MaliIpotek

Şu an bir ipotek almalı mıyım? şimdi bir ipotek almak için avantajlı mı?

Rusya'da ekonomik durum oldukça karmaşıktır ve birçok vatandaş bir daire satın onları yatırım yaparak tasarruf emniyetini sağlamak amacıyla düşün. Diğerleri banka kredi güvenmek Bazıları, kişisel fonların pahasına gayrimenkul yatırım öneririm. Ama bir ipotek almak isteyip bir ev şimdi? Belki yatırım yapmak daha uygun yollar vardır?

İpotek krizi: göstergelerin iki grup

Şu anda zor bir ekonomik durum varken bir ipoteği alma sorusuna cevap vermek için o kadar çok Analistler hangi Rusya'da bankacılık krizinin kilit bileşenleri, ne analiz etmek başlamak yararlı olacaktır. Sonra bu duruma, Rusya'ya karşı AB ve ABD yaptırımları sorumlu ne kadar belirlemeye çalışın - onlar aslında önemli bir rol gerektiren olduğunu Rus ekonomisinde herhangi kriz eğilimleri.

Yani, Rusya'nın ulusal bankacılık sisteminde sorunlar nelerdir? Uzmanlar da, farklı faktörlerin çok sayıda etkilenir, krizin göstergeleri iki ana gruplarını tanımlamak.

ödeme gücü krizi

Bir krizin ilk göstergesi: Nüfusun azalan ödeme. İnsanlar sadece yeni kredi sorunu göze alamaz. Bu da, şu faktörlerle ilişkilidir.

İlk olarak, yükselen enflasyon, çoğu tüketim mallarının fiyatlarındaki artış, özellikle ithal. ev aletleri maliyetinde en gözle görülür artış. Bu rağmen gerçek ücret artışları ve karşılaştırılabilir oranlarda değilse. sürekli iskan ve toplumsal hizmetler, ulaşım için yükselen fiyatları gibi. Sonuç: vatandaşlar kredi hizmetleri için hiçbir kalan para vardır.

İkinci olarak, zakreditovannost vatandaşların önemli bir parçasıdır. Birçok kişi çok nasıl önceki kredileri ödemek konusunda şu anda bir ipoteği alma konusunda pek sanmıyorum. Birçok Ruslar şimdiki borç geri ödeme ile zorluk çekmektedir.

Şimdi belirlemeye çalışır nasıl Rusya'ya karşı kriz ekonomik yaptırımların ilk göstergesinin çıkması üzerine etkisi. birinci faktörü ile ilgili olarak, muhtemelen etkisidir. Avrupa tedarikçiler karşı Rusya'nın gıda ambargosu ile ilişkili gıda uzmanları fiyatındaki Rise - ve bu yaptırımlara nasılsa ilgilidir. Bu onlara Rus yanıttır. İkinci faktör İlişkin - yaptırımlar göredir suçlu muhtemeldir. Kredilerin toplu kitle uzun siyasi durumun komplikasyonları önce Ruslar tarafından şekillendirilmiş olması.

Muhtemelen, biz de her iki faktör bağlantılı karşılık gelen gösterge oluşturan unutmayın olabilir. ürün ve hizmetlerin fiyatlarındaki yükselişi potansiyel bir borçlunun daha sınırlı ödeme gücü, bir krediye sahip olması koşuluyla besbelli.

bankalarda kriz

Krizin ikinci göstergesi: sonuç olarak bankalarda durumun bozulması, - mali kurumların yetersizlik ipotek dahil krediler, yapmak ve kullanıcı koşulları için konfor için onlara sunmaktır. Durumun faktörler, sırayla, izler.

Birincisi, bankalar artık son derece özgür sermayeyi sınırlıdır. şey borçlular şey olmalıdır bankalar vermek için amacıyla. pek çok uzman tarafından likidite Rus kredi kurumları düşük olarak değerlendirilir.

İkincisi, bankalar, işin garibi, kredi ile benzer bir durumda olan - borç yükünün yönüyle. Onlar kim çoktur gerçeği - yabancı kredi, Rus Merkez Bankası.

