ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Chainsaws için yağ seçimi

o olmadan yapmak kolay değildir gibi ülkeye evin çoğu sahipleri, testere ekonomide olduğunu. Odun, bahçe ve diğer aktiviteler bu araç vazgeçilmez yardımcısı olun. Ancak, daha düzenli benzin düzelticiler kullanılan son yıllarda büyük alanları biçmek testerelerin şey söylemek.

Tabii ki, bunu yapamazlar yapmak ve iş için bir yakıt nedenle chainsaws için doğru yağı seçmek önemlidir. Eğer tekniği hakkında biraz biliyorsanız, o zaman Yağlayıcılarına özel çeşitlerin varlığı hakkında bilmek İki zamanlı motorlar.

biz onların kullanımını ihmal ederse, testere motorun ömrü üzücü ve kısa ömürlüdür. Böyle sorunları önleyebilmek için, yalnızca köklü firmalardan kaliteli ürünler kullanmalıdır.

Ülkemizde çok iyi Alman şirketi STIHL gelen chainsaws için yağ da bilinir. Çoğu zaman özel mağazaların raflarında 0,1-1 litre şişelerde bulunabilir. profesyoneller daha iyi derhal stok alırken Söylemeye gerek yok, bir defalık iş için yani gayet iyi ve ilk seçenek. Büyük bir fayda açıktır kadar büyük kaplar, 300 için tarafınızdan satın alınabilir Bununla birlikte, küçük bir şişe maliyeti, 100 ruble dahilindedir.

Biz oranlarda konuşursak, benzin beş litre yağ bu aynı 100 ml tıpkı gider. bahçedeki ağaçların kolay kesme ve uzun bir süre için yeterli olacaktır küçük ahşap boşlukları için. Bu arada, "aklı başında" yok beher chainsaws için yağın büyük bir şişe satın alma durumunda: Üretici, duvarda uygun bir sınıflandırma sağlamıştır. Ancak, mesleki inşaatçılar eczaneye gidin ve benzin tam olarak bir litre seyreltme için sadece uygundur, çünkü 20 ml bir şırınga satın almak için tavsiye edilir.

Eğer yağlama döküldü ve elde edilen karışım, seyreltilmiş temiz yakıt olsaydı, fazla kuvvetli bir metal teneke kutu, ya da bir cam kavanoza olması önerilir. Böyle bir karışım tutmak için plastik bir kap içinde kesinlikle kontrendikedir! tüm artı iki veya üç gün boyunca harcamak Tabii ki, bu durumlarda geçerli değildir.

Tabii ki, zincirli yağ duvar plastik şişeler zarar vermemektedirler ancak benzinde, piston silindir içinde çarpıcı Nagar veren bileşiklerin belli bir sayı olacaktır. tamir için alet gönderme göz önünde bulundurun.

İkinci "Huksvarna" oldukça iyi bilinen şirketten petrol ürünlerinin yaygınlığı olduğunu. bu firmaların ürünlerinin kalitesi çok fark yok. Tabii ki, satıcıların aynı üreticinin testere markalı ürünleri kullanmak için tavsiye edilir, ancak bu tür satın almak için fırsat yoksa, normal şirketin taraflı yağlanmasını doldurmak için, ve otomobiller için motor yağıyla motoru bozmamak için daha iyidir.

Bu arada, yağlayıcı sadece motora değil tabi! Özellikle, nasıl kullanmak testere zincirleri için yağ? Bu sadece bu durumda aynı, sen yağ haznesi kalın doldurarak, kaydedebilir dişli yağı. Veya uygun yoğunlukta herhangi diğer maden. Onlar sadece çok sıvı gibi, "çevre" yağ doldurmak için tavsiye değil, aynı zamanda tatsız hızda çözülebilirliğini yok: Eğer çevreyi kurtaracak, ancak korozyon zinciri oluşabilir.

Biz tam bir testere boşaltılıp yağın ne tür soruya cevap umuyoruz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.