SağlıkAlternatif tıp

Fitoterapist Natalia Zemnaya

Her hasta hasta şifanın sadece farmakolojik yollarla değil, Hastalıkta herkes akrabalarına destek bulmaya, samimi tasarruf sözünü duymaya ve doğaya yardım için hitap etmeye çalışıyor. Sıra dışı bir şifacı Natalia Zemnaya'dır. Otların iyileştirici gücü hakkındaki bilgisi büyüktür, atalarının mirası tarafından desteklenmektedir. Buna ek olarak, yüksek öğretime sahip bir bitki-terapisti, faaliyetlerini bitkilerin tüm tıbbi özelliklerinin bilimsel araştırmalarına dayandırmaktadır. Dünya, vatandaşları arasında ve diğer ülkelerde uzun zamandır popülerlik kazanmıştır.

Natalia Tzemnaya, biyografi

Natalia Petrovna, 1942'de Ukrayna SSR'sinde Chernigov bölgesinde doğdu. Genç yaşta, kız otların sihir gücüyle ilgileniyordu. Ailesinde, hem büyükannesi hem de annesi bitki yetiştiricileri idi. Natalia Zemnaya, yetenekli bir akıllı kişidir, yıllarca eğitim almış, üç yüksek eğitim almıştı. 1979'da Kiev'de Kültür Enstitüsünden mezun oldu ve 1981'de Moskova Edebiyat Enstitüsü'nü bitirdi. 1993'te Alternatif Tıp Enstitüsünden mezun oldu. Daha sonra Ukrayna Birliği Halk Tıbbı ek dersleri bitirdi.

Kişisel hayat olayı, Natalia Terrnaya'nın fitoterapiyi daha derinden incelemesine yol açtı. Zaten yetişkinlikte bir kalp hastalığı teşhisi kondu. Doktorlar yalnızca bir ameliyatla bir çıkış yaptı. Natalia Petrovna rızasını vermedi ve otlarını tamamen kendi başlarına inceleyerek bağımsız olarak tedavi etmeye başladı. Hedefe ulaşıldı - hastalığı yenildi.

Bu nedenle Natalia'nın tanıştığı ve daha sonra Daniel Zubitsky ile evlendiği kaderi onun adını giymeye başlamıştı, 2003 yılına kadar birlikte yaşıyorlardı. Şimdi o dul. Daniil Nikiforovich, iki yüzü aşkın hazırlıkları otlar temelinde yaratan ünlü bir halk şifacıtı. Resepsiyonda 90 yıl boyunca iki yüz binten fazla hasta tarafından ziyaret edildi, yedi yıl sürekli insanları kabul etti. Zubitsky kendi hazırlıklarını tedavide kullandı. Eczanede, Natalia Zemnaya (Zubitskaya) bir danışman pozisyonunda bulundu, her gün yüzlerce kişi aldı, daha sonra hammadde tedarikçisi ve müdür oldu.

Fitoterapistin faaliyeti

Bugün Natalia Zemnaya eczane "Yeşil Gezegen" pek çok bölgede çalışıyor. Bütün bir ağ. Aynı adı taşıyan bir toplum yarattı. Yeşil Gezegen'de çalışan eczacılar ve doktorlar, geleneksel tıbbın yöntemleri olan şifalı bitkiler hakkındaki bilgilerini sürekli geliştiriyorlar. Hastalar her gün kabul edilmektedir. Natalia Zemnaya, Ukrayna'nın birçok bölgesinde insanları kabul ediyor. Natalia Terrnaya'nın otları, yüz kişinin olmadığı rahatsızlığa karşı baş etmeye yardım etti. Topluluğun çalışanları çim hasatına gider ve onları en temiz alanlardan getirirler. Natalia Petrovna hayatı boyunca bitki dünyasını inceler, bitkilerin tüm yeni tıbbi özelliklerini öğrenir. Bu tür araştırmalar fitoterapistin otların tıbbi özelliklerine dayalı yeni ilaçlar yaratmasına izin verir.