Buna karşılık, biz yaptırımlar bu durumda suçlu olup olmadığını belirlemeye çalışır? Birçok uzman bu yüzden olduğuna inanıyoruz. Neden? Bu görüşü savunanlar vurgulamak Rus kredi ve finansal kuruluşların büyük bir kısmı o - yabancı alacaklıların borçlu. yaptırımlar aktif cazip koşullar İlgi yararlanarak, dış kredi yürütülmektedir önce onlar yıllarda bulunmaktadır. nedeniyle yeni dış borçlanmalara - Borç kurtarma büyük ölçüde yeniden finansman mekanizmaları nedeniyle bekleniyor. yaptırımlar altında, Rus bankaları neredeyse yurtdışında borç yeteneğini kaybetti, şimdi, finansörler ödeme yeni kaynaklar aramaya gerek. Birçok kredi Analistler, bu amaçla kendi rezervlerini yoktur. Ve özellikle bir kredi olarak yayınlamayı sermayem yok.

bankalarda durum - Öncelik mı?

büyük ölçüde, piyasadan ne olacağını ipotek, nasıl geliştirileceğini olarak Tahminleri bankalarda gerçek durumun sonuçta Analistler, bağlıdır. Açıdan, ikinci derecede önemli, bu aşamada potansiyel kredi aktivitesi,. Ruslar (özellikle - elektronik ve diğer ithal malları) fiyat artışlarının tarafından dikte ödeme ile ilgili sorunlar, yoktu bile ve reel ücret artışlarının olmaması ipotek piyasası aktif olduğu kadar geliştirdiği için, bankacılık sektörünün en durumun, çok ileri optimum dan son birkaç yıldır, ekonomistler inanıyorum.

yüzdeye Çıkarın

Kriz dönemlerinde vatandaşlara aktif borç vermeye istekli eğer Büyük olasılıkla, analistler, bankalar ve onlar, bunu yapacağız anlamlı faiz oranlarını yükselterek. Veya Kredi onay kriterlerinin aşırı sıkma. Böylece, bir kişinin bile şu anda bir ipoteği alma konusunda düşünmek zorunda değildir ki oldukça mümkündür senaryodur. Büyük olasılıkla, banka sadece rahat bir ortam için bir kredi temin etmek mümkün olmayacaktır. Hatta nedeniyle iç kriz nedenleri isteği reddeder. banka optimum durumdan uzak olduğunda, şu anda bir ipotek almak mantıklı mı? Birçok uzman kararın bu tarz henüz çok haklı olmadığına inanıyorum.

Başvurunuz kabul edilirse

İyi bir senaryo düşünün - örneğin, Rus halkı ona konut satın almak için kredi vermeye istekli prensipte kredinin, onun yüksek maaş ve banka, sorunlarını yok. Şimdi bir vatandaştır İpotek almaya mı? Anlaşma böylece olmayacak bu sorunun cevabı o daha ucuz olacak bir süre sonra bir daire satın alımında ipotek bir erkek için kârsız olacağını, böylece kilit yönlerini çalışmaya dayanarak verilebilir?

Şu an bir ipoteği alma olsun veya olmasın aslında karar verirken bu yönde, satın alma dinamiklerini yansıtan ve gayrimenkul satış, ancak eğilim analizi açısından pazar bankalar ve yaptırımlar kriz durumunun açısından o kadar fazla değil keşfetmek iyi olurdu. Tabii ki, siyasi durum belli bir rol oynar. Ama anahtar faktör uzmanlara göre, konut yatırımlarının umudu - İlgili Piyasada durum.

gayrimenkul piyasasındaki durum

iş gayrimenkul segmentinde durum nedir? beklenen konut fiyat hareketlerine açısından ipoteği alma Şimdi karlı? Uzmanlar piyasa geliştirme umutları konusunda üç olası senaryo tanımlar.

önümüzdeki yıllarda ilk gayrimenkul fiyatlarına göre az ya da çok akıma karşılık gelen bir seviyede kalacaktır. Bu görüşü savunanlar yani dengeyi fiyatlandırma, arz ve talep yönüyle mevcut emlak piyasası yeterince inanıyoruz. nedeniyle bankalar ve düşük platezhesopobnosti borçlulara, ekonomistler inanıyorum tarafından sınırlı kredi tüketici aktivitesinde potansiyel düşüş karşılık gelen bir azalma önerisi eşlik edecek - büyük ölçüde ev sahibi krizi beklemek ve çok ucuz konut satmak için tercih gerçeğine. Bu senaryoda bir ipotek bağıntılı almaya Şimdi karlı? Muhtemelen hayır çok. Fiyatlar ödemek zorunda kalacak, dahası, kriz nedeniyle yüksek olması muhtemeldir bankaya, aynı ve ilgiyi kalacaktır.

