Gıda ve içecekYemek tarifleri

Pastırma sıcak şekilde turşu nasıl - bir reçete. Evde salamura pastırma içinde Tuzlama

Kesinlikle bir mağazadan veya piyasada tuzlu pastırma satın alabilirsiniz. gastronomik tercihlerini karşılamak - Ama nerede garanti ürün taze ve tadı bu? Yani Ukrayna'da pazar farklı üreticilerin yağ tadı ve iyi bir seçim yapmak mümkündür. Ve ürünün tarifi ev yemekleri paylaşır. Hemen şeylerin salıncak tanıtmak: yağ ve shponder Ukrayna'da vardır. İlk - Bu domuz yağı katı bir parçasıdır. ondan çatırtılar veya çavdar ekmeği üzerinde ince bir kesim stoked ve hala zavyvantsi yapmak - et yemeği. yapraksı domuz yağı: Shponder olarak karakterize edilebilir. yağlı et katmanları serpiştirilmiş zamandır. Ayrıca pastırma, pastırma, podcherevinoy denir. Shponder çok tuzlu ve füme. Ama öyle - kendini başlayanlar. İyi Pastırmalı yumurta ve bigos. Tuzlu pastırma sıcak olası yolu ve evde. Ve birçok ev kadınları kendiniz pişirin. Nasıl? Bu makalede bu konuda okuyun.

fayda

Bir bütçe ürünü - et, yağ ile karşılaştırıldığında. Ve az kullanışlıdır. Yağ (Eğer aşırıya kaçmadan yemek varsa) vücut yağ ve kilo gelişimi için elverişli değildir. Ama ondan faydaları yadsınamaz. Bu, cildin lipid dengesini destekler besler, hormonal tonunu düzenler ve vücudun metabolizmasını uyarır araşidonik asit içerir. Kolesterol hakkında genel kanının aksine, şişman kan damarlarını temizler. Bu - benzersiz bir ürün. domuz yağı sıcak yöntemi Tuzlama mümkün bir çatırtı doyurucu köfte yapmak ve sebze puding çok nazik olduğu gibi, sulu et yemekleri verecek bir madde elde etmek için yapar. Ama pek çok insan bu ürünü ve sadece seviyorum. Keskin bir bıçak pastırma ince, saydam dilim kesti ve Borodino hlebushek üzerine koydu bulunmaktadır. Yeşil soğan ve votka bir bardak ... Başka ne samimi bir yemek için gereklidir?

Pastırma tuzlama yöntemleri. Birkaç sırları

lezzetler hazırlamak için önce ham ürün seçmelisiniz. Genç ve iyi yağ pembe bir belirti rengi ile, beyaz saf olmalıdır. İçinde Bıçak kolayca bir yağ olarak, dahil edilebilir. Yağ yeterince esnek olmalıdır - bir süre kalmalıdır basıldığında. Hostes ürünün kokusunun kalitesini kontrol edin. İyi bir yağ hoş, hafif tatlı lezzet. et tabakaları ile belirlenen nitel shponder. ciltte anız hiçbir iz olmalıdır. Pastırma tuzlama üç ana yolu vardır. İlk - kuru. Bacon parçası sadece baharatlar ile tuz döküldü ve bu yüzden boyunduruk altında bırakılır. İkinci yöntem - ıslak ısı muamelesi yapılmadan hazırlandı. Pastırma Tuzlama evde salamurada - süreç uzun ve zahmetli bir iştir. Buna ek olarak, birinci veya ikinci yöntem de shpondera için uygun değildir. Bu çok zor olur. Ve son olarak, üçüncü yol - Sıcak. Üzerinde aşağıda ele alınacaktır.

soğan kabuğu içinde Shponder

deri ile birlikte dört eşit parçaya yaklaşık kilogram podcherevka (domuz pastırması) ve kesilmektedir. geniş bir tencerede bir litre su kaynatılır. Beher tuzu dökün ve kristallerin tamamen çözünmesi için karıştırılır. Biz soğan beş kilogram soymak gerekir. Yarısı pota koydu. En domuz yağı dört adet koydu. Aralarında, çok kabuğu arası film. En soğan giysiler olmalıdır. Prisolit az su. Üst tekneleri Primnogo. Bir taşım kaynatın ve 1015 dakika kaynatın. Isı pan çıkardıktan sonra, bir battaniyeye sarın ve böylece on iki saat boyunca oda sıcaklığında bırakın. kabuğu shponder arındır. sarımsak Başkanı temizlenir. Dişler kabaca kesecek. Nashpiguem shpondera sarımsak parçaları ve karabiber ovmak. Prensip olarak, soğan derileri tuzlama pastırma sıcak yolu tamamladı. Geriye kalan son rötuşu. plastik wrap dağıtın. shpondera her parçasıyla iki bezelye yenibahar ile defne yaprağı ve karanfil birlikte koydu. Sarın ve buzdolabında bir gün bekletin.