Fitoterapi hakkında edebi bilgi ve birikime sahip olan Natalia Zemnaya, pek çok bilimsel eseri, birkaç ek açıklama, makale, kitap yazarıdır. Onlar sadece Ukrayna'da değil, aynı zamanda yurtdışında da yayınlanmaktadır. Popüler sürümler aşağıda listelenmiştir:

 • "Ulusal ilaçların eczanesi".

 • "Çocuğa doğayla muamele edilir".

 • "Eczane" Yeşil Gezegen "

 • "Sağlığın için"

Natalia Zemnoy'un kitapları sürekli olarak Rusça'ya tercüme edilmiştir. Sadece Rusya'da değil Beyaz Rusya ve Kazakistan'daki çevrimiçi mağazalarda da kolayca bulunabilirler.

Kırk yılı aşkın süredir Natalia Petrovna, şifalı bitkiler üzerinde çalışıyor, reçeteler hazırlıyor, hastalara yardım ediyor. O, sadece Çin'de, Hindistan'da, Macaristan'da, Vietnam'da, Bulgaristan'da ve Tibet'te, sadece Ukrayna'da değil, aynı zamanda yurtdışındaki pek çok bitki şifalı terapisti, halk hekimi ile çalıştı.

literatür

Natalia Zemnaya, manevi ve yaratıcı bir kişidir. Sağlık kitaplarına ek olarak, şiirin edebi eser koleksiyonlarında yer almaktadır:

 • "Çimlerin kalbi."

 • "Desna'da sabah".

 • "Üç sevgiyi."

 • "Ruhun çalıyor"

 • "Lop taraflı".

Natalia Zemnaya ve G. Smyka'nın ortak çalışması yaygın olarak biliniyor. Akhtargiev ve Pamukov fitoterapistlerini Bulgar'dan Ukraynalı emeklere naklettiler ve "Vahşi Yaşamın Eczanesi" adlı kitap çağırıldı. Bulgaristan topraklarında yetişen tüm şifalı bitkiler, özellikleri, farmakolojik etkileri, kimyasal bileşimi ve uygulaması burada geniş bir şekilde anlatılmıştır.

Natalia Petrovna ayrıca çocukların doğru eğitimi için, erken yaştan itibaren doğa sevgisinin geliştirilmesi, otların tıbbi özellikleriyle tanışıklığı için savaşmaktadır. Bütün bunlar, bebeklerin algılanması için erişilebilir bir dilde, "Çiçeklerin Kraliçesi", "Yeşil Gezegenin ABC" başlıklı kitaplarında anlatıyor. Yapıtlar, çocukları doğa dünyasına tanıtmakta ve gezegenlerine iyilik ve zayıf ilişki öğretmektedir. Henüz yayınlanmamış ve yayınlanmayı bekleyen eserler de var.

Medyada aktif pozisyon

Terrestria Natalia Petrovna, Ukrayna'nın televizyon ve radyolarında geniş bir eğitim etkinliği gerçekleştiriyor. 1993 yılında, en popüler programlardan birinin radyosunda, dinleyenler Dünya programını "Yeşil Gezegen" olarak değerlendirdiler. 2008 yılına kadar da Natalia Petrovna yazarın "The Family Is My Fortress" programını yönetti ve ulusal radyoların tüm dalgalarına seslendi. 2008'de, yazarın haftalık dergisi, "Yeşil Gezegen" adlı tanınmış ismi taşıyan görünmeye başladı. Ukrayna'da "Yeşil Gezegen Artı" adlı bir yayın var. Bununla birlikte, Natalia Terrnaya'nın faaliyetleri için yapacak bir işi yok.

2009'da, adı "Zolotzvit" olan Natalia Zemnoy'un aylık sürümünün piyasaya sürülmesi. Kitaplığı. " Burada fitoterapist kişisel olarak en sinsi hastalıklarla baş etmeye izin veren çeşitli tarifleri anlatıyor. Ayrıca hastalıkların önlenmesi ve toplanması yöntemlerinde de öngörülmüştür. Tüm bilgiler, bitki özlemcisinin kişisel deneyimlerine, geliştirdiği tariflerine, tedavi yöntemlerine dayanmaktadır.

