Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tofu nedir?

tofu nedir? Bu soru genellikle eski Sovyet sonrası alanda yaşayan insanlar tarafından istenir. Sonuçta, onlar lezzetleri tarafından şımarık değil ve çoğu zaman nasıl lezzetli ve faydalı bazı yurtdışı ürünlerde bilmiyorum. tofu nedir? Sıcak içine konur koyultma maddeleri, ilavesi ile soya fasulyesi ile üretilen bu pıhtı soya sütü. Bu kadar erken MÖ 3. yüzyılda olarak Çin'de bu ürünü ortaya çıktı. Ne kadar zamandır orada? Neden uzun bir tarihe sahip daha bu ürünü keşfetmek değil mi?

tofu nedir, herkes Japonca veya Çince biliyor. Bu ülkelerde, ürün istisnasız kullanılır. Çin'de, soya fasulyesi kutsal otlar listesinde yer almaktadır. Ve Asya'da bu ürünün - Mükemmel bir protein kaynağı. Tofu nedenle diyette kullanılan hızlı ve kolay bir insan vücudu tarafından emilen karbonhidratlar az miktarda, sadece yetişkinler kadar çocukları da içermektedir.

Bu yumuşak peynir aktif hazırlanmasında kullanılan vejeteryan diyet. su ile doldurulur vakum paketlerinde, bir kural olarak, bu satılmaktadır. Tipik olarak, ürünün kapalı soğutma gerekli değildir, bu nedenle zaman fabrikada pastörize edilir. Ama pastörize edilmemiş tofu iyi oldukça serin bir yerde tutulur. Kullandığınız ürünün bir parçası ise, yıkanıp gerekir ve sonra tekrar su ile doldurun. Günlük değiştirilmelidir. Genel olarak, tofu iyi bir hafta içinde tüketilmektedir. Ayrıca dondurulmuş ve beş ay için bu formu kadar saklanabilir.

derste, tofu ne olduğunu bilenlerin - Ürün farklı bir tutarlılık sahip olabilir: sert ya da yumuşak olması. Çünkü onun adıyla bu karışıklık: Bazı iken diğerleri, peynir diyoruz - peynir.

tofu tabaklar mükemmel özellikle eğer, masanızda kök salmak - bir destekçisi dengeli bir diyet. İşte doğru beslenme çeşitlendirmek yardımcı olacak bazı tarifler vardır:

kahvaltıda Tofu

Yumuşak 360 gram al , tofu bir çatal ile püre, kırmızı şarap sirke (en fazla 100 mi) ilave edilir ve her yarım saat salamuraya bırakın. Şimdi, fazla sirke boşaltmak blender alıp konserve somon (veya ton balığı) bir kutu ile tofu bağlayın. Elde edilen kütle kıyılmış kereviz (yaklaşık bir çubuk) ve iki havuç, soğan ve sarımsak, ezilmiş karanfil ekleyin. Eğer pembe tost gereken bu meze servis yapın.

pirinç tofu

Bu yemek oldukça özgün, ama mükemmel bir tadı vardır. Daha sonra, tavada ketçap ve tuz içeriği, yaklaşık 200 gram su dökmek, soya peyniri 230 gram ve pirinç 300 gram al bitkisel yağ ile birlikte yavru. Bütün bu yüksek ısı, kaynama noktasına getirilmiş ve daha sonra kapalı bir kapağın altında, yaklaşık 20 dakika boyunca kaynamaya söndürülür.

tatlı diş için

Ayrıca lor peyniri bisküvi pişirebilirsiniz. Bu tofu 200 gram kademeli olarak vsyp doğranmış yağı, vanilya şekeri, çorba kaşığı soda çay kaşığı dolusu, sönmüş sitrik asit, 150 gram un, 250 gram eklemek gerekir. Şimdi bir hamur yoğurun. Sen (siz kalıpları veya sıradan cam kullanabilirsiniz) dilimlere ayırın, en az 5 milimetre kalınlığa kadar masanın üzerine rulo zorunda, şeker her bir daldırma ve ardından bir fırın tepsisine, yağlanmış, fırında gelecek çerez gönderebilir. Pişirme süresi - en fazla 20 dakikadan fazla, sıcaklığı yaklaşık 170 derece arasında olmalıdır. bal ve çay ile olabilir servis edin.

Kızarmış tofu, pişmiş, salatalara ilave ve diğer birçok yemekler size kayıtsız bırakmayacaktır. Sadece deneyin. Özellikle şu anda ürün mağazalarında bulmak kolaydır ve fiyatı muhteşem bir şey ama o. Tadı Bir tatmak için davet ailenizi ve misafirler sadece sen değil, aynı zamanda etkileyecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.