aromalı pastırma

Tuz ürünlerinin gıda raf ömrünü uzatmak. Fakat onun gastronomik kaliteli baharat büyük ölçüde bağlıdır. baharat olmadan mümkün Yağ sıcak tuz yöntemi. Ama greaves için özel olarak kullanılırsa. Biz lezzetli ve lezzetli pastırma almak istiyorsanız, baharat karışımı hazırlayın. Bu biber tozu (yanma ve kaba), zerdeçal, kurutuldu dereotu, üç ya da dört karanfil, defne yaprağı (kadar ince mümkün eller ovmak), tarçın ve hindistan cevizi oluşmalıdır. Tüm baharatları göz, tutam konabilir. İsteğe bağlı olarak, diğer favori baharat ekleyin - suneli şerbetçiotu-, kişniş, beyaz biber. yağ Kilogram biz büyük parçalar halinde kesilmiş olacaktır. pota bunları ekleyin ve su ile doldurun. kaynatıldıktan sonra üç dakika kaynatın ve tuz dört buçuk yemek kaşığı ekleyin. yarım gün için bırakın. Bir havlu parçalarıyla silin ve sarımsak ile onları ovalayın. plastik wrap sarın ve bir gün için dondurucuya koyun.

tuzlama pastırma sıcak şekilde hızlı yolu

Ürünü denemek için bazen dayanılmaz! Ya arkadaşlar soyundan ziyarete. Ya votka daha iyi olabilir, ama çavdar ekmeği somun koymak pastırma ince, hafif pembe dilim olabilir. Ve buzdolabı bir ziyafet başlayabilirsiniz sonra yarım saat sonra, taze domuz yağı parçası gözardı olsaydı. Bir kapaklı temiz bir kavanoz hazırlayın ateşe su ısıtıcısı koydu. Su kaynarken birlikte, ince dilimler halinde yağ iki yüz gram kesecek. küçük meyve, dört ince doğranmış sarımsak karanfil, defne yaprağı, iki kırık - Ayrı bir kapta kaşık dolusu başına tuz üç büyük kaşık karıştırın. Sen tat baharat ekleyebilirsiniz - kırmızı biber veya biber, kişniş ve zerdeçal. baharat karışımı ile bunun tuzu, alternatif bir kavanoza yağ koyarak. Ve tüm kaynama suyu ile doldurun. Su seviyesi yağ üstünde bir santimetre olmalıdır. plastik bir kapak ile kavanoz tıkar. Sıvı soğuduğunda, ev tuzlu tuz alan domuz pastırması tamamlanır. Ama ürün, dondurucuda en az on dakika tutmak için ise daha lezzetli olacaktır.

multivarka olarak

Tuz-sıcak yağ ve kullanma mutfak cihazları olabilir. Örneğin, soğan kabuğu ile yukarıdaki yöntem multivarka pişirme için uygundur. Pastırma kesme Bir kilo böylece yağ kapta uyuyor. yıkandı, soğan kabuğu iki avuç. alt yarısında Multivarki giy. soğan On yağ parçaları koymak odezhku ve ellerini beş defne yaprağı dövülerek. Biz kalan kabuğu üstünde uyuya. su bir tencere litre kaynatın. İçinde tuz iki yüz gram ve şeker iki çorba kaşığı Çözünmüş. soğan kabuğu su domuz pastırması kaynar dökün. Bir kapak örtün ve bir saat boyunca "Su verme" moduna koydu. Programın bitirdikten sonra tuzlu su içinde bir gece boyunca yağ marine verecektir. Bundan sonra biz, parçalar shpondera çekin bir basın sarımsak ve baharat geçti ovalayın. plastik wrap sarın ve buzdolabına koyun.

hardal ve soğan kabuğu ile

Öncelikle baharat karışımı yapıyoruz. Sarımsak pres boyunca geçirilir dört, üç gvozdichek çentiklerinin (5 v. L.), Dijon tane hardal, karabiber (iki çorba kaşığı), bir tuzu oluşur. iki litre su kaynatılır. bundan sonra sürtünme için belirli bir miktar ayrılan karışım, baharat dökün. çubuklar halinde kesilmiş domuz pastırması My kilogram. Kaynar suda iki yüz soğan cildin gram ve defne yaprağı yedi ekleyin. pastırma koyun. kısık ateşte yaptığı iki saat pişirin. Tuzlu domuz pastırması sıcak yararlı ayrıca, raf ömrünü artırır, çünkü bu kadar uzun bir ısıl işlem kalıbın tüm mikrop. Daha sonra tuzlu su ile obsushivayut gelen çubuk çekme ve kalan baharat sürün. Biz folyo veya plastik wrap her parçayı paketi. dondurucuda bir gün için koyun.