Natalia Zemnaya da televizyonda sıklıkla performans sergiliyor. "Kalite Markası" programı çerçevesinde "Sağlık Hakkı" başlığının yazarıdır. Zemnaya, "Inter" TV kanalında düzenlenen "Znakhari" adlı bir talk-show'a katıldı.

Natalia ayrıca diğer TV programlarında da yer almaktadır: "Sağlık Günlüğü", "Doktor Çağır". Mariupol televizyonunda ve Cherkassy Broadcasting Company'de sık ziyaretçidir.

Natalia Zemnoy'un Yeşil Gezegen

2005 yılında Natalia Zemnaya Yeşil Gezegen Partisi'ni kurdu. Tabii ki programdaki ana konular, çevresel ve sosyal problemlere çözümlerdi. Partinin önerisi:

 • Devlet düzeyinde gençlerin manevi, kültürel ve vatansever değerlerini geliştirecek ve eğiten ahlaki ve etik bir program geliştirin.

 • Kitle envanteri yapmak, tehlikeli ekolojik nesneleri kontrol etmek, tasfiye planını geliştirmek için.

 • Halk sağlığı reformlarını yürütün.

 • Tarımsal sanayi kompleksinin ve Ukrayna köylerinin geliştirilmesi için devlet düzeyinde bir program geliştirin.

Verkhovna Rada'ya yapılan 2006 seçimlerinde, Natalia Zemnaya'nın Yeşil Gezegen partisi% 0.39 oranında oy aldı; sayısal olarak bu yaklaşık 96.750 oy aldı. Partinin rakamı çok önemli.

Partinin kurucusu Terran Natalia, Ukrayna'da çevresel hareketlerin popüler hale gelmesini çok istiyor. Son zamanlarda, Natalia Petrovna'nın Doğa Koruma Derneği, genellikle işbirliği için yurt dışında davet edildi - İsveç, Macaristan. Macar temsilcileri şifalı bitkilerin yetiştirileceği yaklaşık 300 hektarlık arazi teklif ediyor. Bu devlet işbirliği yapmaya ve ülkede ulusal bir ilaç kurmaya hazır.

Haksız rakipler

Ukrayna pazarında istikrarlı bir talebi karşılayan birçok ürün gibi, Natalia Zemnoy'un hazırlıkları birçok sahtekarlık yapmaktadır. 2003 yılında, "Yeşil Gezegen" tabelası fikri mülkiyet olarak bölümde tescillendi. Terrestrial özel teşebbüs tarafından üretilen tüm ilaçların etiketlerinde kullanılır. Bununla birlikte, 2006 yılında fikri mülkiyet dairesinde PP "Narlik" 'den "Sağlık Yeşil Gezegeni" imzasının kaydedilmesi için bir başvuru yapılmıştır. Görünüşte, logo, yemek tarifleri geniş bir tüketici kitlesi tarafından bilinen Natalia Zemnoy markasını andırıyordu. Ukrayna topraklarında, biyolojik olarak aktif katkılar (BAD) satılık ana mal olan PP "Narlık "'ın" Sağlıklı Yeşil Gezegen "a açıldı ve ülke çapında satıldı.

Bu vesileyle, Natalia Petrovna Zubitskaya Kiev mahkemesinde dava açıldı. "Yeşil Gezegen" PP "Afgan" ve PP "Narlik" 'e benzer bir işaret sahibi olma hakkını geçersiz saymayı talep etti. Mahkeme, lehine karar verdi ve sanıklara paketlerinde işareti kullanmayı bırakma ihtiyacı hakkında bilgi verildi. Bu etiketle bitmiş ürünler perakende satış mağazalarından çıkarılmak zorundaydı. Bununla birlikte, eczanelerde uzun süre "Yeşil Gezegen" markasına benzeyen bir logolu BAA ile halen bir araya geldi.

onur

1997'de Natalia Petrovna Zemnaya, Ukrayna Cumhurbaşkanının Kararnamesine göre III. Dereceden "Başarı Ödülü" ödülüne layık görüldü. Ödüller, devletin sosyo-kültürel, bilimsel, teknik ve ekonomik gelişimine önemli katkılar sağladı.