insanlar artık bir daire ve kira ile orantılı olması ödemelerin tahmini miktarını kiralamak Ancak, nokta, kredi bir daire sorunu mu. Ancak, bu seçenek ipotek peşinat için büyük miktarda vatandaşı varlığını gerektirir. Ve bu durumda da, kiralar için bir daire ödemek dolayı, hangi, depozito olarak yayınlamayı ve faiz almak daha karlı olması muhtemeldir. Bazı bankalar şimdi% 20 ve daha yüksek bir depozito yapmak sunuyoruz. Bu Aralık ayında% 17 yükseldi Merkez Bankası yeniden finansman oranında bir artış ile, analistlere göre, kaynaklanmaktadır. Biz esas bakış bir yatırım açısından, yukarıda ele alınan senaryo ele alırsak, mevduat bir dairede daha karlı yatırım görünecektir -, aynı oranda sonra yıl için% 20 artar, bunun bu durumda olduğunu olası değildir ve durumda iken tahakkuk ilgiyle depozito ilerlemesinde banka tarafından yürütülür.

İkinci senaryo gayrimenkul fiyatlarının hala yükselmeye varsayar. Bu süreçler enflasyonist başlıca nedeni olacaktır. O 2014 yılında gelen rakam ekonomiyi özetliyor% 11 aşacaktır, örneğin, bekleniyor. gayrimenkul piyasa talebi, uzmanlar söylüyor, konut fiyatlarındaki artışın yeterince dinamik olmayacak olsa bile, genel olarak enflasyon ile orantılı açısından beklenebilir. Bu senaryoyu düşünün, ben şimdi bir ipotek almak gerekir mi?

Büyük olasılıkla, bu durumda, potansiyel bir alıcı referans noktaları birinci düzenleme durumunda yaklaşık olarak aynı olacaktır. Şu anda bir ev kaldırılır ise, bir daire için kredi almak mümkündür ve faiz ödemeleri aynı, ya da çok daha kira daha olacaktır. Veya, bir başlangıç ücret karşılığında toplanan miktar için ödemesi kira için ödeme pahasına ilgi kazanın.

Üçüncü senaryo konut fiyatlarındaki azalma varsayar. Bu da, nedeni, son yıllarda yeni inşaat fonunun önemli bir hacim Rusya'da tanıtıldı gerçeğiyle ısıtılabilir piyasada arz ve talep arasında olası bir dengesizlik. Dairelerin çok tür projelerde çerçevesinde inşa ediliyor olsa da - eşitlik, bunların henüz önemli bir yüzdesi sonradan örneğin, tekrar satılamaz, piyasa fiyatlarıyla satılan veya edilecektir. Bazı ekonomistler, konut piyasasındaki arz fazlası göre oluşturabilir.

Bu senaryoyu takip ederseniz Muhtemelen, hatta şu anda bir ipoteği alma olup olmadığını merak hiçbir nokta yoktur. Tabii ki, bu en iyi seçenek olmayacaktır. o karlı yatırımlar bulmaya gelince, mevduat dikkat etmek mümkündür. konut için bir ihtiyaç varsa - daha iyisi alakalı oranları genellikle satış segmentinde sonra düştüğünü göstermektedir, özellikle çünkü kiralamak.

faktörler birbiriyle

Tabii ki, büyük ölçüde gayrimenkul piyasasında senaryoların her bankacılık sektöründe durum ve vatandaşların ödeme gücünü düzeyine bağlıdır. Bu nedenle kriz faktörleri konut piyasasında, hem de başka herhangi bir doğrudan da etkisi yukarıda ele söyleyebiliriz. - Ancak uzmanlar yine de objektif piyasa güçleri inanıyoruz arz ve talep - sınırlı bir ölçüde söz faktörlerin etkisi altında oluşur. dikkate göçün etkilerini alarak konut farklı tipte Rusların gerçek ihtiyaçlarını yansıtan çok önemli kriterler, dairelerin inşaat teknolojisi, vb değişiklikler

