FormasyonBilim

Teorilerden biri ışığında Liderlik

elit sporcular itibaren her zaman en iyi antrenörler yapmazlar. Ve orkestrada iyi kemancı mutlaka bir süper iletken olmayabilir. Her ilginç öğretmenden büyük baş öğretmen alabilirsiniz Değil. Bu yüzden çok iyi hareket yeteneği ve etkili başkalarının iyi eylemlerini kurşun yeteneğini ayırmak gerekir. Ancak, akıllı liderler iyi performans elde edilir, ancak tüm sanatçılar üst düzey yöneticiler olabilir. Nasıl vaat çalışan görebilirim?

Liderlik - ekibi aracılığıyla sorunların çözümünü organize yeteneği ve becerileri. Bazı vardır kişilik özellikleri, yetenekli uzman personel analizi sırasında tespit edebilir ve bariz vardır.

İnsanların önce yapılan liderlik pozisyonlarına dikkat değer. Belki de geçerli operasyonlar ile ilgili değildir. Örneğin, bir aday avlunun futbol takımı veya sakinleri komitesi başkanı kaptanıydı düşündü. Böyle bir kişi bir göz atın ve eylem doğanın bu özellikleri uygulamak için çalışmalısınız.

Liderlik, diğer bireyin "gelecek yaratmak" yeteneği gibi telaffuz edilir. Evet, biraz işverenlere konuşmak ister "gözlerinde ateş" aynı anlama. Bu Has insanların kalitesi geleceği çekici, parlak, ilginç hale getirir. Böylece astlarının çok bağımlısı ve iş tanımına çok fazla put yapmaya istekli.

Ayrıca, zorunlu liderlik nitelikleri dış ortamda zorlukları hissetme kabiliyetini ve bu sorunlara yanıt verecek arzusu sayılabilir. Yani, insanlar bu hedefi kolay değildir ulaşmak için anlaşılması, ancak durmadı, aksine kabartmak. Bu nedenle, lider yeterince yüksek benlik saygısı olması gerekir.

Bu düşünmek ve yapıcı eleştiri yeteneği potansiyel bir lider için çok önemlidir. Bu nedenle, bir işçinin gerekli iş akışını eleştiriyor eğer iyileştirilmesi için önerilerde bulunmak üzere ona sormak. açık ve seçik mevcut mantıklı bir çözüm olabilir, bu mümkün gelecekteki lideri - değilse düzenli şikâyetçi.

Liderlik nitelikleri olarak dünyevi pratikliği eklemesi gerekmektedir. en parlak fikirleri olan kişiler genellikle liderler olamaz. Onlar diyor orada birine ihtiyacın: "Öyle değil, çalışacak - hayır" Ve bu durumda lider fikirler jeneratör olmak ve bu olmalıdır (yapıcı) eleştirmeni. Böylece bir tutku olmalıdır rağmen biz zaten yukarıda da değindiğimiz üzere lideri, bazı kabalık alır.

Evet, daha sorumluluk. Birçok maaş lideri istiyorum, ama herkes sürece lider olarak dert istiyor. Genellikle patron işten uzak olsun ve bu konuda unutamam, öyle - o güvenle savaş bırakmak anlamına döşenen bir kutuya koymak sanatçı, ayrıcalık.

Faktör aşaması. Bu iş yapmadığı, etkinliğini durdurmak için kendini ve başkalarını vermez potansiyel bir liderdir. Böyle bir kişi ikna odaklanmış ve işi bitirmek olamaz, ne olursa. çok iyi bir lider - işten Eğer memurunun nitelikleri görüyoruz.

Biz daha duygusal dayanıklılık gerekir. Liderler her zaman çalışanlar arasında yalnızız. Onlar mesafeyi azaltmak ve gerçekten güvenemeyiz. Bu kuralı ihlal edenler, hızla lider konumunu kaybeder. Bu nedenle, liderin rolü için başvuran (görünmez) ve astları gerçekten yakın arkadaş hale gelemez ve bu yüzden bile böyle şeyler dilemiyorum gerçeğine alışması belli züppelik satın gerekir.

Yukarıda - kavramların sadece bir, liderlik teorisi nitelikleri. Böyle o ihtiyaca gelince lideri geldiğini söylüyor büyük insana, teorisi gibi diğer vardır. Teoriler orada en az altı, ancak en iyi gerekçeli olmak için yola çıktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.