FormasyonBilim

Bütirik asit: Özellikleri ve Uygulamaları

Karboksilik asit - onların molekül yapısında bir veya daha fazla karboksil grubu içeren organik biosoedineniya. Sınıf karboksilik asitlerin yapı olarak ihtiva eden organik bileşikler çok sayıda bir araya getirir. Bu gruplara ek olarak, karboksilik asitlerin molekülleri sadece karboksil gruplarla bileşiklerin karakteristik olmayan özelliklerini belirlemek, bu ve diğer fonksiyonel gruplar olabilir.

Mono karboksilik asit - doymuş molekülde alkanların türevleri, bir hidrojen atomu COOH ile ikame edilir. Bu bileşikler, bazen yağ hidroliz ürünlerinden izole bazıları için, alifatik asitler veya yağlı, sayı anılacaktır.

durumları (triatsilgitserolov örneğin, daha yüksek yağlı asit) ve bağlanan - karboksilik asitler (böcekler, idrar ve ter hayvanlar, ısırgan, bazı meyve ve sebze salgıları içinde, örneğin, formik) serbest doğal olarak bulunmaktadır. Daha yüksek yağ asitleri ise hidroliz yoluyla elde edilen nötr yağlar ve sıvı yağlar. En organik asitler, organik sentez yöntemleri ile hazırlanır.

-İzobutirik asit izobütil alkolün oksidasyonu sırasında üretilir. Oksidasyon izobütanol için alkalin potasyum permanganat çözeltisi kullanılarak. Laboratuar koşulları altında, asit de izobütiraldehit oksidasyonu ile hazırlanabilir. Doğal koşullarda, petrol ve arnika kökleri içinde yer alır. parfüm, boyalar üretimi için plastikleştiriciler, emülsiyonlaştırıcılar üretiminde kullanılan asit.

İlk homologlar (formik asit, asetat, propiyonik asit ve bütirik asit), doymuş, tek bazlı karboksilik asit, farklı oranlarda H2O ile iyice karıştırıldı keskin bir koku vardır. Aşağıdaki üç temsilci - hoş olmayan bir koku ile asit, geri kalan her - katı.

Bütirik asit - 163.5 ° C bir serbest durum (ter) ve esterler (gliseridler yağı) formunda bulunan bir keskin hoş olmayan koku ile sıvı kaynar.

Butirik asit: Formül - S3N7SOON

adı geçen bileşik, yapısında bir karboksil grubuna sahip olduğu için, tek bazlı belirtir , doymuş yağ asitleri. Bütirik asit sanayide karbonhidrat bağlı butirik fermantasyon elde edilir - n-bütan veya bütiraldehit oksidasyonunu. Bu asit atsetilbutirata vb aromatik maddeler, ilaç sentezi, plastikleştiriciler üretimi, selüloz üretiminde kullanılan

düşük molekül ağırlıklı asitler de kalın bağırsakta bakteriyel sentezi sırasında meydana gelebilir. bağırsak içinde sentezlenir en önemli düşük molekül ağırlıklı asitlerin bir, bütirik asittir. Bilimsel olarak düşük molekül ağırlıklı asitlerin eksikliği ve alevlenme ve kolon hastalıkları (ülseratif kolit, habis neoplazmalar) sıklığı arasındaki korelasyonu kanıtlanmıştır. Bütirik asit - epitel hücreleri için ana faal materyal, bağırsak homeostazı destekler. asit, iştah etkiler anti-kanserojen ve anti-enflamatuar etki sergileyen oksidatif stres gelişmesini engeller.

Terapötik amaçlar için, bu asit kullanılarak bazı hastalıklar hekim tedavisi için. asit, başlangıçta oral yoldan midede hızlı bir şekilde gidrolizirovyvalas rektal için üzerine gövde sokulur Bahsedilen. Bu durumda tedavi edici etkisi küçük oldu. Yabancı uzmanlar Oral tüketim için biyoaktif maddelerin yeni dozaj formu geliştirdik. İlacın yapısı sodyum bütirat ve kabuk polimeri içermektedir. Ancak bu ilaç etkinliğinin düşük olduğu. En iyi terapötik etki kalsiyum bütirat ve prebiyotik (aracı "Zakofalk") yer alır preparatları ile elde edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.