SağlıkAlternatif tıp

Spinal fıtığı ile masaj yapın. lomber fıtık de Masaj

İntervertebral fıtık - diskli onu belirlenmiş sınırları dışına, omurların arasında yer alan hangi çok ciddi bir hastalık. İstatistiklere göre, hastalık kırk yaşın üzerindeki kişilerde teşhis edilir, ancak son zamanlarda biraz "daha genç" dir. Genellikle cerrahi, bu hastalığı tedavi edin. Ancak, bu aşırı bir ölçüdür ve omurga fıtığı ile bir masaj başlamak için yapmak deneyebilirsiniz. O cerrahiye iyi bir alternatiftir.

Ne kadar tehlikeli omurilik fıtığı

Tipik olarak, hastalık yaşlanmanın bir sonucu olarak yaş ile birlikte gelir. Bu genellikle düşer, çürükler, kırıklar bir sonucudur. 4 ve 5 omurları arasında gelecekteki fıtık rehin - Bilim adamları bile rahatsız bir sert yatak üzerinde uyumak olduğunu kanıtlamıştır. ağır yükleri taşıyan omurga üzerindeki yükü, - faktörlerdir hangi görevinden acı ve insan hastalığının ödülleri.

Bu yaralanmalar sinir uçları, enflamasyon ve ödem sıkıştığı yol açar. hareketi sırasında ve hatta tam huzur içinde Dayanılmaz ağrı hastanın vücuduna deler. Zaman harekete geçmezse eğer, daha sonra adam uzuvlarda nahoş uyuşma tehdit pelvik organlarda, kas zayıflığı ve genel yansımaların bozuklukları. Sonuç olarak - yaşam kalitesi önemli ölçüde azalır, dahası, vücut parçaları felç tehlikesi var.

hastalık önleme

Hastalığın önlenmesi zaten fıtık kategoriye ayrılır ve onun oluşumunu önlemek istiyorsanız.

İlk ağrı saldırılar arasında aralıklarla artırmaya yönelik önleme kapsar. ihtiyaç ataklarında:

 • profesyonellerden tıbbi yardım aramak;
 • Aşırı egzersizden omurga boşaltmaya;
 • kötü alışkanlıklardan kurtulmak;
 • Bir fıtığı ve masaj;
 • Tedaviden sonra kas sistemini güçlendirmek.

Hastalığın ikinci kategorisinde, hiçbir fıtık olduğunda, şunları yapmalıdır:

 • skolyoz, düz taban, kas-iskelet sistemi hastalıkları, varsa tedavi;
 • Diyet optimum kullanımını hesaplamak;
 • Düzenli egzersiz katılmak.

Orada masaj verimliliği misiniz?

Tedavinin bu yöntemin tüm olumlu olasılıkları ile unutulmamalıdır Sırt masajı omurilik fıtığı akut hastalık ilk günlerinde yapılamaz. omurları yerinden edildiğinde Ama bu tür tedavinin etkinliği sıklıkla hastalığın ortaya çıkar, geliştirilir.

İyi bir sonuç bu prosedür için önemli bir koşul omurga fıtığı masaj deneyimli uzman yapmak gerektiğidir. Bu acil önlemek ve prosedürlerin etkinliğini sağlamaktır.

Ne prosedür sırasında kaçınılmalıdır?

Yumuşak ve dikkatli hareketler uzman eller - omurilik fıtığı başarılı masaj anahtarı. taşıyıcı elemanları duyulan ağrılı duyumlar giden hariç tutulur. Bu durumda, prosedür durdurmak ve doktora başvurmalıdır. Keskin kuvvet teknikleri intervertebral disk patlamasına yol açabilir gerçeği. Bu, kas spazmı güçlendirmek kök sinirleri şişme tetikleyecektir. sonuçları acil ameliyat gerekli Aslında yol açabilir.

masaj nasıl yapılır

Bir uzmandan yardım isteyin için, tedavinin seyri ilaçların toplam alımının, egzersizler bir dizi ve uygun bir diyet eşlik unutulmamalıdır.

Terapötik masaj bel fıtığı ile uygulandığı iken merhem ve ilaçlar istenilen iyileştirici etkisi ulaşmanıza yardımcı olmak için gerçeğiyle zamanki rahatlatıcı farklıdır. Vücut sıvışacağız ilaçları da kullanılmaktadır.

boyun eğdirmek ve acıyı tutuklayabilirsin tedavi evrensel yöntem olumlu bir değişiklik taşır. Bu nedenle, omurga fıtığı, düzenli ve iki hafta boyunca gerçekleştirilir masaj, endişe dur.

Fayda ve rehabilitasyon bir masaj sırasında meydana işlemlerdir:

- sinir liflerinin iletimini güçlendirilmesi. Besinler vertebra diskler için değil, aynı zamanda sinir liflerinin değil sadece önemlidir. mikrosirkülasyon yanlışsa Onlar muzdarip. Hareket bozuklukları - bir intervertebral fıtık sonucu. masaj yapılır Ama eğer, sinirler daha iyi kanla beslenir. Hatta onların yumuşak doku üzerindeki baskıyı azaltır.