dolar faktörü

Ancak bazı uzmanlar, bazı anlamda benzersiz etkileri nedeniyle emlak fiyatları önemli bir artış, bir faktör içeren dördüncü senaryoyu tahsis caiz düşünün. Bilindiği gibi, dolar 2014 yılında ruble karşısında yükseldi, neredeyse iki katına çıktı. Ancak, ABD bu yüzden orada daha ucuz BDT ülkeleri dahil diğer gelişmekte olan ülkelerin para birimleri, çoğu. Sonuç, dolar ve Rusya'da ortalama maaş olarak, örneğin, Kazakistan'da, neredeyse kapalı tesviye, hatta belki komşu ülkede hangi ayarların yapıldığını yol vermek başladı. Sonuç olarak, diyelim ki, bakımından Rusya Federasyonu daire, Kazak tengesi komşu ülkelerde çok daha ucuza mal segmentleri bir dizi başladı. Sonunda Kazakistan vatandaşları Rusya'ya gelip burada bir ev satın. Bu eğilim, bazı ekonomistler nedeniyle diğer komşu ülkelerin sakinlerinin benzer etkinliğe devam ve kötüleşebilir olarak - Belarus, Azerbaycan, Baltık Devletleri, muhtemelen Çin'de. bir dereceye kadar bu kutu gayrimenkul talebini ısınmasına ve enflasyonun üzerinde fiyat büyüme dinamikleri belirlemek için.

o bir sınır kasabasında yaşayan sadece ama eğer, dördüncü bir senaryo ile ilgili, uzman görüşleri İpotek almaya edilip edilmeyeceğini aslında karar verirken Belki bir incelemek gerekir. lokalize olarak Yani, bu seçenek düşünülebilir edilir.

bulgular

Böylece, gayrimenkul pazar eğilimleri krizi belirleyen ana faktörler tespit ve mevcut piyasa durumda bir evin üzerine ipotek almak ister sırasını belirlemek için sağlayacak çalışma hangi temel senaryo, inceledik.

en özetlemeye çalışalım. Yani, banka kredi pazarı - bir kriz. Bankalar, büyük olasılıkla, bunlar önceki yıllarda ve ilgi ile aynı şartlar altında yaptıklarını dinamikleri ile kredi sorunu mümkün olmayacaktır. Borçlular, sırayla, her zaman ipotek ödemek için objektif özelliğine sahip olmayacaktır. Sonuç - talepteki azalma. bankacılık krizinin nedeni - politik durum. Nedenle, muhtemelen hayır diyecekler AB ve Rusya karşı ABD yaptırımlarına gidince, artık ipotek almak için gerekli olup olmadığı, sırasını belirlemek için. Biz durumun bankalarda stabilize edilene kadar, bunlar mevcut borçlarını geri ödeme kredi yeni kaynaklar bulacaksınız, ya da bu Hükümet yardımcı olabilir beklemek zorunda.

durum Rus emlak piyasasında - şu anda bir ipotek almak konusunda karar etkileyebilir ikinci faktör. Temel senaryolar üç ekonomistler bulunmaktadır. enflasyon veya düşüş ile orantılı fiyatlarla, düşük büyüme, bu stabilizasyon. Ya da, kişi bir sınır kasabasında, daire maliyetinde hafif artış yaşıyorsa.

Bir ipotek almak gerekir mi? artıları ve mevcut piyasa durumuna göre bu kararın aleyhte, oldukça açık vardır. olumlu yönleri arasında - yakın gelecekte talep artacak eğer fırsat yatırım yapmak. Ekonomistler, yine de, ve mevcut krizin önemli derinliğini tanımak, durumda iyileşme öngörülebilir gelecekte ortaya inanılmaktadır - ekonomisinin olası bir petrol fiyatlarının dönüşü ithal ikamesi, çeşitlendirme pahasına. Ayrıca gayrimenkul yatırımlarında, en azından, enflasyonla korelasyon yatırılan paranın güvenliğini sağlamak. konut satın kararın olumsuz etkileri arasında - düşen fiyatlar veya büyüme eksikliği olasılığı oldukça yüksektir. Ne biri ne de öteki dairenin alıcı için karlı olmayacaktır. Ayrıca, büyük olasılıkla, bu aşamada, bankalar borçlu ilgi elverişli koşullar sunmak mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.