SağlıkSigarayı bırakmak

Sigaraya karşı mücadele: Biz sağlığımız sorumludur

Eğer yaklaşık üç milyon kişi bağımlılıktan her yıl ölmektedir biliyor muydunuz - içiyorsun? Bir yüzyılın neredeyse dörtte birinin ömrünü kısaltır Bu kötülük. sigaradan ölüyor dünyada on kişiden biri - Rus bu.

Biraz tarih

Mevcut kaynaklarına göre, tütün Columbus ilk maruz ait olduğu düşünülmektedir. Amerikan yerlileri kendi tanrılarla iletişim kurmak için tütünü kullanılan ve bunları kullanarak, tütün yapraklarını çiğnenmiş bir ağrı kesici.

Yerliler Columbus'a tütün yapraklarını verdi ama o hediye takdir olmadan onları attım. Ama Rodrigo De Jerez adını verdiği seferi, parti sigara sürecinde ilgilenmeye başladı ve sonra kendimi ona bağımlı hale geldi. patates ve domates ile güzel bitkiler eve getirildi. Engizisyon şeytanla bağlantılı olarak seyahat itham ve şanssız içen hapisteki.

Rusya'da ...

Yavaş yavaş, tütün Rusya'da oldu. Birincisi, kullanımı teşvik edilmez ve kral M. F. Romanove tütün çok olumsuz tedavi edildi ile bu mal kaçak dikkate. Orada sigara ile mücadele oldu: insanların dağıtım ve tüketim cezalandırılır ve para cezasına çarptırılmıştır. Moskova'da yangın hiçbir tütün XVII yüzyılda satılmadığı bir kraliyet kararnamesi çıktıktan sonra, kendini tutmadı ve kullanmıyordu. Asi bekledi , ölüm cezası burnunu kesti - ancak, başka ceza aldı.

sigara insan vücudu üzerinde hareket eder gibi

Nikotin - tütün ana bileşeni. Neden sigara ve sigara içenler mücadele nedir? yan etki-nikotin ürünlerin örnek bir listesini göz önünde bulundurun:

  1. kandaki oksijen içeriğini azaltır CO seviyesi.
  2. Olası erken menopoz.
  3. Ve osteoporoz riskini artırmıştır.
  4. rahim ve düşük doğum ağırlığı gebelik, fetal ölüm ani kesinti olasılığıolduğunda olduğu için, özellikle önemli çocuk doğurma yaşındaki kadınlar için sigaraya karşı mücadele vardır.
  5. ciddi akciğer hastalığı ve onkoloji tehlikesi.
  6. erken yaşlanma neden deri ve dişler durumunu Bozulan.

sigaraya karşı mücadele sıkı sınırlar içinde yapılmalıdır sonucuna toplumu getirmiyor bu liste mi? Zararlı sadece aktif değil, aynı zamanda pasif bir süreç değildir. sigaradan zararlı duman teneffüs bile sigara içmeyenler, tehlikeli-nikotin ürünlere tabidir.

Füme sigaranın öfori

sigara içen sürekli nikotin kendilerini beslemeye çalıştığı için Sigara da zararlı kabul edilir. Tütün içermeyen erkek, agresif sinirli olur ve duman soluma yoluyla o coşku duygusu vardır. Neden sigara içen çabuk ölmez? bedeni nikotine panzehir üreten bir gerçektir. Bir adam hiç bitmeyen daire yapan: vücut nikotin nötralize panzehiri serbest bırakır.

Nasıl başa?

Bir toplumda yaşayan herkes onun etrafında da insanları sadece kendisine ait sağlık düşünmek kaplaması gerekir. Hem bağımsız hem devlet düzeyinde sigarayı mücadele için tedbirler almak gereklidir. Bugün, sigaralar daha pahalı hale gelmektedir, ancak duman edenler zaten duman olacağı önemli değildir. Yani, biz karşı eylem ve propaganda yürütmek için bağımsız ve her yerde ihtiyaç zararlı alışkanlıklar, örneğin: Tütünsüz Günü sloganı altında Rusya'nın birçok kentinde gerçekleşti 2013 "Sigara moda değil!"

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.