Spor ve SağlıkFutbol

Stadı "Emirates": tarih ve açıklama

"Emirates" stadyum ( "Ashburton Grove") ev İngiliz futbol kulübü "Arsenal" ile eşleşir yürüten arenadır. Tesis eski arena, "Highbury" için bir yedek olarak inşa edilmiştir.

Stadı "Emirates": Adres

stadyum aşağıdaki adreste bulunur: Homsey Rd, Londra N7 7AJ, Birleşik Krallık. Açılış tarihi - 22 Temmuz 2006. Kapasite - 60360 izleyici. Yükseklik - 42 metre. proje maliyeti - 400 milyon Euro. Sahip - kulübü "Arsenal" (Londra). Bir futbol sahasının boyutları - 105h68 metre. Mimar firması - Populous.

bilgi

Şu anda, stadyum "Emirlikleri" (kapasite 60,000 kişi) İngiltere'de ( "Wembley" ve "Old Trafford" sonra) üçüncü büyük arenadır. İkinci adı ( "Ashburton Grove") diye yeni bir arena inşası için yeri oldu bir sanayi binanın aynı adı taşıyan bir sonucu olarak aldı. inşaat açısından göre, nesne 2003 yılında inşa edilecekti. Daha sonra Avrupa kapsama ile bağlantılı olarak inşaat süresi, bir sonraki mali kriz önemli ölçüde kaymıştır.

öykü

Geçen yüzyılın 90'lı yıllarda Londra kulübü "Arsenal" yerli ve uluslararası yarışmalarda etkileyici sonuçlar ortaya koydu. 1913 yılında inşa eski stadyum "Highbury", 38.000 seyirci kapasitesi vardı. Artık favori takım maçı izlemek istiyorum herkese karşılamak mümkün. Sonuç olarak, kulüp kasasına tam (çünkü satılan biletlerin yetersiz sayıda) dolu olamazdı, ama komut kendisi gelir kaybetmeye başlar. Başlangıçta stadyum yakın toprakları pahasına genişletmek için çalışıyor. Ama şehir makamları bu düşüncenin kabul etmedik. vaka her iki tarafta küçük damarlarda ve hasarlı sinirler ile sona erdi.

Sonuç olarak, kulüp yeni bir arena inşa etmeye karar verdi. 2004 yazında bu stadyum kase inşaat çalışmalarını tamamlanmıştır. Buna ek olarak, trafiğe iki köprü var görevlendirildi. 2005 yazında sonunda çatı kurulumunu sona erdi ve bir ay sonra tek tek sandalyeler var. 22 Temmuz 2006 stadyum "Emirates" (makaledeki fotoğraf) açıldı.

"Highbury" sahnede son maç 2006 7 Mayıs gerçekleşti. Daha sonra, satış stadyumun yeri parçaları götürmüş bir açık artırma duruyor Futbol kapıları, vb köşe bayrakları, eğitimcinin masa ve. Eski sandalyeler satılan değildi. çevre çürük malzemeleri içerdiği gibi onlar, hurda gitti.

Açıklama stadyum

Yapısal olarak stadyum "Emirlikleri" dört standları oluşmaktadır. Her dört bağlayıcıdan oluşur:

  • 26 600 kişi için tasarlanmış üst katman;
  • 24.400 izleyiciler barındıran alt sıra;
  • 7140 seyirci alabilir ortalama (kulüp) seviyesi;
  • seviye, şeref misafirleri (2220 kişi) için kanepeler ile donatılmış.

üst ve alt sıralar klasik bir tek sandalye ile donatılmıştır. orta katman - artmış konforu bir bölge. Bu bir yerdir kulübün taraftar. Bu seviyenin üzerinde 150 yalan vardır. Onlar 1015 kişilik bir kapasiteye sahip. bir kutunun yıllık abonelik maliyeti yaklaşık 70 bin lira.

Sezon biletler 1000-1500 lira maliyetlerin alt ve üst katmanlara sahip eşleşmeleri görmek. orta alan arena işgal Destekleyenler, bir ila dört yıllık bir süre için maçları gitmeye hak kazanmak için fırsat var. Bir yerde bu tür £ 3,000 yılda mal olacak.

Oyun izleme rahatlığı, bir çatı yapısını sağlayan tüm koltuklar kapsar. Podtribunnye odaları restoran, mağaza, tuvaletler ve depolama ile donatılmıştır. Stadyumun çatısı altında, iki panoları "Highbury'deki" olduğumuzu edilenlere yapısal olarak benzer yanı sıra saatler, yüklenir.

İngilizce futbol büyük bir kavga ceza alanı rakip takımlar halinde mücadele yaşanan bu yana, o zaman bu yerlerde çim ayaklar altına yoğun yoktur. "Emirates" Stadı zekice bu problemle başa. Bu alanlarda çim yerine bir olasılık var.

"Arsenalisation" arena

2009 yılında o geliştirildi ve daha sonra "Highbury" ruhuna uygun olarak, stadyum ekipman programı uyguladı. Kulübün eski atmosferini korumak için, onlar beyaz koltuklar olarak monte edildi yaratıcı ve sanatsal çeşitli yöntemler kullanılmıştır. arena kendisinin cephe takımda farklı yıllarda üst 32 "Arsenal" oyuncuları, hoparlörler tasvir dev resimleri ile dekore edilmiş. En önemli oyuncuları son yıllarda kulüp için oynamak arasında, somutlaşan edilmiştir:

  • Terri Anri.
  • Patrick Vieira.
  • Dennis Bergkamp.
  • Robert Pires.
  • Devid Simen.

Kulübün amblemin, ilk 1930 yılında kullanılan ve 2003 yılında restore - Ve tabii ki, o ünlü "Arsenalski" silahın figürü olmadan imkansızdı.

sponsor

Stadı "Emirates" kulüp "Arsenal" ana sponsoru doğrudan ilgilendiren adıyla ilişkili adıdır. Onları olduğu havayolu Emirates Havayolu. Bununla beraber, 2004 yılında 100 milyon lira tutarında onbeş yıllık anlaşma (sözleşme) tarafından imzalandı. anlaşmanın parçası reklam eylemi (takımdaki gömlek çalarlarda sponsor görüntüsü) ile kaplıydı. Stadyumun adı sonucu 2028 yılına kadar bu kadar olacak şekilde yeni bir anlaşma, 2012 yılında imzalandı. Aynı havayolu 2019 yılına kadar kulübü sponsor taahhüt eder. UEFA kelimenin gayri resmi sponsoru UEFA yarışma arenada sırasında maçları Arsenal Stadyumu denir - Emirates Havayolu beri dikkat etmek önemlidir.

Yeni stadyumda takımı "Arsenal" katılmadan kulübün belirgin rekabetçi performanslarını bozulmuştur beri Sonuç olarak, biz söyleyebiliriz. Yaklaşık 10 yıldır, "Arsenal" ulusal şampiyon olamaz, ya da en azından bir ikinci sırayı alır. vasat sonuçlar ve Avrupa yarışmaya ol.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.