Sıcak yağ adzhika içinde tuzlama yöntemi

Ürünün beş kilogram edilmelidir ile soyma önceden kesilmiş. Köpük görünene kadar yaklaşık on beş dakika boyunca su ve kaynamaya kaynar Okun şişman. kase 500g karışımın hazırlanması. Kaba deniz tuzu ve 50 gr. karabiber. Salo büyük parçalar halinde kesecek. Liberal biz baharatlarla onları ovmak olacaktır. abartmak veya çanak çok baharatlı yapmak korkma. Yağ gerektiği gibi çok tuz ve biber emer. Kabaca sarımsak dört veya beş karanfil kesecek. Onlara pastırma sopa Nashpiguem. adzhika - Bir kapta, tahıl ve iki ile dört yemek kaşığı hardal karıştırın. şişman topaklar o kitleyi Obmazh. kapta çubukları koymak çok sıkıdır. Aralarında, sen çilek kızılcık veya kızılcık ekleyebilir. Güvenli kapağı paketi ve beş gün boyunca buzdolabında koydu. Bu domuz pastırması tuz için reçete sıcak yöntem domuz pastırması için uygun değildir.

sarımsak ile Flavorful meze

Bu tarifi küçük parçalar halinde kesilmiş bir ürün sunmaktadır. tavaya koyarak ve oda sıcaklığında filtrelenmiş su doldurun. akışkan iki santimetre yağ kapsamalıdır. su vesile bir tencerede kaynatın ve sonra yaklaşık beş dakika kısık ateşte bile pişirin. ocaktan pot çıkarın. kaydıraklı tuz beş yemek kaşığı ekleyin. Düzgün, tamamen çözünme gerçekleşene kadar karıştırılır. Biz on iki saat boyunca öylesine saklıdır. Bu nedenle tüm dişler için yumuşak ve uygun hale getirecek tuzlu su (sıcak bir yöntemle) domuz pastırması pişirilir. yarım gün sonra biz onların mutfak havlusu obsushivayut parçaları çekin. sarımsak beş diş ezilmiş ve baharat karışımı ile toz haline getirildi. Sen "pastırma tuzlama için" hazır kompozisyon çeşniler kullanabilirsiniz, ama hiçbir şey kendiniz pişirmek için bizi engeller. kişniş, defne yaprağı, siyah ve kırmızı biber mevcut karışıma Önemli. Baharatlar sarımsak sürtünme biraz ıslak hale gelir. Bu karışım ve her dilim smear gereklidir. Bundan sonra, kapalı bir kap içindeki domuz pastırması eklemek veya folyo veya plastik ile sarın. hazır bir atıştırma için buzdolabında üç saat sonra.

Fırında Shponder

Şimdiye kadar, salamura sıcak bir şekilde domuz yağı nasıl ele aldık. Ama insanların bu mutfak hayal orada bitmiyor. Etin tabakası vardır şişman Bacon, eğer biraz fırında, çok lezzetli. Bu kilogram için 2,1 bar cm kalınlığında dilimler halinde kesilmiş, ama tamamen değil, fakat sadece deriye kadar. Biz sayfaları ile bir kitap gibi bir şey var. Biz temizlemek ve ince sarımsak dört diş kesti. tuz Yüz gram favori baharat birleştirmek. Cömertçe karışımın "sayfalar" ovmak. folyo çubuğunda sarın - değil sızdırılmış yağ yakın. Alüminyum zarf Bir fırın tepsisine koyup fırında gönderin. 170-180 derecede bir saat shponder fırında çeyrek bulunmaktadır. Ardından folyo kesip kenarlarını genişletmek ve yaklaşık beş ila on dakika süreyle kararmış verir.

Başka bir hızlı bir yöntem

Sıcak paket yağ Tuzlama pişirildikten sonra sadece saat sonra lezzetli bir aperatif sağlar. Bunu yapmak için yoğun, geçirimsiz plastik hava çanta lazım. Bacon küçük küpler halinde kesilmiş. Her bir baharat ovulur (zemin karabiber ve parçalanmış defne gereklidir). bir litre su kaynatılır. Onun bardağının içinde eriyebilir tuz. Tam çözünme gerçekleşene kadar karıştırılır. Biraz karanfil ekleyebilir. Sıcak, ancak kaynar tuzlu paket içine dökülür. Elastik bandaj ve soğumaya bırakın. Sıvı oda sıcaklığına eriştiğinde, buzdolabında torbasýnýn.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.