SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Eğer bir çocuğun boğazında tedavi etmektense?

Anababalar çocuğun kırmızı boynuna sahip olduğunu fark ettiklerinde genellikle bir durum oluşur. Dikkatsizlik, bu gerçegi nadirdir, yani bir bogazin neden bir bocuga niçin muamele etmektense neden soru ortaya çikiyor?

Tedaviye başlamadan önce, hastalığa neyin sebep olabileceğini bulmanız gerekir. Çoğu zaman, bu belirti farenjitin gelişimini gösterir ve farenjitin sebep olmasına neden olabilir:

1) bir viral enfeksiyon;

2) bakteriyel enfeksiyon ;

3) alerjiler.

Viral enfeksiyon

Genellikle farenjit ARVI grubunun virüslerinden (adenovirüs enfeksiyonu, parainfluenza, influenza) kaynaklanır, ancak diğerleri de olabilir. Bir virüs enfeksiyonu için sadece kırmızı boğazda değil aynı zamanda öksürük (genellikle kuru, güçlü değil) karakteristiktir, çocuk boğaz ağrısı ya da boğaz ağrısı şikayetinde bulunur (küçük çocuklar yemek kötü olabilir) bu ağrı kulakta veya dişlerde verilebilir.

Boğazdaki ağrı ve kızarıklığa ek olarak, viral bir enfeksiyon, soğuk, konjunktivit, ateş gibi görünebilir.

Boğaz kızarıklıkları diğer virüslerin etkisi altında ortaya çıkabilir: kızamıklar, enterovirüsler. Fakat diğer belirtiler de vardır: ishal (enterovirüs farenjiti ile birlikte), döküntü ve ateş (kızamık ile).

Bu davada tedavi edilmekten bir çocukta kırmızı boğaz mı var?

- Üç yıldan eski çocuklarda - antiseptik solüsyonlarla durulama: Furasol, Furatsillin, Malavit, klorofil ile hafifçe yeşil bir solüsyona seyreltilir ve aynı zamanda soda-tuz çözeltisi (bir çay kaşığı tuz ve soda üzerine bir bardak su ).

- İki yaşından büyük çocuklarda - uçucu antiseptikler kullanılması: Ingalipt, Tantum Verde, Stopangin.

- "Lisobakt", "Pharyngosept", "Angin Helel", "Septotelet", "Strepsils" tabletlerine herhangi bir yaştaki çocuklar için (yalnızca talimat ön tanıdıktan sonra) bir çözüm vermek.

Borjomi ile birlikte tüm solunum yolları (en iyisi buhar değil, bir nebülizör yardımıyla) salin solüsyonuyla gösterilir. Bu iyileşmeyi hızlandırır.

Bakteriyel enfeksiyon

Bu durumda sıcaklık artar. Boğazın yanı sıra, kırmızı bademcikler de olabilir. Boğazın arka kısmı sarı veya yeşil mukus akarsa veya bademcikler üzerinde baskınlar varsa, muhtemelen antibiyotikler olmadan yapamazsınız.

Bakteriyel enfeksiyon, hastalığın soğuk, ateş, boğazda şişme ile başladığı , daha sonra tüm belirtilerin ortadan kalktığı ve sıcaklığın tekrar yükseldiği, boğazı çok hasta ve kırmızı olduğunda durumu gösteriyor.

Bakterinin bir çocuğun kırmızı boğazı gibi bir belirti ile hastalığın etken ajanı olması durumunda ne yapılması gerekir. Tedaviden ziyade, doktor (pediyatrist veya ENT) antibiyotik aldığı gibi söylemeli veya söylemeli.

Virüs veya bakteriyel enfeksiyon olup olmadığı nasıl tespit edilir? Ve bir çocuğun içindeki kırmızı boğazı nasıl tedavi edeceksin? Karar muayene, şikayet ve genel kan testi temelinde bir çocuk doktoru tarafından yapılmalıdır. Gereksiz bir şey yapmayın ve bir KBB doktorunun muayene etmeyin.

Parmak kan testi gibi bu tür basit bir çalışma asla ihmal edilmemeli çünkü daha sonra antibiyotik tedavisinin başlaması (bakteriyel enfeksiyon durumunda) ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Otitis en küçük kötülüktür.

Çocuğun kırmızı boğazı. Bir alerji olup olmadığını tedavi etmektense?

Hastalığın alerjik bir başlangıç olduğunu önermek için doktor yardımcı olacaktır. Sonra farenjitin tedavisi allerjenin ortadan kaldırılması (örneğin, belirli bir gıda ürünü olan yıkama tozu) ve antihistaminiklerin alınması içerecektir. "Erius", "Zodak", "Fenistil", "Loratadin" yaşla ilgili dozajda hastalıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç

Yani, çocuğunuza kırmızı bir boğaz buldunuz. Nasıl tedavi edilir? Sınava ENT doktoruna veya çocuk doktoruna gidin ve test edin. Bundan önce, çocuğunuza antiseptikler verebilir, gargara yapabilir, Borjomi ile soluma yapabilir veya patates kabuğunu kaynatabilirsiniz (sıcaklık yoksa). Durum düzelmezse sıcaklık artar veya azalmaz, bir çocuk doktoruna danışdığınızdan emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.