SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kemik iltihabı cereyan ettiği hastalıklar

ortaya çıkan her türlü iltihap iskelet sisteminde, herhangi bir dış etki vücudun yanıttır. Çoğu zaman, bu bakteriyel enfeksiyon, hangi komşu etkilenen organa veya uzaktan odağından lenf ve kan yoluyla açık yara yoluyla nüfuz. Kırmızı deri ve ateş, ağrı: Kemik iltihabı yerel belirtiler gösterir. Hastalığın genel belirtileri hastalık dönemleri ve kan analizleri parametrelerini değiştirmek için ifade edilir.

kemik iliği iltihabı

Osteomiyelit - iskelet sisteminin en sık görülen hastalıktır. Bu meydana geldiğinde, akut bir şekilde kan yoluyla enfeksiyon (kan yoluyla). nedeni gemiler tarafından taşınan, vücutta herhangi irinli enfeksiyon olabilir. Akut osteomiyelit ilk belirtileri - sıcaklık genel bir artış, zaman zaman kusma oluşur. Hastalık çok tehlikelidir, bu genel bir kan zehirlenmesi ölüme yol açabilir. En ekleme yakın kemikte alanı etkilemiştir. İrin gibi durumlarda, onun mortification neden olabilir, deşarj kemik parçası ile çıkıp başlar. iskelet kemik iltihabı gerçekleştirilecek olduğunda, ortopedik düzeltilebilir bir kusur meydana gelir. Tedavi irinli odaklanma ve nekrotik alanlar cerrahi olarak çıkarılmasıdır. Antibiyotikler vücudun bakteriyel enfeksiyonun yayılmasını önlemek için azami dozlarda reçete edilir.

Kronik osteomiyelit hastalığın akut formları gerekli önemin sonucu olabilir, ve bitişik organlara veya yaradan iltihap enfeksiyonlarının göçü nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu hastalığın belirtileri küçük rahatsızlık, lokal ağrı olarak ifade edilmiştir. Oldukça sık fistül vardır. Onların sayesinde, irin ile birlikte nekrotik kemik alanları reddetmiştir. Bu gibi durumlarda, antibiyotik ile tedavi tedavi yeterli değildir, ameliyat gerektirir.

İnflamatuar kemik hastalıkları

Kemiklerin iltihabı genellikle tüberküloz oluşur. Patojen kan ve lenf aracılığıyla içine girer. Kemik tüberkülozu özellikle eklemlerde, güçlü bir kan akışına yakın, tüm iskeleti etkiler. Tedavi, primer hastalık çıkarılması amaçlanmaktadır ve kemik iltihabı antibiyotik kaldırılır. Kemik tüberkülozu iskeletinde suşları, özellikle eklem gelişimine yol açar. Genellikle ortopedik tedavinin ihtiyaç vardır.

tibia iltihabı profesyonel sporcular için tipik bir örneğidir. herhangi dokunarak Orada morbidite, yüzey dokusu oluştuktan tuberositas şişirilir.

Artrit - Kemik ve büyük eklemlerin romatizmal iltihabı. etkilenen hastalık ve deforme ellerde ve ayaklarda gelişmesiyle birlikte. Küçük eklemler yok edilir. Antienflamatuvar tedavisi çok uzundur. Ayrıca gerekli fizyoterapi ve ortopedik cihazlar, kemik ve eklemlerin konumunu ayarlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.