SeyahatYol tarifi

Göl Selyava - Belarus'taki Tatiller

Kuşlar cıvıl cıvıl Belarus topraklarında, su hışırtı, pitoresk doğası - bu göl Selyava ziyaret ederek görülebilir tam olarak ne olduğunu. Dinlenme çadır aktif iyiye. Ve siteleri yerleşmek için teklif zamanki rahat koşullarda ayrılmak istemeyen kişiler için. Burası o özel bir çekicilik verir Ortaçağ'da, unsurları ile doludur. Doğa güzel ama aynı zamanda çevre dostu ibaret değildir. göl ziyaret etmek için, turist dünyanın her yerinden buraya gel. Bu yerler için en önemlisi, zevk, huzur vermek ve tatilleri , önemli ölçüde sağlığını iyileştirebilir.

konumu ve doğal özellikleri

Eğer makalede görebilirsiniz Gölü Selyava fotoğrafları, kuzey-doğu Beyaz Rusya, Minsk bölgenin Krupki bölgesinde yer almaktadır. Bu nehir ve yüksek Rakitovka beslenen, akışkandır ve gölet Resentment geniş bir kanal birleşmektedir. Selyava Belarus en güzel ve en büyük göllerinden biridir Yüzölçümünün 15 kilometrekare, derinliği ise (su hacmi bakımından büyük dokuzuncu!) - 19 metre. gölet alt küçük ile karışık kum ile kaplıdır nehir çakıl, ancak silt sedimentler vardır. gölün merkezinde bulunan üç adalar. Sahil kabartmalı alan, körfez, koy ve burunların çok sayıda oluşturur. Shores çalılar ve nadir Polesie kaplı alçak çoğunlukla sulak alanlar, kuzey ve güney tepeler vardır. su gölü Bright, yaz şeffaflık iki metre aşıyor.

biyota

Selyava temiz göl su yüzeyi algleri ve su mercimeği büyümesini değil, farklı. Sarı zambak, tatlı bayrak ve bir sürahi - Kıyı boyunca size kamış çalılıkları, kamışlar ve ayak otu, koylar ve derelerde bulabilirsiniz. 1993 yılından bu yana, Devlet Rezerv böyle porsuk, kurt, tavşan, ayılar, hem de kuşlar, su kuşları ve ormanın 100 temsilcileri olarak hayvanların 40 türler ev sahipliği göl, temelinde kurulmuştur. Gölün yüzeyinde yerlerini balıkçıllar, çulluk, yaban kaz ve ördekler, vinçleri bulduk. Kıyı Burrows misk sıçanı bulunan kunduzlar barajlar kurmak.

Göl alanında Belarus Cumhuriyeti Kırmızı Kitabı'nda listelenmektedir nadir bitkiler bulundu. chanterelles, çörek, çörek, çörek, süt mantar, çörek, mantar - Çevredeki mantar bakımından zengindir. Genellikle yerler dut (yaban mersini, ahududu, kızılcık, kuşüzümü) vardır.

Mit mi Gerçek?

Göl gemide altın UK dört ton taşıyordu Amerikalı düzlemde Pe-8, çarptı, 28 Ağustos 1942 olduğunu: Göl Selyava Hakkında halk efsaneyi anlatmak. Suyun vücut dalgıçlar incelemek olamayacağını kadar derin olmadığı için Büyük olasılıkla, bu sadece bir efsane, ziyaretçiler için bir masal vardır. Ancak, efsane olmaya yerdir.

Biraz tarih

Neden göl "Selyava" denir? Bu kelimenin ne anlama geliyor? iki teori vardır.

İlk versiyonuna göre, gölet düştü kara ve göl büyük yollar sahip eski bir tüccar Selyavichey için Adından sayesinde var. beyaz balık, büyük miktarlarda kendi sularda yaşamaktadırlar - İkinci versiyon Adından balık rezervuar tespit ettiğini söylüyor. Belarusians "Selyava" diyoruz.

balık tutma

vendace hariç Gölü Selyava, zengin hala yaklaşık 15 tür balık: kızılkanat, havuz balığı, turna, karagöz, kırmalı gudgeon, levrek, hamamböceği, yayın balığı, gümüş balığı, kramponları, burbot, kasvetli, kadife ve ide. Prikormleny yer, bu nedenle, Aborijin kelime ile mükemmel ısırma yılın herhangi bir zamanında duruyor.

balık severler için düzenlenen ücreti balıkçılık. kolaylık sağlamak için, göl o başlayanlar balıkçılık için özellikle uygun olacaktır hangi köprü ve iskele, çok sayıda ile donatılmıştır.

Göl Selyava üzerinde istirahat

Çarpıcı kırsal ve sağlıklı hava Selyava göl mükemmel bir tatil merkezi haline getirmektedir. Ahşap iki katlı evler, sekiz ila on kişi için tasarlanmış - Özellikle turistler çiftlik evleri inşa için. Oturma odasında şömine ve modern stereo sistemi ile donatılmıştır. Göl yüzeyinin nefes kesen manzarası ile bir yatak odası - Zemin katta bir tam mutfak ve ikinci bulunmaktadır. Düzenlenmiş alan üzerinde özel otopark ve balkon, barbekü ve kumluk bulunan bir dinlenme alanı yer.

Göl (aşağıdaki resim) Selyava, daha doğrusu çevresi, çoğu zaman çadır şehirler ile kaplı. mükemmel bir seçim - vahşi tatil bir aşık, o zaman bu sahil Yani eğer. Göl Selyava yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda bir sahil bölgesinin Kapsamı, bu nedenle gelenlerin tümü için yeterli bulunmaktadır. katamaran, tekneler, olta takımı, bisiklet ve diğer turistik ekipmanı: kiralama firmaları tarafından oluşturulan gölde. voleybol ve futbol oyun çardaklar vardır.

Göl Selyava - nasıl gidilir?

Biz güzel gölet almak için nasıl çeşitli seçenekler sunacak.

  1. Minsk şehir Krupki için tren veya otobüs ile. Daha sonra, birkaç kilometre yürüyerek ya da bir taksi çağırmayı ulaşmak için. Hareketten önce takvim açıklamak gereklidir.
  2. transferini sipariş edin. tren veya otobüs durağında, havaalanında toplantı. Sen varış tarih, saat ve seyahat maliyetinin önceden tartışmak gerekir.
  3. Özel Otomobil ile. Otobanda Brest-Moskova (M1) şehir Krupki pointer gidin. Krupki çağırmak, köy Krupski yuvarlak gitmek doğru çevirin. işareti "40" üzerinde yoğunlaşırken, tepeye tırmanmaya ve işareti "Proshika 19" sola dönün. Sonra ana yolda 19 km gidin. Köyün girişinde Proshika işaretleri rehberliğinde.

gezgin adresi girin ve talimatları uygulayın: Yoksa kolaylaştırabilir. Ama işaretler dikkat etmedi.

Göl Selyava gezisi - büyük bir fırsat bozulmamış tanıma , Belarus doğası , zihninizi dinlenmek sağlığınızı iyileştirmek ve hayranlığa layık bir catch olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.