- mikro sirkülasyonun İyileştirme. Termal enerji cilt yüzeyinin avuç içi sürtünme masaj sırasında serbest. Vücut ısıtılır ve kan damarları genişleterek ve mekanizma termoregülasyonu göndererek, ısıyı serbest başlar. Buna karşılık, dokular oksijen ve beslenen doymuş hale gelir. daha sonra herniasyonu kan kaynağı yokluğunda oluşturulabilir.

- ödem çıkarılması. masaj esnasında cereyan eden mekanik etki, lenf akışını hızlandırmak ve ortadan kaldırmak için venöz tıkanıklığı. Buna karşılık, ödem kaybolur ve sinir köklerinin sıkıştırma azalır. Ağrının şiddeti uzağa gider ve bacaklarda hareketlilik görünür.

- Kas gevşemesi. Spinal fıtık ağrı ve iltihaplanma ana nedeni - bir kas spazmı. Terapist kasları yoğuran Bu nedenle, onlar rahatlamak. Kas spazmı başarıyla ortadan kaldıran kaybolur radiküler sendromu.

masaj çeşitleri

Uygulamalı sanat nüanslar ve incelikler çok şey var. Ve hastalığı olan masaj çeşitleri çoktur vardır:

 • Tay;
 • bal;
 • girdap;
 • çukurluğu;
 • nokta;
 • genel masaj;
 • segmental.

bal masajı

sinir uçları kuvvetli bir uyarıcı gerektirdiği arı ürün kullanılarak prosedür endikasyonları durumlardır. Bu nedenle, etkin bir yardımcı refleksoloji ile omurga masaj herniye. Cilt reseptörleri uyarılır ve cilt soyulması beslenirler. temizlik etkisine ek olarak, bal masajı omurilik fıtığı başka özelliğine sahiptir - o vücudun tüm havasız ve toksinleri çekerek gibi fıtık oluşumları ile savaşır.

Prosedür zayıflamış hastalar ve yaşına göre çok yararlıdır. Ama çocuklar yüzünden dolayı avuç içi uzmanının cilde yapışmasını oluşur acı etkisinin ihtiyatla onun aittir. Bir çocuk omurga ile ilgili sorunlar varsa, masaj bal ve çam yağı karışımını yapmalıdır. Bir bebek olabilir çocuklarda bir fıtık, konjenital olur bir göbek fıtığı. Omurga manipülasyonu birleştirmek ve bu sorunlar mevcut olup olmadığını, aynı zamanda yenidoğanda göbek fıtığı masaj gerekli değildir. Doğru tavsiye verecektir onların çocuk doktoru, danışmalısınız.

Iltihaplı alan arka uzman sürtme ısıtırken, hareketleri okşuyordu. Daha sonra bal ince bir tabaka ile tüm yüzeye hafifçe vurarak bir ana kaplı cilt, masaj yapar. Cilt hafif ağrı var, avuç içi yapışan, ancak ve taşımalıdır olabilir. prosedür etkilenen alanda ısınma jel uygulandıktan sonra hasta, sıcak battaniye sarar.

Kontrendikasyonlar

arıcılık ürünü ve artan ağrı duyarlılığının bağımsız bir intolerans varsa omurga hernili Bal masajı yapılabilir.

manipülasyon genel yönü için olduğu gibi, işlem inflamasyonu ve rahatsızlığı ortadan olanlar hariç olmak üzere, hastalığın alevlenmenin ilk günlerinde gerçekleştirilebilir edilemez. Oturum sırasında, kötü bir işaret fıtık güçlü ağrı olarak kabul edilir. Hasta yaşıyorsa, terapist sırtın farklı bir bölgeye geçmek ve hatta prosedürü durdurması gerekir. ana ilkesi - tutmayın, ancak zarar etmemek için, yavaşça ve dikkatle hareket etmek.

sırt masajı için öneriler

Hasta bu raporun farkında olmalı ve sabırlı olun, tüm doktor öneriler izlenmelidir böylece tedavi, uzun bir zaman alır. masaj ek olarak, iyileşmeye yardımcı manipülasyon çok şey var:

 • sanatoryumu tedavi türü;
 • Jimnastik, evde egzersizleri;
 • iltihaplanmaya karşı ve analjesik maddeler, hondroprotektory;
 • fizyoterapi;
 • Yoga.

Bu acı alan üzerine etki eden, yardımcı aracı olarak diğer el masaj fonksiyonu takdir edilecektir. Manipülasyon Usta hastanın durumunun bozulmasını ve minimuma ağrı riskini azaltır. Ama en iyi tedavi - hastalığa bütüncül bir yaklaşım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.