2002'de, Kiev Patrikhanesi Ortodoks Kilisesi ayrıca, bitki-terapist Natalia Zemnaya'nın eğitim ve iyileştirme faaliyetlerini de değerlendirdi. O, III derecede Equal-to-the-Apostles Saint Prens Vladimir Düzeni'ne layık görüldü.

Buna ek olarak 1993 yılında Natalia Terrnaya'ya Dostluk Ödülü verildi. Kurucusu Puşkin'in Uluslararası İnsani Yardım Fonu'dur.

Natalia Zemnoy'un videosu

Havada, Natalia Zemnaya, izleyicilere, şifalı otları kullanarak çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde çeşitli ipuçları sunar.

Çok sayıda hastalığa ayrılmış birçok film ve video oluşturdu. Onlardan sadece geleneksel değil, aynı zamanda halk tıbbına başvurarak nasıl kurtulacaklarından bahsediyorlar, bitkisel ilaç kullanmanın sırları ortaya çıkıyor. Videolarından hastalığın nasıl ortaya çıktığını, sebeplerini, belirtilerini, sonuçlarını ve iyileşme reçetelerini öğrenebilirsiniz. Tedavi Natalia Zemnaya, bir hastanede buluşurken yalnızca görevlendirir ve kesin tanıyı bilmeden birçok durumda kendi kendine ilaç tedavisinin kabul edilemez olduğunu vurgular.

Video koleksiyonunda, psikolojinin gizemine adamış malzemeler var, izleyiciye insan doğasının özünü ortaya koymaya çalışıyor. Maneviyatın kaynağı olan orijinal varlık hakkında düşünmeye neden olan dosyalar vardır.

Video Natalia Terrestria çeşitli incelemelerde bulunur, ancak çoğu vakada, tedavi yöntemleri insanlar arasında büyük talep görüyor. Birçok insana yardım etti ve bu nedenle insanlar eylemlerine saygı gösterdiklerini belirttiler. Birçoğu onu resepsiyonda bulmaya ve uzun zamandır beklenen yardımı almaya çalışır.

Psikolojik sağlığı, istikrarsızlığı duygusal halinizde nasıl dengeleyebileceğinizi anlatan cephaneliğinde de yararlı videolar var. Çoğu film, şifalı bitkilerin nasıl kullanılacağını, onları nasıl tanıyacağını öğretiyor. Natalia Petrovna'nın faaliyetleri sayesinde insanlar alternatif tıbbın çok etkili olduğuna, atalarımızın keşfettiği birçok tedavi yöntemine sahip olduklarına inanıyorlar.

Topraktan gelen otlar

Natalia Zemnaya, otlar uzun yıllar tedavi ediyor. Araştırma faaliyetleri, bitkilerin gizemlerinin çoğunu ortaya koydu. Sırlarını fitoterapiyle ilgilenen herkesle paylaşıyor.

Chernogolovka

Bu bitki çoğunlukla mideyi tedavi etmek için kullanılır, tanen içerir. Bazen siyah nokta kan damarlarını temizlemek, kan basıncını normalleştirmek için kullanılır.

Saç gri rengini önlemek için, başınızı yıkadıktan sonra onları bu bitkinin kaynatmasıyla durulama yapmanız gerekir. Çimlendirin ve siyah saçlı kızların kurtuluşunu bulmalarından dolayı adını verin. Siyah başın özellikleri, kaynatma tutarlı bir şekilde kullanıldığı zaman saçların iyi büyüdüğü ve griye dönüşmediği, ancak parlak, parlak ve sağlıklı kalacağı şekildedir.

Marena'nın boyası

Bitki kırmızı bir kök, ancak beyaz bir çiçek var. Genellikle safra taşı ve ürolitiyazis tedavisinde kullanılır: Yardımıyla kum ve hatta taşları böbreklerden uzaklaştırır. Marena boyama, tuz metabolizmasının ihlali ile bağlantılı olan hemen hemen tüm hastalıkları tedavi eder - fosfatları, karbonatları, trifılfosfatları (beyaz tuzları) ve gut (ürat) 'e yol açan tuzları giderir. Marena böbreklerde iltihabı ortadan kaldırabilir, idrar durgunluğunu ortadan kaldırır, taş oluşumuna izin vermez. Etkisi altında, tuzlar derzlerde birikmez, gutu incitmez.

