Bilgisayarlarİşletim sistemleri

, Windows XP, 7, 8 Aygıt Yöneticisi nasıl açılır

Aygıt Yöneticisi - Windows aracı tüm sürümleri içine inşa edilmiştir. Bunu Açılış, sen gerekirse kontrol edip, bilgisayarınızda yüklü hangi donanım bakınız sürücüyü güncelleştirmek, devre dışı bırakmak veya sanal olarak herhangi bir öğeyi etkinleştirmek mümkün olacaktır.

açmak için bilerek Device Manager (Kontrol), belirli sorunları var ekipmanı belirleyebilir.

Yönetici Windows XP cihazlar

En eski biri işletim sistemine Win XP. Onun popülerlik bilgisayar kontrol parametrelerinin çeşitli aracılığıyla basit bir arayüz ve kolay yönetim borçludur.

Peki, nasıl bir Yöneticisi XP cihazlarını açmak için? , Tesadüfen, aynı zamanda uygun en kolay yolu, "7,8 windose" kullanmaktır komut satırını. Basın kısayol tuşu "Çalıştır" ı seçin, Win + R veya "Başlat" menüsünde. Açılan pencerede, sen devmgmt.msc yazın ve "Tamam" tıklamalısınız.

kontrol Win XP almak için başka bir yolu yoktur. Masaüstünde, simgeyi "Bilgisayarım" olması gerekir. Üzerinde ve açılır menüden RMB tıklayın, "Özellikler" seçeneğini seçin. "Donanım" ve bölümü açmak için gereken yere daha sonra görünecektir "Aygıt Yöneticisi" penceresine gidin.

Not: Win tuşu klavyenin (fn ve alt arasında) sol alt alanındadır. Bu "windose" logosunu göstermektedir.

Nasıl Windows 7'de Aygıt Yöneticisini açın nasıl?

Win 7 işletim sisteminde Açık Kontrol, en azından kolayca. birçok yolu vardır:

  1. Masaüstünde simgesi "Bilgisayarım" sağ tıklayın. "Özellikler" seçeneğine gidin. Bir pencere sistemi hakkında bilgi açılır. Eğer sol menüde "Device Manager" göreceksiniz.
  2. Uygun butonuna tıklayarak "Başlat" menüsüne geri dönün. git "Kontrol Paneli". Set küçük simgeler bulup denetleyici bölümüne gidin.
  3. "Başlat" menüsünde, sözcüğü "müdür" eklemek istediğiniz bir arama çubuğu var. İstenilen seçeneği seçin ve lmb tıklayın.

Pencere Nedeni sistem bilgileri kazanmak ve anahtarları duraklatma eşzamanlı depresif olabilir. Yine, sol bölümünde istenen menüyü seçin. Artık "windose 7" Device Manager'ı açmak için biliyorum o.

Windows Kontrol 8

Bazı kullanıcılar işletim sistemi nispeten yeni olduğu için, "windose 8" Device Manager'ı açmak için nasıl bilmiyorum. Aslında, kontrolde elde etmek çok kolaydır.

Sen komut satırını kullanabilirsiniz ve yukarıda tartışılmıştır orada kelimeleri yazabilirsiniz. Ayrıca, önceki alt bölümde (sistem özellikleri) 'nin ilk yöntemin durumda, OS ile uyuyor.

İki tıklama kontrolünü açabilirsiniz. Bunu yapmak için, "Başlat" düğmesine sağ tıklayın ve açılır menüden "Device Manager" ı seçin.

Yani, birçok işletim sistemlerinde Aygıt Yöneticisi'ni açmak öğrendim. Kendi yetenekleri aşina olmak için sadece kalır.

Ne eylemler denetleyicisi de yapılabilir?

Yöneticisi'nde yüklü hangi ekipman görebilirsiniz. örneğin, bölüm açma "Monitör", cihazın adını görür. Eğer daha tam bilgi bu konuda almak istiyor musunuz? Sonra o PKM tıklayıp "Özellikler" i seçin.

Burada bağlantısız cihazlar ya da bazı sorunları olanlar görebilirsiniz. çevrelerindeki Duruma bağlı simgeyi uyaracaktır bir soru işareti (, çapraz).

Sürücüyü güncelleştirmek veya onlar hakkında bilgi almak için bir ihtiyaç varsa, cihaz üzerinde RMB tıklayın ve açılır menüden "Özellikler" bölümüne gidin. Eğer "Sürücü" bölümünü seçmeniz gerekir bir pencere açılacaktır.

kontrolde ekipmanı kesebilirsiniz. Bu durumda, hiçbir karşılık gelen düğmeye olacağından, bir işlemci ve diğer bazı cihazlar devre dışı bırakmak için alamadım.

, "Özellikler", "Kaynaklar" bölümünde olabilir herhangi bir cihaz ile bir donanım çakışması bakın.

Aygıt Yöneticisi hatalar

Hemen hemen kontrolünde tüm hataları kendi kodu var. Sorunu çözmek için en azından en yaygın kodları hakkında bilmek gerekir. İşte bunlardan sadece birkaçı:

- sürücüleri yüklü olmayabilir ya da ekipman için yapılandırılmamış "Kod 1" sinyaller.

- "Kod 14" ekipman düzgün çalışması için bu, işletim sistemini yeniden başlatmanız gerekir anlamına gelir.

- "Kod 31" kararsız işlemi gösterir. nedeni - şoförü. Büyük olasılıkla yeni yazılımı indirmek gerekir.

Sonuç

Şimdi Aygıt Yöneticisi'ni açmak için, bu yüzden ekipman ve sürücülerin performansını izlemek mümkün olacak biliyorum o. Bu arada, dizüstü bilgisayarlarda bazı cihazlar artık şarj tutmak için pili devre dışı bırakılması önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.