SağlıkTıp

Soluma öksürük.

inhalasyon nedir? Sıvı ilaç küçük damlacıklar teneffüs - sadece inhalasyon, koyun. Temelde tedavisi veya üst solunum yolu hastalıklarının önlenmesi için teneffüs ispolzueyut.

Örneğin, inhalasyon öksürük bile annelerimizi ve büyükanneleri kullanılan, ama bugün halk arasında popülerdir.

Soluma ilaçlar olumlu özelliklerinin sayısını, hem de çocuklar için kesinlikle kasa vardır. inhalasyon olumlu özelliklerinden biri hızla iltihap bölgesine ve dolayısıyla tedavi edici etkisi çok daha hızlı gerçekleşir nüfuz yeteneğidir.

Hapları ve iksirler daha iyi ilaçların çiftleri böylece onun ortadan kaldırılması hızlandırarak, balgam liquefy unutulmamalıdır.

Soluma öksürük antibakteriyel terapi olarak da kullanılabilir - için ağız boşluğu yeniden ayarlanması ve yutak. Böylece yutak mukoza ödemi azaltır - öksürük ortadan kaldırır.

Inhalasyon nörolojik semptomlar, yüksek ateş ya da yıkıcı akciğer hastalıkları olan kişiler için kullanılmamalıdır unutulmamalıdır. Bir hasta kavernöz tüberküloz, abse veya anfizem büllü formu teşhis edilir, örneğin, bu durumda, tabii ki, bu inhalasyon tedavisine kontrendikedir.

Soluma Öksürük hastanelerde değil, aynı zamanda evde sadece yapılabilir. Bugün itibarıyla, neredeyse her eczanede ev kullanımı için bir inhalasyon cihazı satın alabilirsiniz. solunan ilaç parçacıkları için tüm cihazlar, bir dispersiyon çeşitli düzeylerde ayrılır:

  • ince
  • ortalama parçacık parçalanması ile
  • düşük dağılım
  • Küçük ve küresel

Aynı zamanda, içeri soluma için tüm cihazlar buhar, yağ ayrılabilir ve Termo ıslak ve kuru. Ama hangisinin en iyisi doktorunuzla görüşmek için en iyisi, herhangi bir hastalığa uygundur.

Soluma öksürük çocuklarda daha güvenli olduğu için iyi, uçucu yağlar veya otlar ile gerçekleştirilmektedir ve neredeyse çocuklarda alerjik reaksiyonlara neden yoktur.

En yaygın Termo inhalasyon. Prensip olarak, bu ilacın bu bileşimidir ve sıcak hava olumlu etkisi mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gerçekleşir. aşağıdaki gibi tüm oluşur: birlikte mukozal lezyon bölgesinde kan akışını arttırır ve böylece etkin maddenin emilimini hızlandıran ağız boşluğu ve sıcak hava girer farenkse bitki ekstresinin buharlarla.

Doğal dezenfektan ve bağışıklık sistemi uyarıcıları - Hayvanlar inhalasyon ıslak öksürük en uçucu içeren ürünlerle gerçekleştirilir. bu rol için mükemmel soğan ve sarımsak suyu uygun olacaktır.

Terapötik uygulamak mümkündür , inhalasyon için bileşim deniz tuzu, soda ve çeşitli yağlar (okaliptüs, köknar, çam ve anason) 'den oluşan. tüm bileşenleri dikkate tercihleri ve hoşgörüyü alarak kişiselleştirilmesi gerekiyor kez.

Nane yağı soğuk de büyük ölçüde burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı gibi hoş olmayan semptomlar kolaylaştırır, bu yüzden sık sık inhale ek bir bileşen olarak kullanılır.

Bu bitkinin çiçekleri çok çabuk mukoz membran şişme ve kızarıklık kaldırmak çünkü papatya ile Soluma Öksürük iyi, inflamasyon en vahim fazında kullanılır.

Adaçayı, nergis, dizi ve diğer otlar - her şey ve sakinleştirici bir etkisi olduğu soğuk algınlığı ve grip için doğal ilaçlar.

Her şeyden otlar ve yağlar inhalasyon bir tedavi olarak değil, aynı zamanda, akut profilaktik madde olarak sadece kullanılabileceğini belirtmek gerekir kataral hastalıkları ıslak soğuk havalarda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.