhangi bir durumda, cihaz sürekli olarak hareket ederse, hücrelerde soğutma sıvısı sıcaklığı norm farklıdır veya kompresör görmesine tesisinin sebebini ana soğutma onarım neden olmak için gerekli olan, doğal olmayan sesler üretir.

freon sızıntısı

Modern buzdolabı (aşağıdaki resim) elektronik ve hemen hemen her yetersizliği sinyal LED ve kontrol ekranı ile doludur rağmen, bazı hatalar sadece uyanık enstrümanın işlem gözlem, sonra veya tespit edilebilir dahili mekanizmanın ayrıntılı bir inceleme.

Çarpıcı bir örnek bu - bir soğutucu sızıntısı. Buzdolabının "Indesit" işlemi standart modda yapılır bu arızanın belirtileri şunlardır:

  1. Kar kat birim hücrelerin görünümü.
  2. "Indesit" (buzdolabı) bir donma. birinde norm veya sıcaklıkta bir defada her iki haznesindeki sapma.
  3. Buzdolabının arka duvarını şişme çıplak gözle algılanabilir.
  4. Kompresörün sürekli çalışma.

Çoğu zaman, freon kaçak buzdolapları, altta bulunan dondurucularda bulunur. İki bölme soğutma takip edildiği bir ısı borusu ile birbirine bağlanır. Bu tür bir düzenleme, sıcaklık farkı azaltılarak gerçekleştirilir duvarlarda yoğunlaşma önlenmesi için en başarılı olur. Ancak, su buharı daha küçük bir miktarda, daha sonra soğutma ünitesinin arızalara neden olabilir ısı borusu aşındırıcı tahrip olmasına neden olur.

Bu tür cihazlarda soğutucu bir atıl gaz - freon. O tadı, hiçbir kokusu vardır, nedenle özel ekipman olmadan sızıntılarını tespit etmek mümkün değildir. Büyük miktarlarda Freon insan zehirlenmesine neden olabilir, ama buzdolabında kullanılan miktar, organizma için olumsuz sonuçlara sahip olamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.