Gıda ve içecekYemek tarifleri

Soya peyniri

İlerleme durduğu yerde durmuyor ve onun sayesinde insanoğlu eşsiz yemek pişirmeye öğrendim. Bu yeni ürünlerden biri için peynir "tofu" yer alır. Eğer yapılmış olduğunu düşünürsek inek sütü, o zaman fena halde yanılıyorlar. Evet, kullanılan süt üretimi, fakat sadece soya için.

Orada "tofu" peynirle tarifler bol, ama az insan yemek yapmayı biliyor. Tabii ki, en kolay yolu, mağazaya gidip bitmiş peynir satın almak - ve her şeyi. Ama kabul edecektir, peynir, ev yapımı , tamamen farklı çok daha lezzetli ve sağlıklı.

Yani, onun hazırlık tarifi düşünün.

peynir alabilmek için "tofu" tarifleri kullanmanızı tavsiye soya fasülyesi. Bunlar, tabii, nadir, ancak bunları bulma yine de mümkündür.

  1. , Soya fasulyesi 500 g al hasarlı öğeleri, iyi ılık su ile yıkanır ve bir gün için batırılmış kaldırın. Su birkaç kez değiştirilmelidir. soda ilave edilebilir bir tat tat otlar yoktu fasulye için (bir çay kaşığı yeterlidir).
  2. Zaten şişmiş soya fasulyesi o zaman küçük deliklerle ızgarada olduğuna emin olarak merdane ile birkaç kez ilerleyin tekrar yıkanır.
  3. ezilmiş fasulye tekrar su ile doldurun, oda sıcaklığında (fasulye, 500 gram su yarım litre) olmalıdır. Tüm iyi karıştırma ve üç saat boyunca bekletin.
  4. Sonra bir "soy" süt almak için, bir elek veya bezden karışımı süzün. Kalan yağ kek ile biz aynı prosedürü uygulayın: iki kez, batırılmış, gerginlik kıyma. Sonuç olarak, süt yaklaşık 3 litre alabilirsiniz.
  5. Süt, şimdi "tofu" peynir pişirebilirsiniz hazırdır. "Soya" sütü ısıtın kaynatın ve 5 dakika verin pişirin. Bu nedenle, çim kokusu yok olur. tek bir "fasulye" lor alabileceğiniz bir çözüm - Sonra, pıhtılaştırıcıyı hazırlayın. Bu amaç için, soğuk su 50 ml sitrik asit, yarım çay kaşığı çözülmüştür.
  6. Daha sonra çözeltinin yarısına süt dökün, bu kat olmalıdır. tüm süt curdled ise, çözeltinin kalan yarısını dökün. Elde edilen pıhtı gerekli olan ilk iki katmanlı gazlı bez yaymak için, burada elek, geri atılır. tülbent ve üstte lor kenarları plaka üzerinde bazı ağırlık koymak örtün. Bütün peynir altı suyu boşaltılır bekleyeceğiz. Ardından "tofu" peynir birkaç saat buzdolabında kaldırmak soğutmalı. Daha sonra, soğutucunun şekli elde gazlı kesme peynir çıkarın. Neredeyse orada Tat, bu nedenle, ekşi, tuzlu veya tatlı herhangi bir çanak ile gider.

Yani, yaklaşık tüm ünlü "Tofu" hazır olduğunu onun tadını ve lezzetli yemekler dışında pişirebilirsiniz.

Çin'den bize gelen bu şaşırtıcı peynir yararlı özelliklerini not etmek değil imkansız. Onların vücut şekli ve ağırlığına izliyor insanlar için mükemmel bunun nedeni kalsiyum, vitamin büyük miktarda ve düşük kalorili gibidir ve kolesterol içermez. Bileşiminde hemen hemen aynı amino asit dizi içinde içerdiği için "tofu" de et yerini olabilir.

Birçok beslenme, uzmanlar gastrit, obezite, diyabet hastası kişilerin diyet, hem de kas inşa etmek isteyen sporcular dahil etmek önerilir.

kendi koku ve tat yok tofu hatırlayın, böylece yemeğin tadı kullandığınız baharatlar ne tür bağlıdır. Ana yemekler ve tatlılar hazırlamak için idealdir. ambalaj açıldığı takdirde, en fazla bir hafta boyunca buzdolabında saklanır. bunu kendiniz yaptıysanız, suda veya dondurucuda saklayın gerekir. İyi tuzlu tutulur, bunun tatlı veya tuzlu, fark etmez.

Eh, şimdi "Tofu" pişirmeyi, güvenle işlemine geçerler biliyorum. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.