SağlıkAlternatif tıp

Alanını tırmık: Uygulama ve fotoğrafları

Çok yıllık çim saha birçok alternatif ismi vardır tırmık - Glinnik, volchug, boğa çim Paschen, veya cızırtılı tırmık. kelebek - geniş açık kelebek kanatlarını andıran narin çiçeklere sahip bu bitki denir alt familyasına aittir. baklagiller temsilen, tırmık onlardan farklı olarak, bu meyvenin besin değeri yarar ve köklerinin iyileştirici gücüne değil, fasulye, bezelye, mercimek, soya ve fıstık ile bir ilişki içinde olduğunu, ancak.

bitki ile aşinalık

bir metreden daha - Harrow alan en az yüksekliği 50-80 sm, ulaşır. Bir bitki kahverengi veya kırmızımsı-mor renkte sapları da dallı, renkli alt birkaç satır oluşur. Kök - zenginliğinin temel türü - 2 metre derinliğe bırakarak şube az sayıda bir çubuk olduğunu. Tırmık dikdörtgen yapraklar alternatif olarak sivri yerleştirilebileceği axils düzenlenmiştir sahiptir. Onun sapı ve yaprakları küçük villusların ile kaplıdır. çiçeklenme döneminde haziran ayında başlayıp Ağustos ayına kadar devam edebilir. Şu anda tırmık alan, aşağıda görebileceğiniz bir fotoğraf, bazen beyaz sayısız pembe, tomurcukları ile dikenli çiçek ile zirveye yerleşti. iki ila dört tohum barındıran fasulye küçük oval, - Eylül oluşmuş ceninin By. Bitki, spesifik, çok hoş olmayan bir kokuya sahiptir.

Nerede karşılayabilir

Harrow yabani Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Amerika'da güneyindeki yaşıyor. Ayrıca Kafkasya, Güney Urallar ve Altay bulunabilir. Harrow besin açısından zengin topraklar (Çernozem) hidratasyon ortamını sever, ama kil podsolic üzerinde yetişir. Çok photophilous çünkü bitki, açık alanlar tercih ediyor. Bu en rezervuarların kıyısında çayırlarda bozkır ve orman, açık ormanlar, ortak yanı sıra yollarda olduğunu. Harrow alan diğer bitkiler arasında ya da küçük gruplar halinde genellikle yalnız yetişir.

Bileşim ve iyileştirici özellikler

bir tıbbi bitki olarak bitki kökleri kullanılır. Bunlar, özellikle, sitrik asit tanenler, reçine ve yağlı ester yağı, mineral tuzları (potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, fosfor, silikon, iyot, çinko, selenyum, ve diğerleri) ve organik asitleri içerir. onotserin, saponin ve izoflavon glikozidlerin - biyolojik olarak aktif maddeler bulduk.

Anti-hipotensif ve küçük diüretik, hemostatik, inflamasyon,: Harrow yönlü organizma üzerinde etkilere sahiptir. Ancak, en belirgin etkisi - bir müshil. bitkide bulunan maddeler, böylece hareketliliğini arttırmak, bağırsak reseptörlere tahrişlere neden olabilirler.

uygulama

Kökler tentür veya kaynatma şeklinde kullanılır Harrow. tüm efektif alan tentür tırmığı hemoroid üzerinde. Bağlı bitkinin aksiyon, kanama ile rahatlamış azaltır dokuların şişme, dışkılama kolaylaştırılır, iltihaplanmayı azaltır ve ağrı geçer. Bu Moskova Hastanesinde XX yüzyılın ortalarından 70 ler yılında yapılan bir çalışmanın sonuçlarına göre onaylanır. Botkin. Eğer akut hastalık sırasında ilaç almak, sonra 2-3 hafta sonra belirgin bir iyileşme göreceksiniz. Buna ek olarak, bitki onun laksatif etkisi ile başarılı bir şekilde kabızlık ve anal fissür tedavisinde kullanılmaktadır.

köklerinin sağlık üzerinde yararlı bir etki alanı böbrek ve üriner sistem patolojilerde de sahip tırmık. bunların formülasyonları bir hafif diüretik olarak hareket iltihabı azaltmak ve hatta taş çözülmesini sağlarlar.

Nedeniyle bitki kılcal kırılganlığını azaltmak mümkün olması nedeniyle, bu alt uzuvların hastalıkların tedavisinde kullanılır - Tromboflebiti ve varisleri. Buna ek olarak, tırmık gut, romatizma, deri hastalıkları ve eklem ağrısı tedavisi için iyidir.

Reçete ve tentürler kullanımı

alkol besleme fazla biyolojik olarak aktif maddeleri, çekme tentürü tırmık, çok belirgin bir etkiye sahiptir. Bitmiş ürün seyrek satışa bulunabilir, ancak kuru ham madde eczane raflarında mevcuttur. Yani, tek başına çare hazırlamak zor değildir.

Bu nedenle, tarifi olan tentür: alanına (kökler) tırmık - 20 g, alkol, bir% 70 - 100 gr. Ham ezilmiş, alkol dökün ve ısrar ediyorlar. Kullanım 45 yemeklerden önce günde üç kez düşer. üç haftaya hilal kadar tedavi edilmelidir.

