SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Belirti Ortner-Grekov: kolesistit tanısı

Belirti Ortner-Grekova karaciğer ya da ilişkili hastalıklarda ortaya çıkan safra yolları. Çoğu zaman bu akut kolesistit gözlenmektedir. Bu sağ göğüs kemer elinin ışık effleurage kenarı ile sağ tarafta bir ağrı, bir belirti ile karakterize edilir. karşılaştırmak ve hassas belirti Ortner-Grekov ile tanımlamak için her iki tarafta düzenlenen Zorunlu tapotement. Ağrı nedeniyle doktor hafif bir beyin sarsıntısı yapar gerçeğine doğar iltihaplı safra kesesinin. Normal şartlar altında, hastalar bazen kaburgaların altında sağ tarafından sadece belli bir ağırlık hissi, ağrı hissetmiyorum.

akut kolesistit

Akut kolesistit, istatistiklere göre, karın boşluğunun akut cerrahi hastalıkları olan hastaların% 18'inde teşhis edilir. Kadınlarda, onun oluşma olasılığı üç kat daha yüksektir. Bu hastalığın nedenleri full belirti Ortner-Grekov yaşamaya şans olarak, çoktur. Bunlar arasında:

  • safra yollarında hipertansiyon;
  • onlarda enfeksiyondur;
  • safra kanalı damarlarında değişiklikler;
  • diyetin ihlali;
  • safra taşı;
  • organizmanın spesifik olmayan direncinin azaltılması;
  • diskholiey eşlik edebilir mide ülseri;
  • morfolojik problemler (örneğin, karaciğer - giperbilirubenimii gelişimi).

Akut hastalık vakalarının yaklaşık% 90'ı en sık safra taşı hastalığının komplikasyonlarının sonucudur. Gıda faktörünün (diyet)% 100'ü tetiklenir. Böyle hastalıklar için yağlı ve baharatlı gıdalar, alerjenleri neden olabilir. Bütün bu belirti Ortner-Grekov tespit spazm, geliştirir. Ama tanı bir doktor tarafından sadece yapılmalıdır.

kolesistit provoke Hastalıklar

Zaten sorun ele aldık kolelitiazis ve diyet. Safra kesesinin ile sorunlara yol bazı diğer hastalıkları hakkında konuşmak. Bu durumda, örneğin, mide suyu üretimi azalma eşlik ve özellikle de olabilir gastrit için - hidroklorik asit, aynı zamanda, bazen diyagnostik etkileri yürütülmesinde bazen yanlış tanı neden pozitif semptom-Grekova Ortner tespit gerçeğine yol açar.

hastalık ve ölçüde Tanımı

Hastalığın gelişimi aşamalı bir süreçtir ortaya komplikasyonlar olsun, başlatıldığında olarak ne safra kesesi değişikliklerin tür büyük ölçüde bağlıdır. İkincisinin olması durumunda pozitif semptomlar Ortner-Grekov sadece ile karakterize edilen, ancak orada olduğu ağrı ışınlama omuz, kürek, supraklavikuler bölgesinde.

diğer belirtiler

eşlik eden semptomlar arasında akut kolesistit safra varlığında, acılık, ağızda, mat ağrı ilerlemesinin ilk aşamada ve hastalığın gelişimi ile, kusma, bulantı görülmüştür. Vücut sıcaklığı titreme varlığı ile 38 derece yükselebilir. artmış kalp hızı Comes, ve bazı durumlarda bir taşikardi vardır. Sarılık da oluşabilir. Dil kuru ve tüylü olur. Tüm tedavi bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Başlatılan kolesistit etkilenen organların yetmezliğine ardından komorbiditelere neden olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.