Kendini yetiştirmePsikoloji

Bireyin zihinsel özellikleri: kısa bir açıklama

Kişilik psikolojisi lider kavramlardan biridir. gelişim sürecinde, bu o kişinin diğerlerinden farklı benzersiz bir tür, yapmak belli özelliklerle karakterize edilebilir başlamıştı, bir birey olarak gelişmeye başlar. Psikolojide kişinin Mülkiyet takip ediyor. Bu mizaç, yönelim, yetenek, karakter, ve diğerleri. Bazılarının özelliklerine üzerinde durmak gerekmektedir.

Yani, temel mizaç tipleri dört ana gruba insanları bölen, Hipokrat ayırdı. Diğer özellikleri, farklı bu kalite, öncelikle, ayrı ayrı biolojik organizasyon neden olur. Onun özellikleri birbirleriyle ve yetişkinlerle iletişim, davranışlarında, küçük çocuklarda zaten oyun görülebilir oldukça erken ortaya çıkar. bunlardan genellikle stabil bir davranış farklıdır, çünkü böylece, koleralının sinir sisteminin güçlü bir uyarılabilirliğinin ile karakterize edilir. mizaç en istikrarlı türlerinden biri iyimser. Genellikle akıllıca kararlarla hızlı bir tepki ile neşeli bir kişidir. En zayıf sinir sistemi olan melankolik olarak hassas ve küçük uyaranlara karşı özellikle duyarlıdır. uzak taşınır ise, o tamamlanma, her şeye rağmen çalışmaya devam edecek, ancak, herhangi bir faaliyeti üzerinde kaya yeterince sert phlegmatic. mizaç türünden böyle duygusal duyarlılık, anksiyete, dürtüsel olarak büyük ölçüde bağımlı kişilik özellikleri olduğunu.

Psikolojide (sadece bu kişinin yani özel karakteristik) bireysel kişilik özellikleri ayırt eder. Bu doğaya içerir. özellikler tecelli zihinsel etkinliklerinin depo Bu tür sosyal davranışın insanın. Bu öğrenme ve uygulama sürecinden, yavaş yavaş, bir kural olarak, oluşturulur. Psikoloji kişinin özelliklerini inceleyerek araştırmacılar, izole yapısı doğası iki tarafında, yani, biçim ve içerik. Böylece ayrılmaz organik bir bütünlük oluşturan bağlantılıdır. içindekiler ilgi, ihtiyaçlarını, dahil etmek yaşam değerlerini kişi. Bu ayrı ayrı benzersiz ilişki, toplumda bireyin faaliyeti bahsediyoruz. ilişki, mizaç ve diğer nitelikleri, çeşitli görünümlerde ifade eden Formu karakteri. karakter yapısı ilgi, mizaç, irade, inanç, istihbarat ve t olarak izole edilir. D.

bireysel, izole ve yetenekleri özellikleri hakkında konuşan. Psikolojide açıkça kavramını ayırmak unutulmamalıdır "kaparo." Son yeteneklerinin geliştirilmesi için doğal temelini oluşturan ve beyin konjenital anatomik ve fizyolojik özellikleri, sinir sistemi, duyu organlarıdır.

hisler ve duygular - diğer kişilik özellikleri daha az önemli. onlar ilişkilidir, ancak rağmen onlar duygusal kürenin farklı olgulardır. duyusal karakteristik direnç ve dayanıklılık için. Duygular da bir noktada duyguların doğrudan ifadesidir.

Will harici veya dahili zorluklar aykırı eylem ve davranış insanın kasıtlı düzenleme vardır. Bu özellik sayesinde çoğu insan her gün neredeyse karşılaşmadan. Yüksek düzeyde geliştirilmesi, kendilerini iyi bir komut değil sadece, aynı zamanda birçok hedeflere ulaşmada, koşulları kontrol edebilirsiniz Kişilik.

Bu nedenle, Psikoloji bireyin özellikleri - çok sayıda içeren, yeterli bir hacim kavramı insan özellikleri. Aynı zamanda onlar tarafından kendisi veya başkaları daha iyi anlaşılmasını isteyenler için bilmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.