Kesinlikle alkol içeriğinden kaynaklanan çocuklar, hamile ve emziren kadınlar için böyle bir tentür kontrendike. Diğer durumlarda - sen aşırı duyarlılık durumunda. uzun süreli kullanımı ile ilaç ishale neden olabileceğini unutmayın.

et suyu hazırlanması

Bunun bir kaynatma hazırlamak için - bir başka yolu tırmığı alanını kullanmak. ezilmiş kök ham 30 g su başına 1 litre oranında kaynar su ile doldurulur, süzüldü ve bir litre su ile sulandırıldı, daha sonra, bir su banyosu içinde 30-40 dakika devam soğutulmuştur. Hazır et suyu buzdolabında en fazla iki gün saklanmasına. Bu en fazla dört hafta boyunca 50 gram birkaç kez günde yemeden önce almalıdır.

Harrow da haricen kullanılabilir. Soğuk losyonlar şifa kök çürümesi ödem düğümleri hemoroid ve venöz bacak ülserlerinin tedavisi teşvik kaynatma. Ve egzama ve diğer cilt hastalıkları bu madde ilavesiyle banyosu gösteren.

ücretlerin kullanılması

yalnız kullanımının yanı sıra, tırmık alan bitki çayları, çeşitli uygulama bulmuştur. Pyelonefritler onun kurutulmuş kökü, huş yaprakları ve keten tohumu bir kaynatma kullanın. üriner sistem taş hastalığı daha etkili tedavi tırmığı anason, maydanoz, eklenmelidir için çoban çantası, ardıç, karahindiba ve ayı üzümü. et suyu ve ayrık otu tırmık, ıhlamur çiçekleri rizomlar eklenmesiyle karmaşık tedavi uygulama banyolarında hemoroidlerin tedavisinde, kızılağaç, köklerini şerbetçiotu kozalağı, yanı sıra kekik, adaçayı ve butterbur yapraklarından. Ne zaman prostat eklendi rizom büyük bobin, sarı zambak ve buğday çimi ve otlar tırmık için - mine çiçeği, rue kokulu ve Potentilla kaz.

Bu ve diğer ücretlerin imalatında, her bitkinin birini almak ezilmiş ve bir depolama tankına koymak gerekir. suyu hazırlamak için on beş dakika, sıvı tomyat su banyosu bir cam ham su 1 çay kaşığı dökülür ve daha sonra bir saat bastırıyor. Kuru koleksiyonu üzerinde kaynar su dökün ve saat en az birkaç bekletin - bir başka yolu kullanmak.

Büyüyen ve hasat

Vahşi tırmık nadir olarak eczacılıkta kullanılan bir ham madde olarak kullanılmak için bir kullanımı alan ve diğer otlar ile karıştırılmış, parçalanmış büyür. Bu nedenle, yetiştirilir preform. Sen kendi sitesinde bunu yapabilir. Buna ek olarak, tırmık bazı iyi dekoratif niteliklere sahiptir ve kulakları gözü memnun etmek tüm yaz pembe.

Daha önce sebze ekili bir şey - iniş tırmık için yer açık, iyi aydınlatılmış, ideal olarak seçmek daha iyidir. Bitki zemin ıslahı sever beri ne zaman sonbahar kazma kısmı humus veya gübre döller olmalıdır. Yay tırmık daha önce gevşetilmiş toprak ekin. Dikim malzemesi önceden hazırlanmış olmalıdır - kazıma gerçekleştirmek örneğin, depolama sırasında kapatıldı ve çimlenme azaltır tohum, yüzey hasarlı cildi. Bu onu her tohum sürtme, zımpara kağıdı kullanılarak yapılabilir. birbirinden 45-50 cm mesafe olması yararlı bir yatak ve bitkiler 1 metre başına 6.4 birim oranında ekilmiştir.

andan itibaren don kadar solmuş tırmık alan iş parçası kökleri meşgul olabilir zaman. kurutuldu ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda parçalar halinde kesilmiş, soğuk su ile yıkanmış, onların kazmak çıkarıldı toprak. süspansiyon veya yatay bir yüzey tabakası yerleştirilen doğal kurutma yöntemi kökleri için değil 7 cm'den daha kalın ve periyodik olarak ters olmasıdır. Bu durumda, oda iyi havalandırılmış olmalı ve kurutma açık alanda yürütülen ise - koruyucu bir gölgelik inşa etmek. Ayrıca 40-60 derecelik bir sıcaklıkta tırmık hafta o kökleri ayı, kurutma kullanabilirsiniz. depolama için işlenmiş ham madde, bir bez torba içinde düzenlenmiş olmalıdır.

Düzgün hasat ve kökler tırmık iyileştirici gücünü kullanıldığında sağlık pek çok yarar getirmek mümkün. Ancak, herhangi bir bitki alerjik reaksiyona neden olabilir olduğunu hatırlamakta yarar var. dikkatli alanını tırmık uygulama ihtiyacını başlar ve ciddi hastalıkların varlığında için - doktorunuza danışın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.