Tedavi için bitkinin çiçeklenmesi öncesinde toplanan kökün kullanılması daha iyidir, bu nedenle daha fazla şifa gücü kalır. Bazı amaçlar için çılgınca yapraklar ve çiçekler de kullanılır.

Motherwort

Yaptığı eylemde beş loblu anaokunun kediotu öncesinden üç kat daha güçlü olduğuna inanılıyor. Yaşlı hastalarda bile kalp rahatsızlıkları ve nevrozları iyileştirebilir. Yabani av hayvanağı, kedioterden farklı olarak kan damarlarını genişletebilir ve bu kan basıncını düşürür, yatıştırır. Kediotu kökenlinin aksine, artılara atfedilebilen hoş olmayan bir kokusu yoktur.

Yaban mersini blondberries de sakinleştirici sinirler, ancak aynı zamanda tiroid bezi tedavi edebiliyoruz.

Sinir sistemi ezmeden yatıştırır, kişi hala bir tonda kalır, iyi hisseder, bu nedenle kalp ve shchitovidka iyi çalışır. Anne sütü, miyokardit, angina, kardiyoskleroz, ateroskleroz ve çeşitli kalp rahatsızlıklarını tedavi eder.

Burkun (tatlı patates)

Kadınlarda üreme organlarının, yumurtalık iltihaplarının, vajina, rahim, yumurtalık kistleri ve diğer hastalıkların tedavisinde sıklıkla kullanılır. Sarı yonca beyazımdan daha güçlü olduğu görüşündedir. Sarı yonca sarılığı (karaciğer hastalığı) ile tedavi edilir.

Burkun, balgamını mükemmel biçimde sulandırır ve bronştan çıkarır. Ayrıca, kan sulandırır, bu nedenle re-flebitollerde, yüksek hemoglobinli tromboflebitte kullanılır. Kasklar yalnızca düzgün bir şekilde monte edilip kurutulduktan sonra yardımcı olacaktır. En üstteki 10-15 cm'yi almalısınız, bitki doğal bir yeşil renkte kalır, paslamaz ve beyaza dönmeyecek şekilde kurutulmalıdır.

Ağaçlar hakkında

Natalia Petrovna daima şifalı bitkilerin faydalarından değil aynı zamanda ağaçların harika özelliklerine de özel önem veriyor. Sonuçta, meyvelerinde yararlı olan şey, yapraklarda, kabukta ve dallarda bulunur.

Kestane veya akasya kabuğunun tentürü, obliterasyona uğramış endarterit ile, damarların sklerozuyla, varikozla yardımcı olur, damarların genel durumunu iyileştirir.

Söğüt dalları, söğütler ortak soğuk algınlığı, grip, sinüzit tedavisinde yardımcı olurlar.

Ağaçların tıbbi özellikleri aynı zamanda diabetes mellitus, trofik ülserler, gözdeki arpa tedavisinde de kullanılır.

Armut dalları serviksin aşınmasına yardımcı olur.

Isırgan gibi huş ağacında artrit, artrit ve diğer kardiyovasküler hastalıklara yardımcı olur.

Akasya tentürü, nefrolitiazis ile başa çıkmayı mümkün kılar.

Kuş üzümü yaprakları infüzyonu, vejatovasküler distoni, baş ağrısı ve piyelonefrit ile birlikte yardımcı olur ve ayrıca eklemlerde iltihaplanma süreçlerinde de yararlıdır.

Çoğu zaman insanlar soruyor: Hammadde kalitesini belirleyen nedir? Hasat yöntemlerinden, depodan. Otların neler olduğunu ve neye yardımcı olduklarını ayrıntılı olarak bilmek önemlidir. Kompozisyonu düzgün bir şekilde hazırlamanız gerekir. Düzgün hazırlanmış araçlar bile farmakolojik farmakolojik preparatların yerini alabilir.

"Yeşil Gezegen" Natalia Petrovna'da, hazırlanmış iki yüzten fazla ilaç çeşidi. Doğru dozaj, oranlar sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.