FormasyonOkullar ve üniversiteler

Yapımı kurs (örnek). ders çalışma tescili için gerekenler

Tüm öğrenciler biliyoruz bilimsel çalışma doğru yazmak için değil, aynı zamanda düzgün yapmamaya gereklidir. ve bu günü bu makalede söz etmek istiyorum.

GOST

Her şeyden önce ben bir kaç misafirler temelinde derlenmiş ders çalışma tasarımı için bazı gereklilikler vardır söylemek istiyorum. Yani akılda gereken noktalar nelerdir?

 1. Yapısı. İç gereksinimler dönem ödevleri rağmen, her biri bir standart yapıya sahip olmalı ve bir kapak sayfası, masa içindekiler, tanıtımı, ana bölümünde, sonuçların (ler önerileri), referanslar, uygulamalar oluşur.
 2. Bu eser üzerinde yazılı olmalıdır levha boyutu A4.
 3. Girinti - hatta içerdiğini ders tasarımını çalışması (örnek: üst ve alt - 2 cm sol - 2,5-3 cm, sağ - 1.5 cm).
 4. Satır aralığı - bir ve gerekli bir buçuk, dolgu kırmızı çizgi - 1.3 cm, yazı tipi Times New Roman, boyut 14.
 5. kapak sayfasına gelince, 1 numaralı atanır, ancak basılmaz.
 6. Yeni bölüm yeni bir sayfada başlar.
 7. toplam çalışma miktarı - 20 ila 60 levhalardan (konu ve istemler bağlı olarak).

Bu kurallar standart olarak kabul edilir, onlar değiştirmek ve kesinlikle uygun değildir. Geri kalan her şey öğretmeni veya departman gereksinimlerine bağlı olarak değiştirilebilir.

baş sayfa

Herhangi bir bilimsel çalışma (ders veya araştırma) ile başlar , kapak sayfasının. Nasıl gibi görünmelidir? İlk bölümün personeli ders çalışma kaydını şart gereklidir yani (örneğin: Farklı nüanslar başlığı sayfada bu tür ve "kontrol" "do" olarak görüntülenebilir). Ama yine de bazı genel kurallar vardır.

 1. fakülte, minber aşağıda belirtin - en üstünde, sonraki satırda, kurumun tam adını yazmak gerekiyor metni ortalamak.
 2. Sayfanın ortasında, sonra tekrar, metin ortalanır, sen ders çalışma konusunu belirtmek gerekir, biraz daha düşük - yapılmış olduğu bir konu.
 3. Aşağıdaki alacak çalışma ve kimin yazdığını, belirlenmiştir. Genellikle sağda yazılır "make" işaret - Bir öğrencinin adı, kurs, grup orada belirtilir. Aşağıdaki adını ve öğretmen akademik derecesi (bu madde de sayfanın sol tarafında yerleştirilebilir), şu öğretmen de işin teslim tarihini taşıyabilir iş için noktalarının sayısını koyacağız öğe "Değerlendirme", takip edebilir işaret edecek olan madde "kontrol" olabilir zorunlu imza kontrol.
 4. onun merkez tarafından sayfanın sonunda, şehir belirtilir hangi üniversitede ve cari yıl içinde.

içerik

kurs ve tasarımı incelenerek Hadi diploma eserleri. Bir sonraki gerekli noktası - "İçerik", işin tüm önemli bölümünü rulabilece¤ini, sayfa numaraları önüne indirdi emin olun. Bu merkezindeki büyük harflerle yazılır başlık levha, ile başlar. Sonra, temel bilgiler yer almaktadır. Metin aynı sayfada yayınlanmıştır olması arzu edilir. Ayrıca, bu liste seri numarası da, sayılı olmayan - 2.

tanıtım

Her bilimsel çalışma aşağıdaki zorunlu ve çok önemli bir parçası - "Giriş". İşte kurs tasarımını (genellikle bölümün metodik çalışmada bulunabilir bu bölümü yazarken bir örneğini) ne olması gerektiğini bilmek aynı derecede önemlidir. Önemli Aşağıdaki öğeler olacaktır:

 1. Aciliyet (burada bu eser, bildiğim kadarıyla çalışılan problem olarak bugün alakalı yazılmalıdır neden olarak bir açıklama yapmak gereklidir).
 2. Hedefler ve amaçlar (Ben çalışma sırasında ulaşmak istediğiniz bir hedef verilmeli, ayrıca, birden fazla olacaktır görevleri listeler).
 3. Nesne (çalışma alanı).
 4. Konu (açıklama, nesnenin özelliklerini - şey olduğunu, aslında araştırma yönettiği).
 5. Teori ve Metodoloji (burada kısaca bu sorun üzerinde çalışmış akademisyenlerin çalışmaları gözden geçirmeyi gereklidir).
 6. Yöntem (çalışma Analiz, Sentez, :. örneğin mümkün olan metodları belirtmek istatistiksel bir yöntemle , vs ...).
 7. Yenilikçi (yeni planlar bu konunun gelişmesine öğrenciye tanıtmak olduğunu gösterir).
 8. (Çalışmanın sonuçlarının pratik doğrulama) test edilmesi.

Bunlar başka hiçbir iç gereksinimleri varsa, her ders çalışma belirtilmelidir detaylar. büyüklük açısından, tanıtım üç 5-6 sayfaları alacaktır.

ana metin

kurs tasarımı dikkate alındığında, gel. Örnek şimdi üç bölümden oluşacak çalışmanın, toplu takip etmelidir düşündürmektedir. İlk olarak burada tartışılan ve yönetmelikler, çalışmaya ilişkin olup, ayrıca bu sorunun kısa bir tarihini sunmalıdır, araştırmanın kuramsal temellerini dikkate almak gerekir. İkinci bölüm - sorunun özüne açıklanmasıdır. İşte öğrenci teorik bağlamda tüm başarılarını gösterir. Üçüncü bölüm, bu sorunun pratik test sonuçlarını temin edebilmek amacıyla gereklidir. Her bölüm için, küçük bulguları yapmak gerekir.

bulgular

Biz ders çalışma tasarımını çalışmaya devam etmektedir. Numune sonraki kısmı "Sonuçlar" (belki de "Sonuç ve Öneriler") olarak adlandırılır belirtir. Burada bir öğrenci o (bu giriş bölümünde belirtildiği takdirde) teyit ya da hipotezi yalanladı olsun, yapıldı ne görevleri, hedefe ulaşılıncaya olmadığını gösterir, işini özetliyor. Ayrıca, öğrenci sorunu çözmek için belirli önerilerde bulunabilir.

Referanslar

Hedef-görmek gerekir ayrıca ders çalışma referansların bir listesidir. bunu yapma - az değil. Örnek, kanun, monografi ve makaleler farklı şekillerde yapılır, bazı nüanslar vardır, bunlar öğrenmemiz gerekiyor, söyleyerek değer. Temel olarak yazarın adı, kaynak başlığı, yayıncı, şehir ve basım yılı, sayfa sayısını belirtmeniz gerekir. referanslar listesinin başında yasalar veya yönetmelikler, ardından İngilizce kaynaklar, sonra vardır - Rus dili. alfabetik sıraya göre Kaynakları konaklama.

uygulamaların

departman veya kurs çalışmalarında aynı tema iç gereksinimleri uygulamaları farklı türde için sağlanabilir. bir sorunun aydınlatılması için bir açıklayıcı malzeme olarak gerekli olabilir Bu tablolar, haritalar, resimler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.